Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

14 stki czy 15 stki . Wygoda czy wygląd


mcyork

Rekomendowane odpowiedzi

Czy po zastosowaniu odpowiednich dystansy/pierścieni mógłbym założyć alufelgi z aukcji poniżej ? Zamierzam kupić opony o profilu 185.

http://allegro.pl/dezent-re-4x100-et44-j6-...1471164643.html

Przepraszam za odgrzewanie tematu ale nie miałem możliwości wcześniej napisać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy po zastosowaniu odpowiednich dystansy/pierścieni mógłbym założyć alufelgi z aukcji poniżej ? Zamierzam kupić opony o profilu 185.

Przy felgach, które pokazałeś ET wynosi 44. Zalecane ET do megany to 35-38, więc możesz dać dystans 10mm. Opona np. 185/65/15 lub 185/60/15 jest wstawiana w serii do phII więc zbliżony rozmiar wejdzie do phI. Felga ma 6 cali szerokości, więc spokojnie wejdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Felgi kupione <szukaj>KLIK Doradzi ktoś jakie opony mogę do nich zakupić ? W sklepie w którym kupiłem felgi zalecają mi opony 195/50 lub 185/55.Jednak myślę że 195 przy mojej mocy silnika będą za szerokie, zaś 185/55 są masakrycznie drogie ze względu na niestandardowy rozmiar. Najchętniej założyłbym 185/65 jednak nie wiem czy mi pod felgi podejdą .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeżdżę na 185/65R15 i jedyny minus to lekkie przekłamanie prędkościomierza. 14-stki u mnie nie wchodzą w grę, przymierzałem się do takich w zimie ale nie da się założyć na przód - zacisk hamulca jest za duży i te fele nie wchodzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

Obecnie poruszam się na fabrycznych stalówkach 185/60 r 15 , no i moje pytanie brzmi , czy na lato kupić sobie rozsądne 15 czy może zaszaleć i kupić 16 . Może mi coś doradzicie , chodzi mi o to jak się będzie jeżdzić na 16 przy seryjnym zawiasie , jak z osiągami , komfortem , i zużyciem paliwa i takie tam inne pierdoły . Jeśli ktoś robił taką zmianę to proszę sie wypowiedzieć możliwie szybko bo idzie chyba już wiosna i muszę wykonać jakiś ruch w tym temacie . <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do 15"...

Nie ma co się tu rozpisywać. Nic się nie zmieni.

Co do 16"...

Musisz się w tym przypadku liczyć z kilkoma niedogodnościami:

1. Powinieneś raczej zastosować mniejszy profil opony np. 185/50 r16. Dlatego, ponieważ: jeżdżąc po polskich "drogach" może się zdarzyć, że wjeżdżając w dziurę koło przytrze lekko o nadkole (zwiększy się średnica całego koła i może dobić do nadkola).

2. Jeżeli uprzesz się na profil xxx/60 r16, musisz się również liczyć z tym, że licznik zacznie przekłamywać (prędkość i przebieg). Nie jestem pewny, ale chyba w komputerze da się ustawić rozmiar koła.

(*)Zwiększając obręcz i jednocześnie zmniejszając profil opony, wyjdzie praktycznie na to samo (obwód koła pozostanie taki sam).

 

Jeżeli zdecydujesz się na "(*)", nic się w komforcie (może minimalnie spaść, ale różnica będzie praktycznie niezauważalna), osiągach i zużyciu paliwa nie zmieni. Będziesz miał tylko lepszą przyczepność w zakrętach. No i oczywiście zmieni się wygląd auta (rzecz gustu).

 

Nie zrozum nie źle. Nie odradzam zakupu 16" felg. Jak uważasz, że obecne 15" jest za małe, to zainwestuj w 16".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

shark79, w załączniku wstawiam kalkulator do obliczenia różnicy we wskazaniach licznika w stosunku do nowej średnicy zewnętrznej opon.

By wyszło"zero"przy felgach 16" to powinieneś szukać felg pod opony 215x50R16 czyli o odpowiedniej szerokości "J" i odpowiednim "ET" by zmieściło się w nadkolach. przy wszelkich pomysłach na obniżenie zawieszenia, należy to jeszcze dokładniej poprzeliczać i pomierzyć by koło nie obcierało o nadkola.

Moim zdaniem najbardziej optymalne było by zastosowanie opon 195x55R16.

Wówczas różnica w średnicy zewnętrznej koła jest równa 1 mm, co daje 0,1% różnicy we wskazaniach prędkościomierza. Różnicy w mocy i spalaniu nie odczujesz, poza tymi, które będą następstwem zastosowania szerszych opon.

tyr_o_saurus_ikar.rar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

ja własnie szykuje sie do zakupu ładnych alusków , jestem zdecydowany na 15" , wiecie jaki jest prawidłowy rozstaw otworów na tej feldze czy to jest 4 x 100 ? bo nie jestem pewien

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!