Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

UCHYLONE SZYBY = PADNIĘTY AKUMULATOR


Rekomendowane odpowiedzi

Czy spotkaliście się z "równaniem" jak w temacie. Tzn. ja właśnie tylko tym potrafię wytłumaczyć sobie dzisiejszą "przygodę".

Ostatni dzień na wakacjach, więc zanim wieczorem zbiorę się do wyjazdu postanowiłem sobie przewietrzyć auto. Więc przed ostatnim wyjściem na plaże pouchylałem wszystkie 4 szyby (elektryczne). Wróciłem z plaży i żeby auto lepiej przewietrzyć chciałem pootwierać drzwi. Niestety wciśnięcie przycisku na pilocie nie spowodowało NIC. Otworzyłem auto "kluczykiem awaryjnym" z karty otworzyłem maskę i podłączyłem przewodami pod aku szwagra. i zaczęło dziłać. Poza tym szwagier mi mówił że podobne akcje z szybami i akumulatorem miał w firmowym sceniku.

Też tak mieliście? Dlaczego uchylona szyba rozładowuje akumulator?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

popraw temat, zeby byl zgodny z regulaminem (nie uzywaj KAPITALIKOW do pisania calego tematu.

 

----------------------

 

pierwsze slysze...

 

juz nie raz zostawialem w garazu moja meg z otwartymi szybami i nic sie zlego nie stalo :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zwarcie na mechanizmie zamykania szyby lub zepsuty czujnik polozenia szyby (silnik chodzi a szyba zamknieta). Jesli tak bylo to moglo rozladowac aku bo te silniki maja dosc spory pobor produ. BLod ze ten uklad musi byc nie zabezpieczony czasowo. jesli raz to sie stalo to bycmoze pojedyncze zawieszenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość GazMajster

Miałem ostatnio powiedzmy podobną sytuację.

Okazało się, że akku mam do wymiany, ponieważ był już stary i nie miał już pojemności.

Wyglądało to tak.

Jeżdżę sobie i nic się nie dzieje. Gaszę wyłączam i auto może stać nawet tydzień, po czy bez bólu odpala. Wystarczyło otworzyć okna, właczyć radio na 5 minut, zostawić otwarte drzwi gdy pali się światło wewnątrz lub cokolwiek innego bez odpalonego silnika i już nie odpaliłem auta czy nawet nie otworzyłem szyb.

Problemem był właśnie akku.

Kupiłem nowy, wymieniłem i wszystko się uspokoiło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Witam!

dość długo zastanawiałem się pod który temat podpiąc mój problem, myślę że ten bedzie w miarę odpowiedni...

Troche dużo pisania więc do rzeczy: ostatnio zabrałem się za wymianę klamki w tylnych drzwiach mojej megany. Rzecz skomplikowała sie w momencie w którym okazało się że muszę skombinować nową, co nie jest rzeczą prostą szczególnie gdy potrzebna jest "na już" ostatecznie pojechałem do ASO, zamówiłem nową i czekałem ok dnia na realizację zamówienia. W tym czasie schowałem megi w garażu żeby woda nie lała się do środka - zamek był wymontowany więc drzwi nie dało się szczelnie zamknąć. Auto zapaliło normalnie - za pierwszym razem bez żadnych podejrzanych oznak. Po upływie dosłownie 1,5 dnia akumulator (ok półtoraroczny) padł na amen - woltomierz wskazał 3,2 V. Dlatego zwracam się z prośbą o pomoc w ustaleniu, co mogło być przyczyną tak szybkiego rozładowania akumulatora - oświetlenie wnętrza ustawiłem na "off" więc nic sie nie świeciło. Światła i radio były wyłączone, alarm zdeaktywowany, centralny zamek był otwarty. Nic nie było robione z elektryką auta. Wcześniej auto mogło stać po kilka - kilkanaście dni na dworze i paliło na dotyk za pierwszym razem. Jedyna rzecz która przychodzi mi do głowy to te otwarte drzwi z tyłu - ale czy to samo w sobie może być przyczyną tak szybkiego zużycia baterii? Jutro jadę po nowy akumulator i bardzo bym nie chciał żeby ok 200 złotych poszło w plecy jeśli miałby się rozładować po 1 dniu, tym bardziej ze jutro wyjeżdzam w góry, w miejsce gdzie nie ma prądu więc jeśliby się to powtórzyło mogłoby być nieciekawie... :-|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez jajecznicy - 3,2V???

Coś mi się wydaje że źle pomierzyłeś napięcie, albo rzeczywiście masz zwarcie w akumulatorze, reklamuj. Ale zanim podejmiesz jakieś działania spróbuj podładować akumulator.

Po za tym po paru dniach stania, nieważne pod chmurką czy w garażu akumulator powinien być sprawny. Być może masz gdzieś zwarcie.

I...

No właśnie w garażu nie masz myszy? Wiesz one bardzo lubią gryźć przewody, pooglądaj czy czegoś Ci nie przegryzły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się wydaje że źle pomierzyłeś napięcie

raczej ta kwestia odpada bo mam w domu elektryka wiec zna sie na rzeczy ;-)

dzisiaj rano po całej nocy ładowania dał radę zapalić za pierwszym razem. W trakcie pracy silnika wskazywało ponad 14V, na wyłączonym ok 13V więc jak narazie wszystko wygląda w porządku ale zastanawiam się czy znowu po paru dniach nie straci napięcia. W gruncie rzeczy akumulator nie jest stary a kwestia "mieć" lub "nie mieć" 200 złotych w kieszeni jest dość znacząca. Póki co auto stoi pod obserwacją. Jeśli znowu za kilka godzin spadnie napięcie - kupię nowy akumulator. Jednak podejrzewam że teraz nie powinno być kłopotu. Po południu jade w góry - biorę pożyczony zapasowy akumulator do bagażnika tak na wszelki wypadek. <ok>

No właśnie w garażu nie masz myszy?

okresowo w garażu mam kota więc myszy też raczej odpadają :(

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!