Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Dziwny dźwięk z... czegoś.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

No i ja właśnie po wizycie w serwisie mam taki dylemat, czy wymieniać skrzynię czy nie. W serwisie stwierdzono, że moja skrzynia pracuje nienaturalnie głośno i po zebraniu dokumentów i dowodów (tzn, nagranie tego dźwięku itd.) serwis mógłby podjąć próbę jej wymiany. Ale po rozmowach z Panem, który zajmuje się moim problemem, doszliśmy wspólnie do wniosku, że mam jeszcze 1,5 roku gwarancji i lepiej poczekać jak rozwinie się sytuacja (nikt mi nie zagwarantuje, że nowa skrzynia będzie cicha). Producent wie, że jest taki problem, ale na dzień dzisiejszy nie znalazł rozwiązania i powodu dlaczego jedne skrzynie wyją a drugie nie, może za parę miesięcy coś się zmieni i będą produkować już tylko skrzynie które są ciche.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na forum VW przeczytałem, że za wycie w skrzyni może być odpowiedziale któreś łożysko. Ponieważ problem powtarza się u wszystkich ten sam, może mamy pecha i trafiły się nam jakieś felerne łożyska. Na f. VW radzili naprawianie skrzyni, czyli wymianę tego łożyska. Może ASO, w naszym przypadku, jest w stanie wymienić łożysko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie... rzuciłem okiem na to zestawienie usterek i to w jakimś stopniu potwierdza moje przypuszczenia - IMHO powodem hałasu jest delikatne niespasowanie się powierzchni współpracujących ze sobą kół zębatych. Nie wydaje mi się, by miało to wpływ na trwałość mechanizmu, ale przyznaję, że może wkurzać w sytuacji, gdy wydało się niemało na auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 5 miesięcy temu...

Witam

I jak rozwiązały sie Waszę problemy z wyjącą skrzynią biegów? W moim samochodzie też to wysłyszałem. Czy ktoś drążył temat - reklamował w serwisie?(czytałem artykuł - link powyżej) Czy komuś padła skrzynia biegów? Czy faktycznie ten typ tak ma?

pozdr DZM

Edytowane przez dzm
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chyba się przekonałem do stwierdzenia, że "ten typ tak ma", jak pisałem wcześniej zgłosiłem problem do serwisu i okazało się, że moja skrzynia pracuje głośno i serwis może podjąć próbę jej wymiany, ale nie gwarantuje, że nowa będzie cicha. I tak właśnie się okazało, serwis stanął na wysokości zadania (naprawdę jestem zadowolony, doradzali mi, żeby się wstrzymać, że może coś się wyjaśni w tej sprawie, ale jak już się zdecydowałem, że chcę jednak wymiany załatwili to bardzo szybko i bez problemu). Skrzynia wymieniona na nową, początkowo odczucia, że jest ok (chociaż zaraz po wyjechaniu słyszałem, że nie ma idealnej ciszy) ale z biegiem czasu uważam, że skrzynia dalej wyje (może troszeczkę ciszej , albo sobie to wmawiam, że ciszej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Przejechałem 23 tyś. km i jak wyło tak wyje dalej. Jeśli ten hałas pochodzi od skrzyni biegów (jakoś nie jestem przekonany o tym na 100%) to nasuwają mi się dwa pytania:

1. Dlaczego piszą o tym problemie tylko osoby które mają silnik 1.6?

2. Producent skrzyni biegów raz zrobi cichszą a innym razem głośniejszą skrzynię? Nikt nie testuje skrzyni wcześniej? Tak po prostu skręcona i idzie do Renault?

 

Jedno spostrzeżenie, jechałem ostatnio nowym dieslem Clio. Przysłuchiwałem się i...też było słyszalne to wycie ale dużo ciszej. Wniosek: może rzeczywiście wyje skrzynia, a to że nieznacznie, akurat w przypadku diesla może być wynikiem tego, że fabryka lepiej wygłusza wersje aut z dieslem, co jest logiczne.

 

Gdyby na forum wypowiedział się ktoś z Tce, że mu też wyje to byłby to argument że to skrzynia, można też posłuchać na hamowni (może ktoś ma ochotę na taki eksperyment?).

 

Ja zrobię tak, jeśli skłonię się ku temu że to wyje skrzynia to może wypróbuję dodatek do oleju który zmniejsza hałas skrzyni (nie wierzę w te cudowne dodatki) ale jeśli to takie placebo to przynajmniej powiem sobie, że spróbowałem i temat zostawię, bo można jeszcze wyciszyć profesjonalnie kabinę za kilka tyś, ale czy warto w przypadku tego auta? Moim zdaniem: nie.

