Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Silnik 1,6 16 V gaśnie zimny, niskie obroty


zibi1001

Rekomendowane odpowiedzi

Od jakiegoś czasu mam problemy z zimnym silnikiem w mojej megi. Mam przejechane 100 tys km, do tej pory wszystko śmiga bez zarzutu ( oczywiście po wymianie KZFR). Od pewnego czasu przy dużych mrozach odpala, ale nie ma siły ciągnąć, w dzień zimny gaśnie po odpaleniu muszę go trzymać na obrotach, jak jest rozgrzany to wszystko jest OK. Choć wydaję mi się że trzyma trochę niskie obroty w granicach 500 - 600. Pomóżcie jaka to może być przyczyna, bo obawiam się że podłaczenie pod komputer nic nie ujawni, z góry dzięki :roll:

Zibi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, podłącze się pod temat, bo jak były duże mrozy miałem identycznie. Odpalał za 2 czasami za 3 razem. Miałem też tak, że do puki silnik się nie rozgrzał auto przy dodaniu gazu dławiło się i nie chciało ciągnąć. Przy odpuszczeniu gazu i zmianie biegu występował dziwny świst (jak blow-off)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam to samo. Ta sama wersja rok 2004 ten sam przebieg, wymiana cewek Sagem na Beru, koła zmiennych faz rozrządu, kompletnego rozrządu, pompy wodnej przy okazji. Nowy filtr powietrza oraz paliwa. Wczoraj wymieniony drugi raz od zakupu olej. Zakupionu rok temu w Irlandii i tu używany. Objawy te same prawie, z tym, że mój to nawet na ciepłym ale nieco ostygniętym potrafi zgasnąć zaraz po odpaleniu i to po kilka razy a do tego obroty na poziomie 600-700, kiedyś było 800-1000. Jakieś pomysły? Wiem, że wiele osób poleca wymianę czujnika wału oraz czyszczenie przepustnicy, ale nie zauważyłem nigdzie kogoś, komu to pomogło, a czytałem już dziesiątki postów na ten temat gdzie to samo zalecano. Jakieś inne pomysły? Oczywiście tą przepustnicą sprawdzę, czujnik pewnie też. Gdzieś na innym forum znalazlem odpowiedź kogoś, kto poradził sobie z problemem jadąc do serwisu w Czeladzi, gdzie pan spec od Renault wgrał mu rzekomo najnowszy program od Renault i wszystko gra od tej pory. Ale co ten pan zrobił tak naprawdę, nikt nie wie... Jakieś wskazówki? Nie pojadę z Dublina do Czeladzi, a więc proszę o sensowne podpowiedzi.

Od zakupu miałem dziwny objaw - po dopaleniu (do grudnia odpalał normalnie) po ruszeniu kilkaset metrów wyjeżdżałem z osiedla na którym mieszkam włączając się do ruchu na głównej. Kolejne kilkaset metrów na wyższych obrotach i uuuuuu...Silnik zamiast iść do przodu tracił moc na moment, ale potem już ok. Tylko na zimnym silniku to było. Po wymianach części wymienionych powyżej, które miały miejsce w ciągu ostatnich kilku tyg objaw ten zniknął. Szwagier mechanik z National Car Test sugerował filtr paliwa i rzeczywiście chyba po wymianie tego objawu nie ma. Nadal jednak to odpalanie i obroty, choć przyznam, że rzadziej niż przed wymianą KFZR i rozrządu oraz nie ma zgrzytów. Auto ma więcej mocy i mniej pali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem winne za gaśnięcie naszych aut ponoszą zbyt niskie obroty, ale jaka jest przyczyna, dlaczego utrzymują sie takie niskie, co za nie odpowiada, bo przeciez nie ma tu żadnej regulacji ???????

