Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zamiana wtryskiwaczy miejscami.


lamer

Rekomendowane odpowiedzi

Ponieważ w kompie pojawia się "błąd sterowania 3-go wtryskiwacza" to zastanawiałem się nad zamianą miejscami wtryskiwacza np. 3 i 4 cylindra. Jeżeli ponownie będzie błąd na 3-cim to wg mnie wyeliminuje to uszkodzenie samego wtryskiwacza. Tylko czy taką zamianę można "bezkarnie" zrobić czy też trzeba programować kody wtryskiwaczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź najpierw czy przypadkiem wtryskiwacz 3 nie jest sterujący. W takim wypadku raczej zamiana miejscami nie wchodzi w grę. Pomóc może czyszczenie, regeneracja lub wymiana na nowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mi się wydaje, że przy CR nie ma wtrysku sterującego. Wiem natomiast, że co kompa wprowadza się kody korekcyjne (?) wtrysków. I stąd moje pytanie czy możliwa jest zamiana wtrysków bez przeprogramowania kodów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście odradzam zamianę wtryskiwaczy może ona spowodować uszkodzenie wtryskiwacza lub nawet wypalenie denka tłoka ten ostatni przykład jest Extreme choć możliwy pozdrawiam ps.jest możliwość wysterowania wtryskiwaczami każdym z osoba za pomocą CLIPA :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tylko po wpisaniu kodu zamiana ma sens

Jestem po rozmowie z fachowcem od wtrysków i nie potwierdził tej informacji. Powiedział, że wtryski można podmienić bez ingerencji w kompa i przy samochodzie, w którym silnik nie jest fabrycznie nowy nie zauważy się żadnej różnicy. Powiedział wręcz, że zaleca taką podmianę celem zlokalizowania przyczyny błędu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmień fachowca

Fachowiec nie sprawdza wtrysków zamieniając go miejscami.Zmienić możesz ale tam gdzie wtryski nie są kodowane. Jeżeli obojętnie by było gdzie wtrysk jest to po co te całe kodowanie.

 

Sprawdź wtryski na przelewy i nie kombinuj w nie właściwą stronę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że kwestionujesz opinię gościa z firmy, której baner reklamowy jest powyżej? Zamiana wtrysków miejscami ma dać odpowiedź czy błąd jest generowany z winy samego wtryskiwacza czy może przez elektrykę/elektronikę sterującą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dlaczego nie chce sprawdzić na przelewy?

Bo co na kasę chce cie na ciągnąć czy nie wie o co chodzi.

 

[ Dodano: 2011-03-08, 14:07 ]

jak wtrysk nie pracuje jak trzeba to na przelewie bedzie dawał albo za dużo ropy albo za mało w odróznieniu od innych. Najprostsza diagnoza i najtańsza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozytywny test przelewowy (taki był kiedy silnik pracuje poprawnie i nie ma błędu) nie jest definitywnym testem na sprawność wtryskiwacza. Problem opisałem w innym wątku. Po skasowaniu błędu samochód pracował tydzień poprawnie. Więc nie jest to taka prosta sprawa, że wtrysk pracuje lub nie... Może się czasem "podwieszać" a może problem leży w jego starowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regulamin i zasady cytowania :!:

Nie wiem czy żartujesz czy piszesz poważnie? Przecież wtryski podają dawkę w ściśle określonym momencie a nie jednocześnie! Kolejność zapłonu to 1-3-4-2 więc jak zamienisz kable to nie odpalisz silnika (chyba, że cudem będzie chodził na 2 gary).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!