Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Mułowaty na benzynie na LPG już nie


slawekhip

Rekomendowane odpowiedzi

smok w baku do sprawdzenia ciśnienie na listwie wtryskowej bo jak pompa chodzi cały czas to może się przytarła zwłaszcza jak w baku paliwa nie jest zbyt dużo i nie ma jej co chłodzić. No chyba że pompa jest odłączana jak jest zasilanie gazem ale to rzadko robią gazownicy bo szkoda czasu i kosztów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jeszcze jeden mały detal jeśli wtrysk jest przytarty lub się wiesza mechanicznie to komp nic nie pokaże tylko usterkę elektryczną wtrysku wykryje.A w ASO nie ma takich geniuszy którzy znają się na parametrach life data.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Trochę odświeżę temat

U mnie też występuje zamulenie na PB a a LPG lepiej się zbiera

Podsumowując te 3 strony :

1. Sprawdzić/wymienić świece

2. Sprawdzić/wymienić filtr paliwa

3. Odłączyć/wyregulować instalacje LPG

4. Przeczyścić wtryski PB specyfikiem do PB+LPG

5. Sprawdzić ciśnienie na listwie wtryskowej(przez co sprawdzi się stan pompy czy się nie przyciera)

Czy coś jeszcze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwilowo nie mam LPG w butli. Muszę tę klemę odpiąć bo auto przyspiesza ale nie ma tego "ducha" jak na LPG. Boję się że to problem z cewkami lub lambdą ;/

 

Dodano: 01 wrz 2012 - 20:16

Odłączyłem klemę na kilka godzin i przejechałem dosłownie parę km i wyczuwam delikatną poprawę, tylko co teraz i dlaczego na gazie ma lepszego "kopa" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

To teraz ja odświeżam.

~~~~~~~~~~~~~~

NA POCZĄTEK POPROSZE DWÓCH POPRZEDNICH KOLEGÓW O INFORMACJE CZY UDAŁO IM SIĘ USTALIC PRZYCZYNĘ PROBLEMU (SMOK I PASEK)

~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Problem praktycznie identyczny-tzn 1.6 16v 160tys km, na gazie przejechane z 60tys. Problem pojawił sie jakiś miesiąc temu. Auto na benzynie do jakis 2500tys/obr na min jest zamulone. Na gazie chodzi lepiej-normalnie.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

-Specyfiku do paliwa juz dolałem i pojeżdzilem na benzynie-nie pomoglo.

-W baku zawsze mam okolo polowy benzyny wiec pompa sie raczej nie zatarla ani przegrzala (chyba ze pada ze starosci)

~~~~~~~~~~~~

~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Dodatkowo pojawił się problem z odpalaniem po dluzszym postoju-tzn prawie za kazdym razem włacza mi sie ssanie nawet do 2tys obr/min i prawie do momentu rozgrzania silnika do temperatury roboczej nie opada ponizej 1tys. A temperatura na dworze dzisiaj rano to przykladowo 12C wiec calkiem cieplo.

~~~~~~~~~~~~~~

Uszczelki przepustnicy (2 oringi) wymienialem 2 lata temu wiec raczej to nie jest problem wysokiego ssania....

~~~~~~~~~~~~~~~~~~

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Prosze o pomoc....

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6, 5.9 -Prezes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro zresetuje kompa.

 

Do tego przed chwilą po raz pierwszy pojawił sie dodatkowy problem-zapewne z tym związany. Odpaliłem auto normalnie na banzynie, po rozgrzaniu przełączyl sie na gaz i wszystko bylo OK. Po okolo 2km jazdy przełaczylem na PB-zgasł (ostatnio to normalne). ALe problem byl taki ze od tego momentu wogóle nie chcial utrzymac wolnych obrotów na PB-za kazdym razem gasl chyba ze dodawałem gazu. Przełaczylem na LPG i ten sam problem-nie utrzymuje obrotów na biegu jałowym-od razu gasnie. Przejachalem tak z 5 km po czym wszysttko wrócilo do normy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z krokowym to jest taki temat ze mam dwa silniki krokowe (jeden w aucie i jeden w garazu) i ostatnio kilkakrotnie je czyscilem i wymienialem i bez większych zmian. Mam 2 krokowe poniewaz kiedys kupilem nowy a okazalo sie ze problemem byla wlasnie uszczelka przy przepustnicy. Wiec podejrzewam ze oba krokowe są sprawne.

~~~~~~~~~~~~~~

Z drugiej strony krokowy nie ma nic wspólnego z zamulonym autem na PB.

`~~~~~~~~~~~~~~~~

~~~~~~~~~~~~~~~~

*****************************************

Dzisiaj odłaczylem akumulator na ponad 30 minut-podłaczylem. Auto po odpaleniu normalnie przełaczylo sie na gaz i bylo OK-po przełaczeniu na PB zgaslo. Od tamtego czasu jest ta sama sytuacja co wczoraj czyli auto nie trzyma wolnych obrotów-od razu gasnie. Odłaczylem wiec silnik krokowy i teraz obroty mam pomiedzy 1500 a 2000 ale przynajmniej nie gasnie i da sie jechac. Juz sam nie wiem w czym problem....

 

Dodano: 02 paź 2012 - 23:52

Dzisiaj wymienilem silnik krokowy. Ale nie wiele to zmienilo. Autko na gazie chodzi poprawnie a na benzynie do 2500obr/min jest mulowate.

~~~~~~~~~~~~~~

Na na biegu jałowym obroty na benzynie to okolo 550obr/min a na gazie 700/750.

~~~~~~~~~~~~~~

Jakis pomysl?

~lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6, 5.9 -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj odłaczylem akumulator na ponad 30 minut-podłaczylem. Auto po odpaleniu normalnie przełaczylo sie na gaz i bylo OK-po przełaczeniu na PB zgaslo

Jak to się ma do tego, co napisałem wyżej ? :

przez kilka(naście) km nie jeździj na LPG. Pozwoli to na nauczenie się komputerowi "nowych" map benzyny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Krecik-dzisiaj właśnie to zrobiłem. Skasowałem mapę benzyny i pojeździłem na benzynie-okolo 15km-cały czas to samo...

 

Dodano: 14 paź 2012 - 23:01

Problem wysokich obrotów na zimnym zostal rozwiązany poprzez kolejną wymianę uszczelek przy przepustnicy. Widac 2 lata to juz bylo dla nich wystarczająco....

~~~~~~~~~~~~~~~~~~

PRoblem zamulonego auta na benzynie pozostał.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Podejrzewam fitr paliwa, pompa paliwa...

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6, 5.9 -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!