Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Reset licznika


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od jakiegoś czasu tj. przy mrozach (auto stoi w garażu) mam problem z samo resetowaniem się licznika tzn. zerują się wszystkie dane dotyczące spalania, zużucia paliwa, zasiegu itp. Nie resetuje sie jedynie przebieg faktyczny i "nastepny serwis". Ma ktoś jakieś pomysły co może być przyczyną tego resetowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To o niczym nie świadczy <szukaj> Może być słaby, może być słaby styk na klemach, poczytaj, bo było już o tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam Wszystkich...

Zimową porą gdy temperatura spada poniżej 0 stopni C (auto stoi pod domem), przy rannym uruchamianiu mam problem z odpaleniem, przez chwilę rozrusznik cyka usiłując odpalić, po chwili się udaje ale resetuje licznik czyli: przebyte kilometry, średnie spalanie, chwilowe spalanie, ilość przebycia km na danym poziomie paliwa. Nie resetuje się przebieg faktyczny i serwis.

Dodam tylko że rano w aucie pokazało -15 stopni C.

To samo działo się czasem w zeszłą zime, zawsze przy uruchamianiu gdy auto przez chwilę się męczyło i nie mogło odpalić.

W tym roku znów się to ukazało.

Jaki może być powód... ???

Czy już czas na nowy akumulator ???

Dziś na 8 godzin auto wstawiłem do garażu... może bateria będzie silniejsza.

Z góry dziękuję za podpowiedzi :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to muszę spróbować go naładować...

A jeśli się nie uda to będę musiał kupić nowy akumulator... dziś sprawdziłem jaki mam u siebie i jest to 55Ah 420A

Czy to jest odpowiedni akumulator... ???

 

Aha... i jeszcze jedno.

Jeśli już wymieniałbym na nowy akumulator to czy można wykonać tą wymiane tak aby radio się nie rozkodowało... ???

Edytowane przez zimnica4666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już wymieniałbym na nowy akumulator to czy można wykonać tą wymianę tak aby radio się nie rozkodowało... ???

Można, ale jest z tym dużo zachodu. Łatwiej zakodować radio.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wymianie akumulatora będzie trzeba poduczyć szyby, ustawić zamykanie automatyczne drzwi... ale także zakodować radio... czytałem o tym, można niby wysłać dane z naklejki radia do gościa i on odsyła kod, ale pytanie jak to radio wyjąć... ??? Wokół radia widać 4 cieńkie otwory... czym i jak wyjąć to radio ???

 

A jaki jest na to sposób aby wymienić akumulator na nowy ale cały czas podtrzymując prąd aby radio się nie rozkodowało i cała reszta... ???

Zna ktoś sposób... ???? :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!