Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

1.4 TCE tuning


sartek

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak już wspominałem podstawa to dobry zakład i strojenie sondą szerokopasmową AFR przy dobrym zestrojeniu można uzyskać lepsze parametry, tak jak kolega @MichalVTS wspomniał, auto i tak żwawo jeździ, 1,4TCe miały też trochę więcej mocy seryjnej, potwierdza to wielu użytkowników, którzy mieli auta na hamowni.

Przebieg 154tys.km uważam nie dyskwalifikuje auta, ale warto by zrobić gruntowe oględziny silnika, na pewno przed założeniem LPG należy zadbać o świece, filtry, olej, warto wyczyścić chłodnicę powietrza turbo (intercooler) często jest zaklejona owadami i małymi kamyczkami.

Duże znaczenie ma rozrząd i jego stan, z naszego doświadczenia wiemy, że jeśli olej w silniku był wymiany co 30tys.km to przy 150tys.km można się spodziewać rozciągniętego łańcucha, a to niebezpieczna sprawa, opisałem to ku przestrodze w jednym w wątków na naszym forum.

 

     

Dnia 27.01.2020 o 09:33, Andrzej-2010 napisał:

-   sterownik jest fabrycznie zablokowany,

      -   nikt poza serwisem nie ma możliwości połączyć się z nim nawet po skończeniu gwarancji,

 

Nierozumieniem skąd się wzięła ta informacja o zablokowanym sterowniku BRC, chyba pochodzi od konkurencji lpg-forum , którego właścicielem jest Stag.

 

Sterownik BRC nie jest zablokowany !  i mogę to każdemu udowodnić w każdej chwili, zapraszam do naszego warsztatu.

 

Oto przykład połączenia się ze sterownikiem BRC Sequent 32 za pomocą interfejsu dostępnego na znanym portalu aukcyjnym i programem dostępnym w necie SequentPD .

Proszę tu wrzucam zrzuty ekranu z połączania ze sterownikiem BRC.SQ32 (kod centralki DE817020-3) 

 

1.JPG2.JPG

 

Kolego @Andrzej-2010 jak już wrzucasz informacje poprzez kopiuj / wklej to postaraj się chodziarz zweryfikować poprawność i wiarygodność tych informacji !

 

Proszę wytłumacz kolegom co znaczy zablokowany sterownik ?

czy jest jakieś hasło dostępu ?

jakiś specjalny interfejs ?

a może kłódka na złączu diagnostycznym ?

co takiego blokuje wg. Ciebie sterownik BRC ?   

 

 

 

Edytowane przez witman
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz  ostatnio wypowiedzi kolegi ;

1/  sylwekdm ;

      -   ile wam palą lpg  z  Grudzień 22, 2019 ,

      -   i jego zachwyty nad tym systemem,

2/ Alex66

   BRC - dobra czy zła? To jest pytanie... Ranking!!

 

Edytowane przez Andrzej-2010
  • Zmieszany 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego @Andrzej-2010 proszę wytłumaczyć kolegom co znaczy zablokowany sterownik BRC

czekamy z niecierpliwością na informację

 

A tu przy okazji dla pogłębiania wiedzy masz link do wypowiedzi jednego z doświadczonych instalatorów udzielającego się na forum-lpg,  

( gregor0819 ) instalator pisze, że montuje Włoskie i Polskie zestawy LPG, poczytaj

 

 

lpg forum.jpg

 

oraz opinia innego użytkownika, który użytkuję dwa auta jedno ze Stagiem drugie z BRC, robiąc 30~40tys.km rocznie.

 

MrokDuszy.thumb.jpg.532a5c643282a983fee24a232729b768.jpg

 

https://lpg-forum.pl/post940156.html#p940156

 

i jeszcze jedna ciekawa wypowiedź

 

https://lpg-forum.pl/post941449.html#p941449

 

Edytowane przez witman
  • Zmieszany 1
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę, zapodać link do programu którym się połączę z SQ32 i zmienię  np temperaturę przełączania na lpg, długo szukałem na stronie BRC i nie mogłem znaleźć. Natomiast oficjalny program Stag jest u nich na stronie jak również w sklepie Play.

Czyżbyś dostał instrukcję z centrali BRC jak wypowiadać się na forum? Bo jeszcze niedawno twierdziłeś:

"Osobiście rozumiem politykę firmy BRC i że nowy soft diagnostyczny nie jest udostępniany, bo znając domorosłych specjalistów będą kombinować z ustawieniami, przycinać skład mieszanki, bawić korektami,"

Edytowane przez sylwekdm
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież wszędzie piszesz i wykrzykujesz, że sterowniki BRC są zablokowane to jak chcesz się połączyć, skoro jest zablokowany ? :-)

Wyjaśnij proszę wszystkim co jest w sterowniku zablokowane ?

czy jest jakieś hasło dostępu ?

jakiś specjalny interfejs ?

a może kłódka na złączu diagnostycznym ?

co takiego blokuje wg. Ciebie sterownik BRC ? 

