Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Szczelność obiegu wewnętrzego - jak jest u W


Rekomendowane odpowiedzi

Swojego scenica osobiście przywiozłem z Niemiec. Cóż samochód używany, trzeba wziąć na to poprawkę - wszystko w nim działało jednak jak należy. Tak mi się wydawało do czasu aż po jakimś czasie od zakupu jechałem za dymiącą ciężarówką. Kłęby dymu - włączyłem więc obieg zamknięty - ale smród jaki dostawał się do kabiny przed włączeniem abiegu zamkniętego - tak po jego użyciu nadal się dostawał. Jeszcze kilka razy tego doświadczyłem. Zrobiłem też test: włączyłem obieg zamknięty, WY-łączyłem klimatyzację - przy prawidłowo działającym obiegu zamkniętym powinny szybko zaparowac szybki. A tu 4 chłopa na pokładzie - i ani grama pary na szybach. Znaczy nie działa. Potem poczytałem tu na forum, że jedną z usterek typu TTTM - jest wyłamywanie się zębatki i "naprawa" poprzez odłączanie silnika sterowania klapką obiegu zamkn.

Cóż - pomyślałem, że w Niemczech dokonali takiej pseudo "naprawy" - zakodowałem sobie, że u mnie to nie działa i jak miałem potrzebę odizolować się od zapachów zewnętrznych - po prostu wyłączałem całkowicie dmuchawę, aby nie zaciągała powietrza z zewnątrz.

Dziś dopadła mnie awaria dmuchawy. Więc cisza w kabinie, której normalnie nie ma az takiej. Gdy przełączam kierunek nawiewu albo temperaturę słyszę delikatnie działanie serwomechanizmów tych klapek.

Włączam obieg zamknięty i.... słyszę bzzzzzz PYK - domknięcie klapki.

Wyłączam obieg zamknięty i znów bzzzzzzzz PYK otwarcie klapki

I tak kilka razy. Więc wychodzi na to, że żyłem w nieświadomości. Jednak obieg zamknięty działa. Właśnie działa... czy jednak?

W takim razie pojawia się pytanie, które Wam zadaję: jak u Was ze szczelnością obiegu zamkniętego? Bo mi się wydawało, że to u mnie jest zbyt nieszczelne - po doświadczeniach, które opisałem na początku?

Może nie domyka się do końca (choć słychac jakby tak)? Można to jakoś sprawdzić? Zobaczyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!