Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

'04 1.5dci Nie odpala przy wcisnięty hamulcu


jarbar3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

W RMII 1.5dci silnik uruchamiałem albo z wciśniętym sprzęgłem albo hamulcem. Teraz zapala tylko przy wciśniętym sprzęgle natomiast przy próbie uruchomienia z wciśniętym hamulcem następuje odblokowanie kierownicy, włączają się kontrolki(jak do uruchomienia) natomiast potem gasną i pozostaje jedynie zapalona kontrolka akumulatora, uruchomić można tylko poprzez wcisnięcie sprzęgła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, nie bardzo doczytałem, ale dziwię się. Mnie uczono, że przy uruchomieniu samochodu zawsze trzeba nacisnąć sprzęgło. W silnikach z wtryskiem nie należy przy uruchomieniu naciskać pedału gazu.

Obie nogi masz wolne, więc co za problem nacisnąć jednocześnie i sprzęgło i hamulec?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzmy inaczej. Auto jest na kartę i uruchamianie silnika może być przeprowadzone albo z wciśniętym sprzęgłem albo z hamulcem albo z wciśniętym sprzęgłem i hamulcem. To o czym piszesz to prawda ale pytanie raczej skonstruowane jest dlaczego przestało działać uruchamianie silnika z wciśniętym hamulcem być może ktoś się z tym spotkał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to reakcja jest prawidłowa, przy wcisniętym hamulcu nacisnięcie start powoduje tylko włączenie elektryki i odblokowanie kierownicy, a przycisniecie start ze sprzęgłem zapala samochód, przynajmniej ja tak mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się Pit27 u mojego ojca jest tak jak piszesz w jego RMII...natomiast u mnie funkcja z hamulcem działa na milion %. Tym autem jezdzi praktycznie tylko moja zona bo ja mam na taki "zwykły kluczyk" i nie wierzę żeby przez ponad 2 lata użytkowania nie spostrzegła się ze wciska i hamulec i sprzęgło....ba nawet była przekonana że odpala tylko z hamulcem...dopiero jak powiedziałem jej żeby wcisnęła sprzęgło to zapytała się czy tak można??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, przycisk start:

ze sprzęgłem-uruchamia silnik zawsze

z hamulcem- na biegu włączenie elektroniki// na luzie uruchomienie silnika

z hamulcem i sprzęgłem uruchomienie silnika zawsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!