Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Klimatyzacja - nierówne chłodzenie, filtr p.pylkowy etc.


Rekomendowane odpowiedzi

witam serdecznie!

 

Mam kilka pytań dot. klimatyzacji, wymiany filtra p.pyłkowego.

3tygodnie temu wykonałem przegląd i "konserwację" - tj. odgrzybianie, ozonowanie, nabijanie etc... klimatyzacji oraz wymianę filtra kabinowego.

Po wykonaniu owych czynności u "specjalisty" (piszę asekuracyjnie w cudzysłowach, gdyż domniemam, że jest wręcz odwrotnie) pojawiły się różne mankamenty:

1. Wyświetla się co jakiś czas komunikat o wyłączonej poduszce powietrznej pasażera (której przełącznik jest oczywiście na "on"). Np podczas jazdy 2minuty się świeci, gaśnie, później znów komunikuje o konieczności "servis" etc.

2. Nie chłodzi klimatyzacja (w żadnym trybie - z obiegiem, AC, Auto etc.) od strony kierowcy. tzn dmucha ale powietrze jest jakby z zewnątrz nie ochłodzone. Dotyczy to wszystkich nawiewów po lewej stronie - środkowy, boczny, "na nogi". Od strony pasażera jest wszystko okey.

3. Chyba najgorsze partactwo z ich strony w moim przypadku - Filtr jak się dziś okazało został wymieniony bez rozkręcania - tzn. na motyw łamania filtra w harmonijkę, oraz nie został zabezpieczony. Nie wiem jak tam wyglądało to przed wizytą w serwisie klimy, ale wydaję mi się, że ten filtr był jakoś jeszcze obudowany prócz tej osłony 'po lewej od filtra'. Filtr - jego uchwyty które się ściska w celu jego wysunięcia po prostu widać bez ściągania żadnej osłony. Stąd też filtr po prostu wypada.

 

Czy dobrze domniemam winę nieprofesjonalnego wykonania wymiany filtra jako główną przyczynę pojawiających się usterek?

Co może za nimi stać(które części uszkodzone, brak zaślepki etc.) Czy jazda na klimie z filtrem nie do końca włożonym mogła mieć negatywne znaczenie?

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi

Edytowane przez marbuk22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie partacz.Filtr nie ma prawa sam wypadać.Rozkręć schowek i muszisz go zamocować poprawnie.Co do wyświetlania komunikatów, może to być spowodowane zalaniem przez pianę do klimy puszki UCH.Sama poducha może być wyświetlana również przez wiązkę pod fotelem.Jeśli pojeździsz kilka dni z nieprawidłowo włożonym filtrem, raczej nic się nie stanie.Ja bym pojechał do partacza i niech poprawia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym pojechał do gościa i zażądał naprawy powyższych usterek:

1) prawdopodobnie zalane UHC, bo pan fachowiec pryskał pianką do kratek nawiewu

2) ponowne nabicie klimy odpowiednią ilością czynnika, bo prawdopodobnie została, przeładowana.

3) każ sobie sprawdzić jak wygląda filtr p.pyłkowy, nie powinien być połamany ani wypadać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P_r_z_e_m_o , hudy1 dziękuję za odzew.

Jestem kompletnym laikiem w takich sprawach, nie znam się na tych tematach. Może to trochę utopijne ale myślałem, że oddając auto do specjalistów mogę spodziewać się wykonania usługi na wysokim poziomie.

Potwierdziliście moje wątpliwości. Jestem umówiony u nich na poniedziałek. Napiszę jak sprawa się zakończy <piwko>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

Wymieniono mi na nowy poprawnie filtr w ramach reklamacji.

Migająca kontrolka od poduszki to problem z przewodami pod fotelem pasażera.

Nierówno chłodząca klima - teraz już w ogólnie nie chodzi - klima jest gdzieś rozszczelniona z 550g czynnika w 3tygodnie zostało 200. Oddaję jutro na Szwedzką 8 w celu znalezienia usterki.

Diagnostyka komputerowa nie wykazała żadnych błędów z klimatyzacją, tylko błędy związane z poduszką powietrzną - co udało się już naprawić.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedź do tych swoich "fachowców" i zażądaj naprawy zepsutych przez nich rzeczy, jeżeli to nie pomoże to idź na Policję i złóż zawiaadomienie o popełnionym przestępstwie (zniszczenie mienia), poza tym jest Rzecznik praw konsumenta(też dużo potrafi zdziałać). Powodzenia.

