Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Proszę o radę - wymiana rozrządu Megane II s


Zbych

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień-dobry-wieczór Wszystkim! Bardzo proszę o radę w sprawie wymiany rozrządu - megane II, 1,5dci k9k. Auto ma przejechane 100kkm i rozrząd nie był jeszcze wymieniany, czy juz czas na wymianę? Mam pewne doświadczenie przy pracy z silnikami benzynowymi, ale diesla jeszcze nie robiłem / rozrząd/. Czy ma ktoś doświadczenie lub schematy postępowania co do wymiany rozrządu w k9k, proszę o odpowiedź i z góry dziękuję!

 

[ Dodano: 2006-12-23, 14:31 ]

LItości - może ktoś puści pare na temat tego rozrządu lub ogólnie na temat wymiany rozrzadu w dieslu. Wesołych świąt i udanego sylwestra-extra!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Niedawno kupiłem to auto - w instrukcji serwisowej jest napisane: wymiana rozrzadu co 120kkm lub co 5lat. Moja meganka ma 4lata i 100kkm, stary właściciel twierdził, że nie ma pośpiechu ale nie bardzo w to wierzę, dlatego pytam Kolegów o radę. Jak sie do tego zabrać - części już kupiłem :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno kupiłem to auto - w instrukcji serwisowej jest napisane: wymiana rozrzadu co 120kkm lub co 5lat. Moja meganka ma 4lata i 100kkm, stary właściciel twierdził, że nie ma pośpiechu ale nie bardzo w to wierzę, dlatego pytam Kolegów o radę. Jak sie do tego zabrać - części już kupiłem :mrgreen:

 

Jak sie do tego zabrac? :)

Wziąć wszystkie części i udać sie do dobrego mechanika.

Wnioskuje, że skoro pytasz, to jeszcze nigdy sam tego nie robiłeś.

Sam nie dasz rady...

To troche bardziej skomplikowane niż wymiana koła.

Mechanik zrobi Ci to szybko i fachowo. Nie powinien wziac wiecej niz 150zl-

Mam też nadzieje , że kupiłeś dobre czesci, a nie byle jakie podróbki.

Sprawny rozrząd to serce silnika. Nie dopuść do zawału. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Udalem sie dzis do ASO celem umowienia na wymiane rozrzadu. Na dotychczasowym pasku mam przelatane 110 tys km wiem myslalem ze juz pora. Silnik 1,5dci K9K. Wlozyli w czytnik karte, wklepal VIN i mowi ze jeszcze nie czas. W przypadku tego silnika wymiana rozrzadu przewidziana jest na 160 tys km lub co 6 lat. Kazal zjawic sie jak bedzie 140-150 tys i tyle w temacie :D

Edytowane przez sivasec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dali na pismie ale wspolpracuje z salonem we Wrocku i mam do nich zaufanie wiec wierze ze tak jest. Producent natrzepal cala mase roznych silnikow i dla kazdego okresy serwisowe poszczgolnych elementow czesto sie roznia wiec nie ma jednej konkretnej daty dla wszystkich lecz takie sprawy ustala sie indywidualnie najlepiej w ASO tym bardziej, ze informacja nic nie kosztuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam wszystkich. Jestem tu nowy ale czytając ten temat muszę stwierdzić że wymiana rozrządu w silniku 1.5dCi K9K732 106kM w mojej Megance nastąpiła przy przebiegu 147000 km.Robione to było w ASO Renault.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dali na pismie ale wspolpracuje z salonem we Wrocku i mam do nich zaufani

Konsultowałem się z kilkoma serwisami, nie tylko renault. Z doświadczeń wiem, że nie ma co mieć zaufania do żadnego serwisu. Jeśli to konieczne to trzeba korzystać, ale mieć ograniczone zaufanie. Tylko sprawdzone serwisy, najlepiej takie w których pracuje nasz baaaardzo dobry znajomy albo rodzina To co się wyprawia w serwisach w Polsce zasługuje na film sensacyjny. Wyobraź sobie, że mój wujaszek jeździ specjalnie ponad 100 km do pewnego serwisu ponieważ w swojej okolicy nie ma już siły walczyć z oszustami. To serwis i to serwis.

W serwisach pracuje najczęściej rodzina, znajomi i pociotki prowadzącego ten interes. Jeśli dzwonię do danego serwisu i nie ma tam nawet prawdziwego mechanika to o czym tu rozmawiać. Kiedyś wierzyłem w bajki. Dobrze jak trafimy na kompetentnych ludzi. Ostatnio miałem przyjemność rozmawiać z fachowcem,ale to rzadkość.

Co do wymiany rozrządu i ogólnie wymiany to zasada jest taka, że trzeba wymieniać ciut wcześniej niż to mówi przebieg, o ile jest realny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!