Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

w Megi III z automatyczną klimą jest tak że po odpaleniu auta system ma domyślne ustawienie i włącza się zawsze tryb AUTO chyba, że przed wyłączeniem auta ustawiono inne ustawienie np. AC OFF, w instrukcji jest napisane, że w trybie auto klima włącza się w zależności od warunków nie ma oddzielnego przycisku włączenia klimy jest tylko wyłączenie podejrzewam że w Sceniku III jest podobnie

Edytowane przez Barnaba27
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do literki "A" w kółku to mam na myśli tą na wyświetlaczu.

 

Też trochę zgłupiałem. O jaką literkę " A " w kółku chodzi. U mnie chyba tylko przycisk na pomarańczowo się podświetla jak włączę obieg zamknięty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Literka A w kółku w Scenic II oznacza obieg zamknięty.

przepraszam ale co tu robi w ogóle scenic II i jakieś jego "A" w kółeczku ??? W Scenic III nie ma czegoś takiego i koniec. Nie mam zamiaru się zastanawiać co jest w S II. To przecież inny model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Profit, w Scenicach III również jest owo "A" w kółeczku na wyświetlaczu klimatronika. Nie wiem, z którego roku jest Twoje auto (być może im starsze tym w takim nie ma...). Moje jest z 2011 roku. Zauważyłem, że gdy na wyświetlaczu świeci się to "A" to czujnik reaguje w trybie auto i czasami szyby potrafią zaparować, bo ubzdura sobie, że coś mu śmierdzi, a na dworze jest akurat wilgotno (pada np deszcz). Wtedy czujnik automatycznie zamyka obieg zewnętrzny i szyby parują. Można go wyłaczyć ręcznie naciskając na przycisk i wtedy zapala się kontrolka na klimatroniku (dioda). Można też wyłączyć w ten sposób, że włacza się tą funkcję "odmrażanie szyby" lub coś takiego i ręcznie zmienia prędkość wentylatora i kierunek nawiewu (nogi, środek, szyba) i wyłącza grzanie tylnej szyby. Wtedy literka "A" nie wyświetla się i nie zapala ta dioda. Jeśli się wciśnie którykolwiek przycisk (SOFT, AUTO lub FAST) to w moim przypadku ponownie zapala się ta literka i wtedy trzeba się zdać na "nosa" czujnika (i wziąć pod uwagę, że za chwilę szybki zaparują).

Edytowane przez norbert_p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja myślałem że w Scenicu III jest taki sam panel klimatyzacji auto jak w Megane III, a tam na pewno nie ma owego "AC" w kółku :-) tak samo było w Scenicu II i w Megane II takie same panele klimatyzacji auto z wspomnianym "AC" w kółku, tak w ogóle to żeby szyby nie parowały należy używać klimatyzacji (osuszanie wnętrza) po to ona jest, a naturalnym zjawiskiem jest, że szyby parują opodczas wilgotnej pogody i tego sie nie przeskoczy, a z tego wynika, że kolega BURNaba jeździ bez włączonej wentylacji i dziwi się, że szyby parują

Edytowane przez Barnaba27
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej używam wentylacji/klimatyzacji, która z powodzeniem osusza ewentualnie zaparowane szyby i jestem z tego zadowolony, nie mniej jednak pytając o to Użytkowników chciałem wykluczyć ewentualne nieprawidłowości czy możliwe usterki mogące powodować takie zjawisko. Dzięki wszystkim za odpowiedzi. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja mam Scenica III od miesiąca i powiem tak, z tym automatem w klimatyzacji to jest coś nie tak. W wersjach od 2011 tak jak koledzy wcześniej pisali jest montowany automatyczny czujnik jakości powietrza w środku (literka A w kółeczku), który moim zdaniem zawala totalnie działanie automatu klimatyzacji w zimie. Scenic III jest to moj kolejny samochód Renault z klimatyzacją automatyczną, ale PIERWSZY w którym parują szyby w zimie przy włączonej klimie w trybie auto. Próbowałem już różnych kombinacji, AUTO, SOFT, HARD i zawsze jest to samo - SZYBY PARUJA kiedy chcą.

 

Raz to miałem taką przykrą niespodziankę, gdy jechałem na trasie, w nocy w zimie to w czasie wyprzedzania po mocnej redukcji to mi cała przednia szyba zaparowała, że musiałem na awaryjnych zjechać na pobocze.