Ale widzę, że chyba nie doczekamy się podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wraz z ociepleniem auto nie dławi się na zimnym silniku, mimo tego cały czas wyświetla mi się "Check engine". Zastanawiam się czy nie jest to wina którejś z cewek. Może w tym tygodniu podłączę go pod komputer i odezwę się jak będzie to coś konkretnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przeciściłem czujnik położenia wału i przepustnice, jest o niebo lepiej już nie gaśnie, choć zastanawia mnie to, że obecnie trzyma obroty około 1000 obr/min czy to nie za duże, ale wolę takie niż gasnięcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Odpowiadając użytkownikowi abes125:

w mojej Megi II Sedan 1.6 16V miałem problem z odpalaniem gdy silnik był simny. Czasem trzeba było 2 albo 3 razy próbować bo zaraz po uruchomeniu gasł.

Znalazłem tu na forum ze trzeba przeczyścić PRZEPUSTNICĘ, zaprowadziłem do mechanika, powiedziałem co ma zrobić, zrobił i nie ma problemów.

Co do świszczenia to jest to odgłos łożyska oporowego sprzęgła, który słychać jesienią i zimą ( na zimnym silniku) gdy sa niskie temperatury. Latem odgłosy takie nie występują.

Ja u siebie miałem to ostatnio zimą , teraz (19 pażdziernik 2011) jeszcze świstu nie słyszałem powiadomię jeśli będzie słyszalny znowu. Jeden mechanik powiedział że trzeba się tym definitywnie zająć gdy świszczy zawsze w każdej temperaturze.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...

Podsumowując temat długi, w którym są pytania i tylko dwie odpowiedzi to co odpowiada za zbyt niskie obroty (a co za tym idzie również i gaśnięcie silnika) na zimnym silniku? Brudna przepustnica czy wspomniany elektrozawór KZFR??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 5 miesięcy temu...

Witam!

Dokładnie miesiąc temu stałem się właściciel megane II CC 1.6 16v z 2005 roku i mam jeden problem z którym sobie nie mogę poradzić i moi mechanicy też powoli rozkładają ręce.

Autko odpala bez najmniejszego problemu tylko po przejechaniu paru metrów i wrzuceniu na luz lub przy dłuższym wciśnięciu sprzęgła auto gaśnie albo obroty spadają do praktycznie do zera.

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Po nagrzaniu problem znika. Zauważyłem, że przy odpaleniu na zimnym auto tak jakby nie miało ssania, po uruchomieniu wskakuje na 800-900 obrotów i tak trzyma.

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Po tych objawach auto po podpięciu pod kompa pokazało błędy na sondzie lambda - została wymieniona ale problem nie zniknął.

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Komputer przy następnym podpięciu nie pokazał żadnego błędu, i od tego momentu po kolei wymieniłem: świece, filtr powietrza, przepustnicę(oczywiście wyczyszczona przed założeniem)

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Czujnik cieczy ok pokazuje +/- 0,5 stopnia różnicy od faktycznej temperatury.

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Nie wiem nawet już gdzie szukać dalej rozwiązania tego problemu. Każda sugestia się przyda pozdrawiam! ( później podeślę filmik z tym problemem )

 

Regulamin pkt. 5.9 - Enter

Kolego, klawisza Enter używamy z umiarem. Następnym razem proponuje przed założeniem nowego wątku sprawdzić czy już takowe nie istnieją. Twój temat połączyłem z już istniejącym, podobnym tematem. damiar

Edytowane przez damiar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie identyczny problem ustąpił po wymianie świec... ...tylko że Ty już zmieniłeś świece. Nie chce mi się wierzyć, że też założyłeś nieprawidłowe (u mnie tak było - sprzedawca w sklepie coś poknocił i sprzedał mi świece o niewłaściwych parametrach), ale upewnij się, że świece są takie, jak powinny być do tego silnika - przy czym, u mnie podpięty komputer od razu wyświetlił komunikat o niezgodnym układzie zapłonowym.

Cewki raczej dawałyby objawy mało zależne od temperatury. Może warto pokusić się o wizytę u innego mechanika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!