Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

1.4 TCE tuning


sartek

Rekomendowane odpowiedzi

Pęknięcia zdarzają się w wielu autach mojemu kuzynowi w nowym pół rocznym Fordzie Mondeo TDCI pękł tłok na całej długości, w sławetnym renówkowym F4R 2.0 1,6V też ludzie wymieniali bloki

Edytowane przez witman
  • Like 1
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie auto jest rozgrzebane i na obecną chwilę nie ma jeszcze pełnych konkretów. Jak będę wiedział to napiszę. Patrzyłem na ten blok o którym piszesz. Niby ten sam, ale jest małą różnica. Kosztuje na ebay około 600zl plus przesyłka z zagranicy. Nie kalkuluje mi się. Ja będę miał naprawiony blok za około 400-500zł.

Edytowane przez Prettymind
  • Zwycięzca 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To grubo jak Cie ma to kosztować 6 tys...Może tuner coś źle dostroił i dlatego silnik poszedł? Ja słyszałem, że 1.4 tce to dobre jednostki, może miałeś jakiś trefny silnik. Olej co ile wymieniałeś?

Ja chciałem w Unitronicu robić w przyszłym roku ale Twój post daje mi troche do myślenia. Poza tym wiecie, że w ASO może wgrywają poprawiony soft do silnika? Ja mam megane z 2009 więc jeszczę tą, w której podobno jest gorsza mapa wgrane przez co więcej pali :)

Ma ktoś info na ten temat?

Dzięki.

Edytowane przez Recive
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też zrezygnowałem, po obejrzeniu wykresu momentu obrotowego. Widać tam pik, a tego chce się unikać. Nie jest może za duży (widywałem dużo ostrzejsze wykresy), ale dla mnie był wystarczająco zniechęcający.

Edytowane przez behbeh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Tak Recive. Auto już odebrane. Pierwsze 1000km musiałem jeździć "dziadkowym" stylem jazdy. Ale minęły 3 tygodnie i dziś jadę na wymianę oleju i będzie można już normalnie śmigać po dotarciu silnika. Naprawiany był cylinder, planowany blok i głowica, wymienione zostały wszystkie, odpowiednie uszczelki, łącznie z uszczelniaczami wału, ponieważ wymienione zostały również pierścienie tłoków. Auto stało w warsztacie półtora miesiąca. Trochę długo, ale to takie miejsce :). Mimo wszystko zapłaciłem jak za taka naprawę niewielkie pieniądze w stosunku do tego co było robione. Łączny koszt robocizny, części i odpowiednich płynów wyszedł 3000 złotych. Z tego najdroższe były pierścienie tłoków, bo dostępne były jedynie na zamówienie w ASO i kosztowały prawie 1000 złotych. Teraz jedynie muszę się jeszcze umówić na przywrócenie fabrycznej mapy silnika i mam nadzieję, że będzie już ok, chociaż ciut żal pozbywać się tych koników, które dawały frajdę, ale i trochę nadżarły silnik :)

Pozdrawiam.

 

Chciałem dodać, dla zainteresowanych, że blok był naprawiany w firmie autoszlif.net.pl

Ta firma zleciła dorobienie tulei cylindra jakiejś innej firmie w Krakowie, nazwy nie znam, więc jeśli ktoś jest zainteresowany tematem, odsyłam do kontaktu z firmą Auto Szlif.

Edytowane przez Prettymind
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że wszystko się pomyślnie ułożyło. 3000 zł to jeszcze bez tragedii ;) Za zmianę mapy też pewnie będziesz musiał zapłacić :/

Widziałem różne wykresy 1.4TCE i są chyba dwa gotowce wgrywane. Jeden ma agresywny przyrost ~2k RPM natomiast, w drugim CHIPie przyrost jest bardzo liniowy bez peaka.

Może ten nagły przyrost momentu to spowodował? Jakieś refleksje mechanika? - Teraz to w ogóle wysyp uszczelek i bloków w 1.4TCE na głównym forum :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prettymind moim skromnym zdaniem i nie tylko moim, bo podpartym opinią wielu mechaników to nie chip rozwalił uszczelkę i blok, zobacz ile jest już użytkowników, którym się to stało i nie mieli robionego chipa, podobnie ludzie piszą na Niemieckim forum, podejrzana jest głownie uszczelka przy rocznikach 09 i 10 niezależnie od przebiegu auta najmniejszy przebieg 51kkm i największy 210kkm i praktycznie wszystkie przypadki są w opisywane w okresie zimowym.

Edytowane przez witman
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszty bez tragedii. Robiłeś to w Bytomiu? W jaki sposób naprawiali Ci cylinder? Nie wiem jak jest w samochodowych ale z motocykli wysyłamy do Anglii do spawania i nakładania nowej warstwy nicasilu (koszt cylindra 125 silnika 2t około 900-1200 zł). Łącznie udało się nam znaleźć około 10 przypadków 1.4 TCe z padniętą uszczelką lub blokiem i chyba tylko w Twoim przypadku był chiptuning.

