Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

wymiana koła pasowego


geforce_tm

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

 

robiłem w ASO pełną wymianę rozrządu z pompą, i zasugerowano mi wymiane koła pasowego (koszt określili na 1000zł !!)

 

moje pytanko, czy wymieniając to koło pasowe to przypadkiem mnie będzie trzeba wymienić paska znów? i czy może być tak że ASO próbuje naciągać klientów? co się stanie jeśli nie wymienię tego koła pasowego?

 

pytam bo nie znam się, jeździłem moją astrą 5 lat (prawie 100 tyś km, ja i drugie tyle poprzedni wlasciciel) i nigdy nie robilem koła pasowego i było OK

 

z góry dzięki za jakieś rady i opinie

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koło pasowe napędza pasek akcesoriów i rozrządu nie trzeba ruszać. Tak naprawdę są to dwa koła połączone gumą i bardzo możliwe, że ta guma jest już dosyć mocno zużyta. W najgorszym przypadku mogą się z tego zrobić dwa koła i wtedy może ono "narozrabiać".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jest taki, że pod kołem pasowym jest zębatka napędzająca pasek rozrządu. Istnieje prawdopodobieństwo, że przy wymianie może dojść do przestawienia rozrządu. Jeżeli robiłeś rozrząd i ASO poleciło wymianę koła pasowego trzeba się było zgodzić. Uważam, że ASO powinno Cię poinformować, że w przypadku jego awarii trzeba będzie ponownie ustawiać rozrząd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koło pasowe napędza pasek akcesoriów i rozrządu

Ja bym się z tym nie zgodził. Koło pasowe napędza pasek akcesoriów, a pasek rozrządu napędza małe kółko zębate umieszczone bezpośrednio przy wale. Są to dwa niezależne koła, bardzo silnie z sobą ściśnięte za pomocą śruby do wału korbowego (brak klina?) Koło pasowe akcesoriów posiada tłumik drgań i może on się rozlatuje. To koło kosztuje ok 200zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w ASO powiedziano , że jesli bede chcial zrobic to kolo do dwoch tygodni po zrobieniu rozrzadu, to wtedy nic wiecej wymieniac nie bedzie trzeba, inaczej chyba mowili cos o pasku akcesoriow ponownie do wymiany no i tak ten tlumik drgan cos jest z nim nie tak...

 

@aniewa

 

mowisz 200 pln? : )) ladny narzut jest w ASO

 

najwiekszy problem jest tu na opolszczyznie taki, ze jade do np wkkasperek czy innych niby dobrych warsztatow a tam mi mowia ze sie boja tykac renault (np "takich czesci nie mamy", "tego wolimy nie robic") i ze mam jechac do ASO, które wydaje sie znac deficyt i nie stosuje np promocji ktore sa na oficjalnej stronie renault "uslugi w dobrej cenie" i cenka tez jest wyzsza za uslugi niz np w katowicach sprawdzalem na tel : (

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aniewa, Koło pasowe jest przykręcone do wału korbowego, pod nim na tym samym wale jest kółko napędzające pasek rozrządu. Oba kółka znajdują się na tej samej osi, dociśnięte są tą samą śrubą, z odpowiednim momentem. Dokładnie wygląda to tak:

schowek02p.jpg

6, 12 koła pasowe, 5 - zębatka napędu paska rozrządu.

 

geforce_tm, źle Cię zrozumiałem, myślałem, że te 1000 zł chcą w ASO za całość; kółko i wymiana. Niestety prawda jest taka że standardowo ASO ma wyższe ceny od 50 do 200% na niektóre część. Paradoksalnie, niektóre części, których nigdzie nie można dostać, mogą być bardzo tanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że koła są ściśnięte tą samą śrubą i obracają się z wałem dzięki sile docisku to wiedziałem. Zastanawia mnie tylko to, po co jest wycięcie na klin skoro go tam nie ma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

aniewa, Koło pasowe jest przykręcone do wału korbowego, pod nim na tym samym wale jest kółko napędzające pasek rozrządu. Oba kółka znajdują się na tej samej osi, dociśnięte są tą samą śrubą, z odpowiednim momentem. Dokładnie wygląda to tak:

schowek02p.jpg

6, 12 koła pasowe, 5 - zębatka napędu paska rozrządu.

 

geforce_tm, źle Cię zrozumiałem, myślałem, że te 1000 zł chcą w ASO za całość; kółko i wymiana. Niestety prawda jest taka że standardowo ASO ma wyższe ceny od 50 do 200% na niektóre część. Paradoksalnie, niektóre części, których nigdzie nie można dostać, mogą być bardzo tanie.

Mam pytanie jak odkrecic kolo pasowe,gdzie moge zablokowac zeby sie nie krecilo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!