Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane II 2.0 16v - drgania na biegu jałowm


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Jeśli ktoś miał podobny problem lub jest mu on znany proszę o pomoc bądź sugestie.

 

Objaw - odczuwalne lekkie, a jednk denerwujące, drgania na biegu jałowym. Silnik jest rozgrzany i przykładowo zatrzymuję się na światłach. Obroty spadają (u mnie to ok 750 - z ciekawości podajcie jakie Wy macie) i w tym momencie odczuwa lekkie drgania na kierownicy. Zauważyłem ze jednak całe auto lekko drga ale na kierownicy jest to najbardziej odczuwalne. Może dlatego, że zwyczajnie kierowca trzyma kierownice prawie przez cały czas.

 

Zamierzam sprawdzić poduszki silnika. Jeśli to nie pomoże to zaczne się martwić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja mam podobnie. szczególnie po odpaleniu drga mi cały samochód, jak dodaje gazu to przestaje.

Mechanik mi powiedział że może to być cewka, ale coś nie wiem czy w to wierzyć, bo dużo już się naczytałem o tych poduszkach, które się wyrabiają a po wymianie których problem podobno ustaje. Ale na chwile obecną nie denerwuje mnie to na tyle żeby coś z tym robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

U mnie jest podobnie. Obroty co prawda utrzymują mi się w granicach 800/min, ale na biegu jałowym - szczególnie zauważalne to jest podczas postoju na światłach - wyraźnie słyszalne jest 'pływanie' obrotów w niewielkim zakresie. Wymieniłem wszystkie świece i dwie z czterech cewek zapłonowych - wadliwe cewki wyszły przy podłączeniu do komputera. Ostatnio zaczęły mi się dziać inne dziwne rzeczy i diagnostyka komputerowa jednoznacznie wskazała błąd czujnika położenia wału korbowego. Na wymianę jestem umówiony po długim weekendzie. Czy objawy ustąpią - dam znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!