Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Elektryczny podnośnik szyb HOW TO


Rekomendowane odpowiedzi

Pasuja wszystk plastiki tylnego recznego podnosnika do przodu ale linki sa krotsze tzn rowniez rolka nawijajaca jest duzo mniejsza. Jezeli chodzi o linki to: kupic linke od przerzutek od roweru dobrac idealnie dlugosc wlozyc w pancerze a na koncach zalozyc nity i scisnac w kilku miejscach (leb nita bedzie sluzyl zamiast kostki lekko go podszlifowac)

Natomiast jak zdjąć plastik ten z konca szyby z dwoma zapinkami w ksztalcie prostokąta???

wyjąć taka czarna gumkę ograniczającą zatrzask i ten zatrzask odsunac i wyjac kostki.

Jakby ktos chcialby wyjac w scenicu taki pdnosnik i chcialby cos przy nim robic moge pomoc telefonicznie w zakresie ktory sam przerobilem. Gorzej z nawijaniem nowej linki na kolko bo to juz sam nie wiem jak mi sie mudalo zrobic:)

728808444

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

a ja mam pytanie poniewaz u mnie w scenic nie dziala podnoszenie tylnej szyby z lewej strony ale pod nogami kierowcy moge podniesc a z tyłu nie da rady? przycisk jest popsuty? prosze o odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyglada na to ze sam podnosnik masz sprawny czyli masz szczescie bo to kosztuje. Wydaje mi sie ze gdzies przerwany jakis kabelek albo zobacz sam wlacznik podnoszenia czy gdzies nie spadl przewod z kostki lub zasniedzial?? Dobry elekrtyk znajdzie przyczyne bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

właśnie przerobiłem w Szczecinie naprawę podnośnika. Jeśli ktoś potrzebuje namiarów oto one:

ul. Kruszwicka - naprawa linek (niestety gość nie rozbiera drzwi), zapłaciłem 140

ul. 26 kwietnia - rozbrojenie i uzbrojenie drzwi, zapłaciłem 40

całość taniej niz jedyny podnośnik za 300 jaki znalazłem na allegro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Witam wszystkich!

 

W moim scenicu z 96 roku przestała się otwierać szyba przednia po stronie pasażera. Sprawdzałem bezpieczniki i są ok. Rozebrałem i sprawdziłem przełącznik. Jest ok. Rozebrałem drzwi i tam również cały mechanizm jest w porządku. Wygląda na to, że padł jakiś przekaźnik. Podczas otwierania/zamykania szyby z prawej strony słychać z przodu jak cyka przekaźnik natomiast gdy próbuję otworzyć szybę pasażera nie słychać nic. Czy faktycznie może to być wina jakiegoś przekaźnika? Jeśli tak to gdzie on się znajduje i jak go wymienić? Ile kosztuje taki przekaźnik?

 

Proszę o pomoc bo nie znalazłem na forum sposobu rozwiązania problemu a niedziałająca szyba strasznie gra mi na nerwach.

 

Pozdrawiam!

 

[ Dodano: 2009-11-27, 23:06 ]

Czy za otwieranie szyby kierowcy i pasażera odpowiada jeden przekaźnik czy na każdą stronę jest oddzielny?

 

[ Dodano: 2009-11-28, 13:48 ]

Pilnie potrzebny schemat obwodu sterowania otwieraniem szyby pasażera!

 

[ Dodano: 2009-11-28, 15:25 ]

Do przełączników sterowania szybą pasażera na drzwiach kierowcy i pasażera nie dochodzi zasilanie. Złącza między drzwiami a karoserią są ok. Jaka może być przyczyna????

 

POMOCY!!!!! :cry:

 

[ Dodano: 2009-11-28, 22:35 ]

Czy ktoś tu jeszcze w ogóle zagląda?

 

[ Dodano: 2009-11-30, 21:30 ]

 

[ Dodano: 2009-11-30, 21:32 ]

Widzę, że nie ma więcej takich przekaźników więc ponawiam moje pytanie:

Czy za otwieranie szyby kierowcy i pasażera odpowiada jeden przekaźnik czy na każdą stronę jest oddzielny?

post-21670-1259265915_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli ci jeszcze potrzebna ta informacja to do drzwi pasażera jest 1 przekaźnik, do kierowcy są 2. Czyli są to trzy różne przekaźniki - jak masz je jakoś numerowane to "przekaźnik 4 drzwi przednich prawych" - informacje z Sam Naprawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!