Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Lenkradsperre defekt po wizycie na myjnii


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

Potrzebuję rady osób, które spotkały się z podobnym problemem, albo znają na niego odpowiedź.

Po niedawnej wizycie na myjnii samochodowej, gdzie dość solidnie wyczyściłem samochód na decsce pojawiła się kontrolka airbag + service, a także komunikat Lenkradsperre defekt. Po jakimś dłuższym czasu komunikaty ustąpiły, włączały się okazjonalnie, aż w końcu przestały. Sytuacja się powtórzyła po obfitych opadach deszczu, a także po kolejnej wizycie na myjni. Teraz praktycznie za każdym razem, kiedy jest mokro automatycznie zapala się kontrolka poduszek oraz komunikat Lenkradsperre defekt. Dodam tylko, że jeśli ten komunikat jest aktywny to nie mogę zablokować kierownicy, natomiast po jakimś czasie, gdy komunikat ustępuje mogę bez problemu kierownicę zablokować.

Przyczyną tego jest prawdopodobnie dostająca się wilgoć.

Gdzie szukać przyczyn dostawania się wilgoci, jak usunąć już istniejący problem?

Bardzo proszę o każdą pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pod dywanikami wyjmowanym tylko w schowkach i wykładziną, która jest na stałe zamocowana w samochodzie. Możesz także sprawdzić czy nie są luźne kostki od napinaczy pod fotelami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po niedawnej wizycie na myjnii samochodowej, gdzie dość solidnie wyczyściłem samochód

 

a możesz napisać co konkretnie czyściłeś?Umyłeś gruntownie auto z zewnątrz czy w środku też coś prałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W środku niczego nie prałem. Jedynie auto z zewnątrz porządnie umyłem czymś w rodzaju karchera, mocno spłukałem nadkola oraz okolice pomiędzy przednią szybą a maską. Od tamtej pory co kontakt z wodą pojawiają się te komunikaty

 

[ Dodano: 2010-12-21, 09:34 ]

Zastanawiam się czy może to nie jest problem związany z czunikiem uderzeniowym? Objawy są proste (jak jest mokro): komunikat lenkradsperre, kontrolka poduszki oraz automatyczne odblokowanie się drzwi. Może coś ten czujnik wariuje, albo gdzieś w jego obrębie są zaśniedziałe styki? Wie ktoś może, gdzie znajduje się ten czujnik? Chyba, że ta opcja wogóle odpada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!