 

Dnia 22.12.2019 o 18:58, sylwekdm napisał:

W obecnych wersjach BRC sterownik jest fabrycznie zablokowany i nikt poza serwisem, się nie połączy nawet po skończeniu gwarancji

 

 

Edytowane przez witman
  • Zmieszany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, witman napisał:

Przecież wszędzie piszesz i wykrzykujesz, że sterowniki BRC są zablokowane to jak chcesz się połączyć, skoro jest zablokowany ? :-)

Ja jestem przekonany, teraz Ty mi udowodnij, że się mylę i nie odwracaj kota ogonem. Sterownik może nie jest zablokowany, ale brak jest oficjalnego programu i zapewne z kluczem. Ty wiesz jak to działa więc się pochwal, że jesteś klientem specjalnej troski bo znasz dyrektora technicznego BRC. A dlaczego używasz polskich filtrów, czy BRC jest takie słabe? Inni niestety muszę być zdani, na oryginalne filtry. Nie mogą zaszaleć tak jak Ty.

Edytowane przez sylwekdm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, sylwekdm napisał:

Sterownik może nie jest zablokowany, ale brak jest oficjalnego programu

 

To o co Ci w końcu chodzi wpierw piszesz, że sterownik jest zablokowany teraz, że może nie jest zablokowany, sam kręcisz i manipulujesz chcąc zniechęcać innych użytkowników do BRC, jak wyżej pokazałem podłączyłem się tym interfejsem do sterownika BRC.SQ32 bez hasła, bez klucza, czy jakiejkolwiek innej blokady:

https://ccy.pl/pl/sklep/profesjonalny-interfejs-lpg-usb-ftdi-do-brc-sequent-24-56-i-innych-modeli-brc-detail

program bez najmniejszego problemu do centralki w okienku na górze odczytał kod centralki ECU - DE817020-3 jest to centralka Sequent 32

 

 

 

Edytowane przez witman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co te nerwy i obrażanie innych użytkowników forum

 

1 godzinę temu, sylwekdm napisał:

Sterownik jest zablokowany, to taki skrót myślowy,

 

Nie jest zablokowany już Ci chyba pokazałem.

 

 

1.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadnych nerwów. Nie lubię tylko, jak z innych forumowiczów robisz balona.

Skąd masz kod instalatora jak nie montujesz instalacji?

I nie zasłaniają się jakąś protezę jak SQ32 możesz stroić tylko brc instalation Tool. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nie ma dostępu do BRC instalation Tool?

Dlaczego ludzie na forach żebrzą o program:

https://lpg-forum.pl/program-do-brc-sq-32-t54942.html

Napisz, że można. Podaj linki:mrgreen:

Screenshot_20200128-013214_Chrome.thumb.jpg.a9c22da6af410177b57136339a0a9c37.jpg

Edytowane przez sylwekdm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostanę jednak przy BRC. Słyszę wiele głosów przeciw, ale w sumie przez 15 lat ostatnich zgazowałem u nich dwa auta (Skoda Felicia i Honda Accord) i nie miałem absolutnie żadnych problemów. W Accordzie trzy miechy temu regenerowałem reduktor, ale instalacja ma 8 lat, więc nie odczuwam tego jako awarię, tylko zużycie. Poza tym Czakram mam najbliżej domu, więc pewnie i tak jeździłbym do nich na wszelkie regulacje czy serwisy. Nieważne. W każdym razie dzwoniłem dziś do Tarnowa i gość mówił że zmieniali już mapy w wielu takich samochodach i że silnik mi bokiem po pół roku nie wylezie. Przyrost o 22 konie (pewnie mają gotowca już). Przemyślę to jeszcze.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.01.2020 o 01:05, teksas napisał:

Pozostanę jednak przy BRC. Słyszę wiele głosów przeciw, ale w sumie przez 15 lat ostatnich zgazowałem u nich dwa auta (Skoda Felicia i Honda Accord) i nie miałem absolutnie żadnych problemów.

 

Zrobisz jak uważasz. Przez ostatnie 15 lat wiele się zmieniło: jedni się cofnęli w rozwoju, inni poszli ostro naprzód np. w BRC od 15 lat masz ten sam filtr "zwykły" filtr, a w "polskich" - już masz - odstojnikowe - nawet zagorzały fan BRC - Witman - wymienił włoskie filtry w swoich instalacjach na polskie "alexa" - Jednak zwykły użytkownik, tego nie zrobi bez utraty gwarancji. 

Ja też 10 lat temu zaufałem BRC, i niestety się zawiodłem.

Przejrzyj ten post i poczytaj linki:

https://megane.com.pl/topic/39748-ile-wam-palą-lpg/?do=findComment&comment=567274

 

I jeszcze jeden przykład Citroen z Tarnowa:

 

1.thumb.jpg.54c340357f62d1c4aba212eaabcaea51.jpg

 

I mój na "polskiej" instalacji i pojedynczych wtryskach:

 

2.thumb.jpg.26ac089f2dc869452d77797aa2ca59d1.jpg

 

 

Edytowane przez sylwekdm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!