Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Problem z odpaleniem samochofu


Rekomendowane odpowiedzi

Witam...

Mam mały problem zgasł mi samochód na podjeździe do domu i od tej pory nie odpalił. wkładam kartę i wciskam start a jedyne co się uruchomi to wyświetla się "serwis" i "poduszka powietrzna" a auto ani drgnie. Zmieniłam na kluczyk zapasowy i sytuacja ta sama, wyciągałam akumulator i wkładałam ponownie - bo ktoś mądry mi tak poradził a rezultat marny i auto nadal nie wydaje z siebie dźwięku. POMOCY !!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. A ta poducha to się paliła wcześniej? Bo powiem tak, poducha raczej nie ma nic do tego, że auto nie odpala, chyba że wyświetla jeszcze jakieś inne komunikaty? A akumulator naładowany, świece sprawdzone? Może jakiś bezpiecznik spalony? A w aucie sama elektronika się uruchamia? Wrzuć jedynkę i normalnie go odpal ze sprzęgłem, może pokaże jakiś komunikat na kompie. Ale rozrusznik też nie kręci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akumulator naładowany..całą noc się ładował bo też myślałam że to może być przyczyna. Wczesniej żadne komunikaty nie wystepowały na komputerze ani nie świeciła się żadna kontrolka (poducha też ). Bezpieczniki też sprawdzane.

 

[ Dodano: 2011-01-07, 11:05 ]

Rozrusznik w ogóle nie kręci...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tak teraz z innej beczki, czy auto ma faktycznie taki przebieg? Czy masz pewność co do jego historii, chodzi mi o to czy czasami auto nie jest po jakiejś kolizji, bo nieraz zamiast poduszek wkładano rezystorki i mogło się coś wysypać? Dziwne jest ,że nagle pali się kontrolka poduchy, tak z niczego. Może jest gdzieś zwarcie, lub tradycyjnie nie styka kostka pod fotelem kierowcy. Kolega pisał o bezpiecznikach przy klemie, też bym je sprawdził. No i jeśli masz pewność co do poprawnego działania twojego akumulatora, to pozostaje tylko dobre oko mechanika lub clip.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto posiadam od 2 lat a kupiłam od Pani która zakupiła go w Polskim salonie i była jednyną jego właścicielką ...a własnie u mechanika stoi pod dobrym okiem już 3 dzień...i mam nadzieję,że te jego oko coś dojrzy.

 

[ Dodano: 2011-01-10, 16:53 ]

Witam..widzę, że propozycje sie skończyły :-( , a mój mechanik rozkłada ręce i mówi że mu się komputer nie łączy z komputerem meganki..odesłał mnie do serwisu bo jak stwierdził uszkodzony jest komputer...

 

[ Dodano: 2011-01-14, 13:02 ]

Co do wykrytej usterki w serwisie okazało się że to sterownik upc koszt sterownika 950 zł plus robocizna 250 zł... :) :) :) :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!