Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Elektryczny podnośnik szyb HOW TO


Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Dorobiłem pęknięty górny plastik podnośnika z 12-to mm płyty polipropylenowej(PP), zamontowałem i działa, a wcześniej wymieniłem pękniętą linkę i tak jak już ktoś pisał kupiłem dwie linki fi 1,5 mm w sklepie rowerowym (dwie końcówki więc były gotowe, jedną podszlifowałem bo była za duża). Zaciskałem końcówki wykorzystując aluminiowe nity zrywalne, obciąłem główkę i tak powstałą rurkę aluminiową zgniotłem kombinerkami na lince. Kilka fotek dorobionego plastiku:

post-5058-1216228146_thumb.jpg

post-1-1216228146_thumb.jpg

post-1-1216228147_thumb.jpg

post-1-1216228148_thumb.jpg

post-1-1216228149_thumb.jpg

post-1-1216228150_thumb.jpg

post-1-1216228151_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam

Czy ktoś mógłby podać dokładnie jaką długośći mają linki od podnośnika elektrycznego drzwi przednie lewe (od kierowcy) Renault Scenic I. Mam problem z dobraniem odpowiednich długości, ciągle albo spada linka ze ślimaka albo szyba nie domyka się do końca....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Po przejsciach z przednim podnosnikiem szyb nawalil tylny podnosnik.I znów jakis dziwny plastik sie ułamał który nakrecony jest na spiralke która przesuwa go po prowadnicy.Tragedia z tymi podnosnikami.Jak mozna takie buble wypuscic.Trzeba zastosowac drewniana podpórke w formie kołeczka do czasu usuniecia usterki.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Podepnę się do tematu...

Padł mi lewy przedni el. mechanizm opuszczania szyby (Megane I ph I, 5D, 96r). Czy pasowałby mechanizm np. od laguny, bądź thalii, czy tylko i wyłącznie od megane? A jeśli tylko od megane to czy pasowałby od wersji po lifcie? Czy prawy mechanizm by pasował na lewą stronę czy się różnią?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnią się, to odbicie lustrzane. Raczej musisz szukać od meganki, chyba nie ma rozróżnienia Ph1/Ph2, przypuszczam, że będą takie same. Od innych modeli chyba nie podejdzie. A co konkretnie się stało, że musisz kupić cały, może tylko niektóre elementy padły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Urwała mi się linka tak ze 2 cm przy samym zakończeniu linki, próbowałem dorobić samo zakończenie, poskładałem wszystko, założyłem na miejsce i chodziło, ale szyba nie opuszczała się już do końca, pewnie z tego względu, że linka była już trochę za krótka, a w dodatku po kilku próbach podnoszenia i opuszczania to dorabiane zakończenie nie wytrzymało i poszło... Poza tym delikatnie nadpęknięty mam ten plastik na prowadnicy.

 

Może wie ktoś jaka powinna być dokładna długość tych linek???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Bob 1.Mam cały mechanizm do drzwi prawych.Jak co to na priva.Mogę załatwic do prawie każdego auta jakby co.

Mam za to inny problem:nie działa mi sterowanie szyby prawych drzwi(silnik działa bo podpinałem w lewych drzwiach i chodził).

Nie działają chyba jakies przekaźniki:może ktoś miał taki problem wcześniej?Jeśli tak to prosze najlepiej o jakieś foto lub dobry opis co mogło paść.

Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nawiązaniu do tematu. czy moze ktos przerabiał podmianę cześci plastikowych elementów przednich i tylnich podnośników?? Na pierwszy rzut oka przy scenicu 99 rok (na zdjęciach) te elementy są jakby podobne???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszę bo to sprawdziłem. Jezeli chodzi o padające podnośniki przednich szyb do scenica, to pasują te plastiki od tylnego podnosnika recznego tez od scenica a te podnosniki na tyl sa zdecydowanie tansze bo ok 70 zl . Wystarczy kupic i zamienic czesci a nie kupowac cale mechanizmy na przod za 250 zl

Megane scenic 99 rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i kupilem podnosnk reczny tylny od scenica za 45 zl i sie okazuje ze wszystkie plastiki sa identyczne jak na przod. Teraz tylko troche poglowkowac jak to przelozyc . Jezeli komus padl przedni podnosnik a linki ma cale to niech sie zainteresuje tylnymi podnosnikami sa zdecydowanie tansze i sam przelozy te plastiki.

Ceny uzywanych przednich podnosnikow sa z kosmosu. Jezeli ja kupilem cale drzwi (kiedys) z tapicerka szyba i podnosnikiem za 350 zl to skad cena za sam podnosnik 250??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!