Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Dziwny dźwięk z... czegoś.


Rekomendowane odpowiedzi

Osobiście myślę, że ten dzwięk wydobywa się od strony silnika. Oczywiście są różne teorie. A jeśli chodzi o skrzynie, to na przykład wymiana oleju nic w tej sprawie nie pomogła. Jednak olej wymieniałem przede wszystkim z powodu ciężej wchodzących biegów i w tym temacie odczuwam znaczącą poprawę. W moim przypadku szczególnie dwójeczka mnie wkurzała, teraz nawet przy zimnej skrzyni jest lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam serdecznie kolegów, jako że jest to mój pierwszy post.

Chciałem zapytać jak rozwiązały się sprawy kolegów, którzy mięli problem z wyjącymi skrzyniami biegów.

Posiadam Megane 3 i mam podobny problem.

Czy warto zawracać sobię głowę tym problemem czy te skrzynie po prostu tak pracują i wymiana na nową nic nie zmieni?

Pozdrawiam

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 3 miesiące temu...
  • 10 miesięcy temu...
  • 11 miesięcy temu...
20 godzin temu, Renia08 napisał:

Po co mnie przedrzeźniasz i to jeszcze x 2 :?: 

 

20 godzin temu, Renia08 napisał:

:?: 

A jak u Ciebie z sytuacja? Wypowiadales się już na ten temat.

 

:lapka:

Regulamin forum się kłania :!: - Prezes 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A raz wkurza raz nie, raz słychać raz nie. Jak jest zimno to mam ochotę autem wjechać w betonowy mur, bo wydaje dźwięki z wszystkiego czego tylko może, wszystko strzela wali, huczy, szkoda gadać, jak jest gorąco lub ciepło to auto się prowadzi bajecznie, kompletnie nie wydaje żadnych dźwięków i mam ochotę nie wysiadać z auta. Także, mój problem jest dziwny :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Co prawda nie mam doświadczenia z MIII, ale miałem dwie MII 1.6 ze skrzyniami JH3 412 (5 biegów). W jednej popiskiwał 5 bieg pomiędzy 70-80 km/h, ale tylko jak lekko przyciskałem gaz. Po dodaniu 2 dawek ceramizerów (przebieg powyżej 200 tyś.) skrzynia ucichła. Druga bezproblemowa. W pozostałej MII wymieniałem olej w skrzyni przy 120 tyś. i miałem zagadkę, który z dedykowanych olejów wlać: NFJ czy NFP. Wybrałem ten o wyższej lepkości i to nie był błąd (NFJ).

Czy na wyjącą skrzynię ktoś wymienił olej ?

Co do reszty skrzypień, huczeń waleń to ktoś myślał o remoncie zawieszenia? W MII jak zaczyna skrzypieć tapicerka to oznacza, że amortyzatory powiedziały Pa Pa. Sprawdzałem to dwa razy. Wymiana amortyzatorów razem ze sprężynami.

Po za tym zacząłem wyciszać auto: maska, podkleiłem osłonę silnika, grodź silnika. Pozostały mi tylko do wyciszenia drzwi. Nie to samo auto. Prawie tak ciche jak MIV. Polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!