Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Dziwny dźwięk z... czegoś.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie.

Zauważyłem kilka dni temu, przy ruszaniu dziwne stuki jakby ze sprzęgła lub którejś części układu napędowego. W tym samym momencie mam 1 lub 2 uderzenia w pedał gazu i sprzęgła (nie jest jeszcze puszczone do końca) które czuć pod butem. Do tego przy np. lekko skręconej kierownicy przy powolnej jeździe bez przyśpieszeń czasami zdarzy się podobny stuk. Fakt, występuje to rzadko i (warunek) musi być około -1 do 2 st.C i jadę na zimno.

Może mielibyście jakieś sugestie co to może być?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszły minusowe temperatury więc to w lato było dobre, teraz wychodzi na jaw, przyczyn może być wiele albo jedna z wielu, sprawdzić to może raczej mechanik na podnośniku:

- sworznie na wahaczach, przeguby półosi zaczynają się prosić (sprawdź czy manszety są całe, te gumy na przegubach, jak jest gdzieś pęknięta to można spróbować kupić nową w zestawie ze smarem i zaciskiem, być może to wystarczy, w najgorszym przypadku nowy przegub), mogła się wytłuc poducha pod silnikiem, poducha amorka. Przy skręconym kole stawiam na sworznie, ale nie koniecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale najbardziej mnie zastanawia że auto użytkowane do przesady delikatnie, ma nalatane 18 000km i takie jaja się będą działy? ale oczywiście na serwis i gwarancje nie mam co liczyć bo oczywiście niczego nie usłyszą... chyba że w najbliższej przyszłości sie posypie na amen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam

Piszę w tym temacie, bo też chodzi mi o dziwny dźwięk jaki jest słyszalny w mojej Megane.

Posiadam nowy samochód od tygodnia, bardzo mało jeżdżę i mam przejechane dopiero

200 km. Podczas jazdy, gdy puszczę nogę z gazu i samochód sobie jedzie, słyszę takie jakby "wycie", występuje to również gdy wycisnę sprzęgło lub dam na luz (nie ma żadnej różnicy, także skrzynię wykluczam- wiem, że głupoty piszę bo nowy samochód). Wyraźnie jest to dźwięk odzwierciedlający szybkość jazdy czyli toczących się kół, jak zwalniam, ten dźwięk również wraz z hamowaniem się zmniejsza, a im większa prędkość, to jest głośniejszy. Pierwsza moja myśl (może właśnie tak jest) to opony, są nowe zimowe Goodyear Ultra Grip 7, ale pierwszy raz słyszę taki właśnie odgłos, słyszałem nieraz szumiące opony i jak to one, to te dziwnie wyją (wyje zarówno na suchej nawierzchni, jak i mokrej, a nawet na śniegu). A może po prostu tak jest w Megane (nie jest to znowu jakieś wielkie wycie, ale dla mnie zastanawiające), ja nie wiem, bo powiem szczerze nawet nie jeździłem jazdy próbnej żebym mógł porównać, a odgłos usłyszałem zaraz na pierwszych metrach jazdy, po wyjechaniu z salonu ( ale byłem w takim szoku, że mam nowy samochód i nawet nie pomyślałem, że coś może być nie tak). Jak myślicie jechać z tym do serwisu (jak to opony to mnie wyśmieją), czy tam musi się coś podocierać ( jest to mój pierwszy samochód z salonu i nie wiem jak to powinno być), czy szukać kogoś z szanownych kolegów, którzy mają taki samochód i mieszkają w okolicy Wrocławia, aby posłuchali i ja bym posłuchał jak to jest w ich samochodach. Poradźcie coś koledzy, czekać na wiosnę i na zmianę opon na letnie i jak dalej będzie to samo to dopiero do serwisu, ? Ale się rozpisałem.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U siebie też mam założone UG7+ i żadnego wycia nie słyszę. Niemniej jednak po zmianie opon z letnich (michelin energy saver) na zimowe (UG7+), te drugie są wyraźnie głośniejsze. Choć czytałem różne opinie, że UG7+ są cichutkie jak letnie. Bzdura.

Proponuję, abyś udał się do innego salonu by przejechać się innym autkiem na jeździe próbnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opony zimowe chyba rzeczywiście bardziej hałasują niż letnie. Poza tym masz nówki sztuki z przebiegiem 200km - więc ja bym poczekał jeszcze chwile, i "nasłuchiwał" czy coś się zmienia czy nie. A dopiero później jechał do serwisu.

