Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Brak komunikatu o wyjęciu karty


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

zauważyłem ostanio, że po zgaszeniu scenica nie pojawia się komunikat i sygnał dźwiękowy "remove card" który to zawsze się pojawiał jak karte miałem wsadzoną do czytnika, czy oznacza to uszkodzenie kieszeni na karte czy też może przez przypadek wyłączyłem to sobie jakoś. Problem błahy ale już kilka razy zostawiłem kartę w aucie.

 

Dzisiaj sprawdziłem czytnik - działa, na drugiej karcie pojawia się komunikat, więc może jakoś rozkodowałem kartę, że czytnik jej nie widzi? pomimo, że reszta funkcji z karty działa normalnie

 

Dziękuję, za obszerne wypowiedzi, już wiem co było przyczyną usterki, i nie był to bynajmniej czytnik

Edytowane przez Preacher
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Odkopuję. <piwko> Nie znalazłem nigdzie wyjaśnienia mojego problemu, więc piszę w podobnym temacie. Jaki komunikat powinien się wyświetlać po zgaszeniu silnika i wyjęciu karty, ale bez otwierania drzwi ?? Moje maleństwo prosi o włożenie karty dopiero po otwarciu drzwi. Dopóki tego nie zrobię wyświetla komunikat hamulec+start bez karty w czytniku. Co jest nie tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki komunikat powinien się wyświetlać po zgaszeniu silnika i wyjęciu karty, ale bez otwierania drzwi

Nie ma potrzeby wyświetlania komunikatu.

A to co wyświetla, to instrukcja do ponownego zapalenia auta. Przy HF to wystarczy, jeśli HF nie posiadasz, to przy próbie uruchomienia upomni się o kartę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo. <piwko> Przejrzałem serwisówkę i faktycznie masz rację co do komunikatu hamulec+start - "blokada rozruchu działa, karta nie została rozpoznana". Nie mam HF i upomina się o kartę. Poznaję dopiero wszystkie zwyczaje Megi, więc wolałem się upewnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!