Daj adres tego serwisu, żeby było wiadomo kogo unikać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam ,szukam i nie moge znalezc miejsca gdzie jest filtr przeciw pylkowy ,wyczytalem ze jest pod schowkiem pasazera ,ale nic tam nie widze ,czy trzeba wymontowac schowek zeby go zobaczyc ,pytam ,bo dopiero co kupilem meganke i nie bardzo sie orientuje ,gdzie co jest ,mialem problem z centralnym ,ale dzieki maszej pomocy rozwiazalem go ,teraz mam problem z klima ,nie dziala ,chciale zaczac od wymiany filtra ,ale nie moge go nigdzie znalezc ,mozliwe ze ktos przy niej grzebal i mozliwe ze wywalil filtr ,ale nawet nie ma gdzie go wlozyc pod schowkiem jest gola blacha ,moze macie zdjecie ,to prosze wklejcie je ,wtedy bede wiedzial co jest grane .

Sprawdź w regulaminie jakie są zasady pisania postów. :applause:gojgien

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... a w regulaminie zasady pisania postów. Popraw, bo poleci w kosmos.

Zresztą wszystkie dotychczasowe Twoje teksty są do poprawienia.

Polecam się tym zająć, przez edycję tych postów.

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Kupiłem scenica II w październiku. Po wymianie filtrów płynów itp. postanowiłem sprawdzić jak działa klima. Niestety po naciśnięciu AC słychać tylko włączające się wentylatory chłodnicy natomiast nie słychać włączenia sprężarki. Podobnie dzieje się przy włączeniu ogrzewania przedniej szyby. W związki z temperaturami jakie panują od dnia kupna autka uważam, że klima nie odpala po naciśnięciu AC ze względu na zbyt niską wartość temp. Jednak zastanawia mnie dlaczego sprężarka się nie włącza po naciśnięciu ogrzewania przedniej szyby? Czy może mieć na to wpływ brak czynnika w klimatyzacji? Jak najprościej sprawdzić co jest przyczyną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi chyba od oszranianie/usuwanie pary z szyb. Żeby sprawdzić czy klima chodzi trzeba sprawdzić czy przewodów niskiego ciśnienia wychodzący z parownika robi się ciepły a później gorący a wysoki powinien się zrobić jeszcze zimniejszy a najlepiej powinna się na nim skraplać woda ale nie wiem czy będzie się skraplać przy tej temperaturze. Potem i tak będziesz musiał napełnić klimę żeby szukać dalej jeśli to elektryka. Sprawdź jeszcze bezpieczniki

Edytowane przez freak1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

W serwisie podali nr katalogowy sprężarki klimy 8200309193 niestety nie moge po tym nr nic znaleźć na allegro. Czy to jest to samo co 5309 na naklejce na agregacie? Czy w scenikach 1,9 był tylko jeden model sprężarki?

 

 

Znalazłem to 8200309193 =0018

Edytowane przez spamergt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, przy takiej temperaturze zewnętrznej ciężko to sprawdzić. Musisz poczekać, aż zrobi się cieplej aby to przetestować. Ja miałem podobny problem z moją meganką i sporo rozjaśniła mi firma z Łodzi, która regeneruje sprężarki. W moim przypadku problemem był padnięty zawór sterujący w sprężarce. Nie załączała się wtedy kiedy potrzeba i działała skokowo. Ale może to być także uszkodzony presostat, który błędnie odczytuje wartości temperatur.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dzisiaj sprawdzałem czy to sprężarki dochodzi prąd. Próbka eleganco świeciła więc podłączyłem spowrotem kostkę do spężarki. Z ciekawości włączyłem klime i ku mojemu zaskoczeniu usłyszałem załączenie sprężarki. Niestety była to krótkotrwała radość ponieważ znowu nie działa. Czy możliwe, że ta kostka jest wadliwa? Wizualnie jest w nienagannym stanie.

 

W moim przypadku problemem był padnięty zawór sterujący w sprężarce

 

Trzeba wymienić sprężarkę czy da się sam zawór?

Edytowane przez spamergt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!