 

I jeszcze jedno mi przyszło do głowy - nigdy nie jeździłem autem z relingami dachowi, ale może jakieś zawirowania powietrza są w koło nich, albo może masz jakiś bagażnik na dachu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cięcie

Bagażnika na dachu nie mam, relingi są faktycznie, ale jeździłem wcześniej Toyotą Avensis z relingami i nigdy nic takiego nie słyszałem. Dodam jeszcze, że oprócz tego "wycia" nie słyszę nic innego np. szumu opon takiego jak miałem w innych samochodach, chyba, że ten szum jest przez ten odgłos zagłuszany.

lapka2.gif

Nie cytujemy posta w całości, pisząc bezpośrednio pod nim. Naruszasz regulamin. :mrgreen:- gojgien

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stefan_KTP

Wyraźnie to słychać od prędkości powyżej 50 km/h.

 

We wtorek jestem już umówiony na serwis, mam wielką nadzieję, że to jakaś blacha sprawa np. te opony. Gorzej będzie, jak powiedzą, że tak ma być, dopóki nie usłyszę podobnego dźwięku u kogoś lub u nich w podobnym samochodzie, to na pewno nie da mi to spokoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wczoraj szperałem jeszcze sobie po różnych forach odnośnie mojego problemu i znalazłem coś takiego http://renaultlaguna.pl/forum/lofiversion/...p/t38700-0.html. Jeżeli to ta sama sytuacja, a wszystko wskazuje, że tak, to jestem w wielkim szoku.

Byłem dzisiaj w serwisie, przejechałem się z jednym Panem, który stwierdził, że faktycznie coś tam wyje. Muszę więc oddać samochód na cały dzień, aby mogli potestować. Mają założyć inne koła i zobaczyć jak będzie, bo jak stwierdził od tego muszą zacząć.

Czytaliście to forum Laguny, co o tym sądzicie, bo objawy naprawdę takie jak u mnie, nikt z Was nie ma, czy nie miał podobnego problemu, naprawdę jestem pierwszym wśród użytkowników megane, może ktoś już rozwiązywał podobny problem.

Nieźle mi się zaczęła przygoda z moim megane.

 

[ Dodano: 2011-02-16, 19:56 ]

Witam

Wczoraj byłem kolejny raz w serwisie, no i wykluczyli opony, stwierdzili, że to skrzynia tak w tych modelach pracuje(czyli ten typ tak ma), kazali mi jeździć jeszcze trochę, żeby wszystko się podocierało i ułożyło (mam dopiero 500 km.). Jeździłem z mechanikiem podobnym modelem i faktycznie też trochę było słychać ale o wiele ciszej niż u mnie. Mechanik stwierdził, że jak pojeżdżę to też będzie tak cicho. Proponowali tak do 3000 km. jak nie będzie ciszej to spróbują jeszcze olej wymienić w skrzyni, to może trochę ją wyciszy. Co o tym sądzicie, wszystko na to wskazuje, że nikt z Was takiego problemu nie miał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

ABCMegane, Masz taki sam model jak ja, czy zauważyłeś u siebie takie objawy, trochę ciężko się nie martwić, w nowym samochodzie wyje jakbym jechał jakimś starym trupem z walniętym tylnym mostem. Zalecenia serwisu to jeździć 3000 km, przy mojej jeździe zajmie to około pół roku. Szału dostanę. Słuchaj, widzę, że jesteś z Wrocławia, nie znalazłbyś chwili aby posłuchać tego dźwięku u mnie w samochodzie, czy to normalne (może ja jestem jakiś przewrażliwiony, ale pisałem do paru kolegów z forum i nikt z nich nie ma jakiegoś dziwnego wycia)). Jakbyś wyraził zgodę, to podjechałbym do Ciebie, moglibyśmy gdzieś się spotkać we Wrocławiu i porównalibyśmy do twojego.

 

[ Dodano: 2011-02-22, 20:32 ]

ABCMegane niestety się do mnie nie odzywa (nie zagląda na forum przez parę dni), więc spróbowałem nagrać ten dźwięk i zamieścić tutaj na forum, posłuchajcie czy u Was coś podobnego występuje, może jest ale ciszej, może jest, ale nie zwracacie na to uwagi bo jak mi powiedzieli w serwisie ta skrzynia tak ma (po kilku tysiącach może się troszeczkę wyciszy), czy wcale się z czymś takim nie spotkaliście (jakość dźwięku nie najlepsza , ja wiem jak to brzmi to słyszę na tym nagraniu)

Słychać to od ok. 6 do 16 sek. nagrania gdy puściłem gaz, później od 33 sek daje na luz i też słychać. Posłuchajcie sami.

G_os.rar

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!