Co do chiptuningu - tak jak pisał kolega wyżej to wszyscy robią chyba na gotowcach. Ja miałem robione w Czakramie i pierwsza mapa miała ostrą charakterystykę momentu z pikiem w okolicach 2300. Po przejechaniu kilku km okazało się ze samochód na wyższych obrotach dostaje czkawki i szarpie (takie przerwy w ciągnięciu, to jest chyba widoczne na charakterystyce momentu jako takie zafalowanie). Facet stwierdził że prawdopodobnie włącza się jakiś limiterm momentu obrotowego albo coś z doładowaniem. Druga mapa jaką wgrali jest łagodniejsza, nie ma tego piku przy starcie turbiny samochód liniowo przyspiesza. Ostatnio niestety zauważyłem (łącznie może z 4-5 raz) że czasami przy przyspieszaniu czuć delikatne 1-2 dwa szarpnięcia (taka lekka czkawka) - obroty pod 3000, silnik zagrzany po 20 km, świece wymieniane w kwietniu zeszłego roku, podobnie filtr powietrza, paliwo Orlen 95 lub 98. Na wiosnę będę wymieniał filtr powietrza to zobaczę czy dalej jest to samo, jeżeli tak to chcę jechać na poprawki. Na mapie jeżdżę już od listopada, spalanie pozostało na takim samym poziomie jak przed - 6,7 l/100km.

PS wykresy są źle ponumerowane, prawidłowa kolejność jest w polu "komentarz".

thumb_hosting_zdjec_1485872764__1.jpg thumb_hosting_zdjec_1485873230__2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam!

 

Panowie, myślę nad zwiększeniem mocy w moim 1.4tce. Uszczelka pod głowicą wymieniona za poprzedniego właściciela, aktualny przebieg 173kkm. Polecacie kogoś na dolnymśląsku?

 

Kojarzy ktoś S-Performance we Wrocławiu? :-)

Edytowane przez maciejmacku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny 1.4TCe w rodzinie zagazowany i dopieszczony na hamowni.

Wyniki możne nie są oszołamiające, ale strojnie nie miało na celu uzyskania maksymalnej mocy, była to bardziej optymalizacja oprogramowania i kompromis wszystkich parametrów z dopasowaniem do najbardziej efektywnego spalania obu paliw Pb/LPG.

To kolejny dowód na potencjał tego silnika i kolejny silnik z gratisem mocy od fabryki ~134KM.

Po dopieszczeniu obu map sterowników Pb i LPG na Pb95 wyszło 146KM 211Nm, a na LPG 150KM i 219Nm. Wyższa moc na LPG związana jest z wyższą oktanowością tego paliwa 102-104 oktany.

 

 

img20180607_17100795.jpg

Edytowane przez witman
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cezść,

Przymierzam się do założenia gazu i zmiany mapy w mojej megane 1.4 TCe. Czy ktoś może polecić jakiś dobry warsztat w Poznaniu i okolicach? Przebieg aktualnie 74 k . Z jakimi kosztami muszę się liczyć przy zmianie mapy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Pany, teraz to już nie wiem: bawić się w ten przyrost mocy czy dać sobie spokój? Auto nie najmłodsze, bo dziewięcioletnie, przejechane niby 154.000 km. Jutro zamierzam się umówić na założenie gazu w Czakramie i pytanie czy zmieniać też te mapy. Nie chcę żadnego wyczynowego sportowca, ale te 10 czy 15 koni to zawsze coś. Jak radzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro chcesz uzyskać tylko 10-15KM to bez sensu. Będzie Cię to kosztowało jakieś 1000 - 1200zł a tego przyrostu to nawet do końca nie odczujesz. Więc albo zdecydujesz się na zwiększenie o 20 -30 KM, co już czuć, albo odpuścisz i masz kasę w kieszeni a samochód i tak całkiem żwawo jeździ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, teksas napisał:

Jutro zamierzam się umówić na założenie gazu w Czakramie

1/ Przed montażem LPG, silnik powinien być w nienagannym stanie;

      - prawidłowy stan rozrządu, łańcuch nie wypracowany,

     - poprawna kompresja na wszystkich cylindrach,

    -  poprawne luzy na zaworach, ( silnik 1,4 TCe bez hydraulicznej regulacji luzów zaworowych ),

    -  ze sprawnymi cewkami, świecami zapłonowymi, wtryskami,

2/ Kompetentny gazownik ;

         -  blisko domu,

         -  z dobrymi, sprawdzonymi referencjami,

         -  aby w przyszłości nie było problemów z głowicą, zaworami,

3/ Dobrze dobrane komponenty z wyższej półki,

4/ Strojenia instalacji w trasie z sondą szerokopasmowej po AFR,

     -  z laptopem na kolanach,

    -   na trasie rzędu 2 x 20 km,

    -   nie możesz czuć spadków mocy na lpg względem benzyny,

5/ W obecnych wersjach w instalacji BRC ;

      -   sterownik jest fabrycznie zablokowany,

      -   nikt poza serwisem nie ma możliwości połączyć się z nim nawet po skończeniu gwarancji,

      -   użytkownik jest skazany na bardzo drogi  i  problematyczny serwis,

      -   wielu klientów dowiaduje się o tym dopiero po montażu,

     -   warto poczytać opinie o instalacji BRC i ich serwisach,  

6/ Warto zamontować instalacje Stag lub KME np;

         zestaw do Megane 1.4 TCe ,

       - rozwinięta sieć serwisowa w Polsce.

     

  • Zmieszany 2
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!