 

Szczęsliwego Nowego Roku życzę wszystkim użytkownikom aut Renault.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jakiś czas temu zostawiłem auto w serwisie przy okazji drobnych usterek: wilgoć w bagażniku przy kole zapasowym ( zdjęli zderzak, uszczelnili) oraz obejma linki ręcznego puściła podwozia i linka lekko zwisała. Zgłosiłem też głośną pracę skrzyni na wyższych biegach, serwis stwierdził, że wszystko w normie. Nie drążyłem tematu, bo się przyzwyczaiłem do tego dźwięku, ale jestem pewien, że tak nie powinno być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Na forum Citroena przeczytalem ciekawy przypadek, w którym ktoś opisywał podobne dźwięki jak w naszym przypadku. Wiekszość mechaników obwiniała mechanizm różnicowy w skrzyni biegów (on wiruje niezależnie od pozycji sprzegła)

Użytkownik Citroena pojechał jednak do jeszcze jednego mechanika i okazało się że za to wycie odpowiedzialne było łożysko przegubu prawej półośki. Chciałbym pójść tym tropem, auto jest na gwarancji zatem pytanie do kolegów jak podejść ASO by rozebrali półośki i sprawdzili je w ramach gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

InzynierMamon czy zdziałałeś cos z tymi łożyskami półosiek? U mnie ten sam problem, wymieniono mi skrzynię na nową i zero poprawy dlatego zaczynam skłaniać się ku teorii, że może to nie skrzynia a właśnie jakieś inne łożysko układu napędowego. A może ktoś inny z forumowiczów coś w temacie wybadał? Z góry dzięki za info.

Edytowane przez seba81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

 

Zainteresował mnie ten temat, bo mam dokładnie taki sam objaw. Szczerze mówiąc wersja z łożyskiem oporowym półosi wydaje mi się mało prawdopodobna, w moim poprzednim aucie (focus) wymienialem takowe 2 razy w odstepie ok. 40 tys. Tam było bardzie buczenie, typowe dla łożyska, a tu jakieś takie wycie, poza tym tu dźwięk występuje od nowości... seba81, czy skrzynię wymieniłeś na gwarancji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Tak, skrzynia wymieniona na gwarancji (tu duży plus dla ASO za szybkie załatwienie całej sprawy). Poszło pismo do RP, poproszono o nagranie dźwięku przy różnych prędkościach i biegach. Po wysłaniu, decyzja o wymianie skrzyni była bardzo szybka co może sugerować, że temat dokładnie znają i to nagranie to tylko potwierdzenie że chodzi o "tą właśnie wadę". Niestety tak jak w przypadku opisanym wyżej i w podlinkowanym artykule wymiana skrzyni nic nie dała (jak wyło tak wyje). ASO mówi że będzie można coś dalej działać dopiero po "dotarciu skrzyni" bo po kilku dniach jeżdzenia RP pewnie odpowiedziałoby że skrzynia musi się "ułożyć". Oddałem wczoraj auto do diagnostyki do zaufanego mechanika który przejechał się nim i od razu stwierdził że wyje skrzynia i prawdopodobnie jest to kwestia związana z zastosowanymi łożyskami i współpracą zębów.

Nie wierzę żeby RP zechciało mi wymienić ponownie tą wadliwą skrzynię na nową po "ułożeniu" a wiem już teraz że od jeżdżenia na pewno ten dźwięk nie zniknie. Osobiście mam teorię że takie auta z wyjącymi skrzyniami poszły na wschodnio-eurpejskie rynki (np w Niemczech nie mogliby sobie na to pozwolić bo to zbyt ważny rynek). Nie udało mi się znaleźć obcojęzycznego forum z opisanymi takimi objawami. Ja jestem wyczulony na dźwięki w aucie i zaczynam zastanawiać się nad kupnem skrzyni używanej o której będę wiedział że pochodzi z rozbitego "zachodniego auta"przywiezionego na części. Mam jakieś dziwne wrażenie, że taka skrzynia wyła nie będzie...

 

Ma ktoś jakieś doświadczenia z dodatkami do oleju skrzyniowego które wyciszają pracę tego podzespołu? Byłbym wdzięczny za opinie -szczególnie zagrożenia.

 

P.S Swoją drogą (jeśli rzeczywiście dostałem zupełnie nową skrzynię prosto z Francji) nie rozumiem polityki firmy- mogli już przysłać np skrzynię z serii o której wiedzą że nie była reklamowana, przecież to oni płacą za część (10.000 pln netto!), transport(b.d) i wymianę (b.d) a jedyne co zyskują to rozgoryczenie klienta który już raczej drugi raz renault nie kupi... No chyba że wszystkie 6 biegowe skrzynie do tego silnika tak wyją i wysyłają w ciemno -ale to się aż w głowie nie mieści.

 

Pozdrawiam

Sebastian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!