Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Od wczoraj jestem niesamowicie zadowolonym użytkownikiem Megane II, rocznik 2004 :-D Oszczędzę Wam moich ochów i achów nad tym autem :) PRzejdę do rzeczy.

Przesiadłem się z R19 i mam pytanie odnośnie hamulca nożnego w Megane. Czy to normalne, że jest on tak za...ście czuły? Wygląda to tak, że pierwsze 2-3cm wcisku hamuje dość delikatnie, a potem następuje dość spory przeskok czułości i własciwie z 50km/h zatrzymuję się prawie że w miejscu z zębami w kierownicy... Powoli się do tego przyzwyczajam (w 19'stce najpierw czułem hamulec, a potem on działał :) tu jest zupełnie inaczej), ale nie jestem przekonany czy tak właśnie powinno być...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ja kupiłem magane II, i pierwszy raz wyjeżdżałem od domu z niezapiętymi pasami to prawie wybiłem głową szybe ;-), załóż sobie jakieś lepsze klocki hamulcowe to zobaczysz jaki bedzie dopiero hamulec... teraz i tak stwierdzam ze jest za słaby i szykuje mi sie jakiśzestawik d2 albo tarox na około 320mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo kotwica ;P

 

a tak serio, rzeczywiscie heble w MII dzialaja w opisany powyzej sposob, nie trzeba sie tego dlugo uczyc. potem jest frajda :-D i duza zaleta gdy lekko hamujac trzeba niespodziewanie zarzucic kotwice, mala przerwa miedzy delikatnym a ostrym jest wskazana :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja sie ze dwa dni przyzwyczajałem do tych hamulców, teraz mam problem jak jade czymś innym bo zaczynam za późno hamować :-P ale hamulce w megi to najbardziej cieszą jak trzeba "awaryjnie" hamować i zamiast uciekać na boki masz jeszcze kupę miejsca przed sobą :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ekstra :-D Dzisiaj już pod koniec dnia dużo lepiej hamowałem - nikt się o zęby nie bał :)

 

[offtopic]

Dzisiaj miałem śmieszną sytuację (teraz śmieszną :)). Wsiadam do auta, karta, sprzęgło, start, bzzzyt... ciemno, cisza. Lekki szok, zero reakcji na cokolwiek. Okazały się luźne (właściwie to bardzo...) klemy od aku. Aż dziw, że dzień wcześniej śmigało auto trochę po Olsztynie, sporo startów i stopów, potem trasa 160km, dzisiaj też trochę jazdy... I dopiero pod koniec dnia taki numer. No ale dobrze, że wyszło teraz :)

 

Za kilka dni jedziemy LPG zakładać - chyba będzie BRC.

[/offtopic]

 

[ Komentarz dodany przez: DrNO: 2007-07-12, 10:56 ]

dobry patent z tymi "tagami OT" :] no i kurcze nie mam jak sie przyczepic... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.

Oryginały ( BOSCH ) faktycznie zrzucały z siedzenia, później była Remsa z nieświadomości ( za słabo ). Teraz jest EBC z wyboru ( na przód i tył ) ale nie bierze tak wysoko jak na tych oryginalnych. Podobno to różnica w składzie mieszanki. Oryginalne są bardzo miękkie, mocno pyliły. EBC mało pyli, ale nie hamuje tak gwałtownie. Wytrzymują za to wyższe temperatury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!