 

Zgłaszałem już temat do serwisu i nie zamierzam odpuścić, bo według mnie tak działąjacy układ klimatyzacji jest wadliwy. Powinna być możliwość ręcznego wyłączenia czujnika powietrza, a tego chyba zrobić się nie da w trybie AUTO.

Edytowane przez plachon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

plachon, moje auto to również rocznik 2011 i mam tak jak u Ciebie. Opisałem wcześniej "sposób" jak wyłączyć tą automatykę. Włącz "odmrażanie szyb", a następnie ręcznie zmień prędkość dmuchawy oraz kierunek nadmuchu (szyba, środek, nogi). Kółeczko z A zniknie i problem nie wróci - zaręczam. Niestety naciśnięcie jakiegokolwiek przycisku SOFT, AUTO lub FAST powoduje, że ten czujnik znowu działa w auto i może szyba zaparować. Ja nie używam ich i mam spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Owszem, problem nie wróci, ale skoro się ma automatyczną klimę to by się chciało aby działała ona automatycznie i dobrze :)

Mam auto od tygodnia i już pierwszego dnia zaskoczyło mnie nagłe i niczym nie uzasadnione parowanie szyb w trakcie jazdy na już dobrze rozgrzanym silniku... to pierwsze auto z autoklimą, które robi mi takie numery. Włączam co prawda przycisk odparowywania, ale wówczas jest strasznie głośno i dziecko się denerwuje, a trzeba to robić podczas deszczu co kilka minut - paranoja. Jak widzę to chyb a trzeba z ASO pogadać - może Renault w końcu ogłosi jakąś akcję serwisową z tym związaną :)

Edytowane przez bob38
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

 

U mnie dzieje sie dokladnie to samo.

 

Najpierw myslalem, ze problemem jest niewydajny nawiew, ale glowna wada jest ten czujnik jakosci powietrza, a wlasciwie jego sterowanie.

 

Idea jego dzialania jak wiadomo jest zamykac doplyw powietrza z zewnatrz jesli wykryje jakies szkodliwe substancje, no i dziala tyle, ze chyba troche nad wyrost. Wystarczy wjachac za jakis samochod (najlepiej starego diesla, tira, czy gaz) i juz zamyka doplyw. W lecie nie ma tego problemu, a dokladniej powyzej 0 stopni C, bo wlasnie zero jest granica dzialania klimy. W lecie czujnik rownie zamyka doplyw powietrza, ale poniewaz dziala sprezarka klimy szyby nie paruja. U mnie szybu w trybie "auto" nie paruja jak jade na pustej drodze, bez zadnych dymow i innych aut, ale wystarczy jechac za kims, albo uzyc spryskiwacza i juz mamy problem. Zreszta jesli wytrzymamy chwile i np wyprzedzimy samochod obieg sie otworzy i szyby przestana parowac.

 

Wiem, wiem, to bez sensu i tak sie nie da. Coz. Taki patent.

Czy R cos z tym zrobi??? U nas pewnie nie, choc teraz coraz wiecej aut z R ma ten czujnik wiec moze problem bedzie sie nasilal, ale tylko tam gdzie jest ponizej zera.

 

Lekarstwem na dzis jest wylaczenie tego czujnika. Tak jak ktos tu pisal, musi zgasnac to A w kolku z strzalkami. Klikamy tryb dobra widocznosc, ustawiamy predkosc i nawiew jak chcemy i gra, ja jeszcze wylaczam klime, czerwona dioda AC OFF, ustawiam nawiew na szybe i nogi, predkosc na "pol koniczyny" i temp. na 22 i szyby nie paruja.

 

Dopoki ktos nie zmieni oprogramowania nic z tego nie bedzie.

ASO jak zwykle problemu nie widzi.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

(mam Scenica III od lipca 2011)

trochę w nawiązaniu do parowania szyb, a trochę do zaszronienia i zalodzenia:

- czy Wam też trudno jest odszronić / odlodzić szybę w jej dolnej części (przy samym podszybiu, na pasie o szerokości jakichś 20 cm, powyżej wycieraczek) mimo rozgrzanego silnika?

Zauważyłem, że od paru dni (czyli od początku mrozów) odszrania się bez problemu tylko ta część szyby, która jest ponad szczeliną nadmuchu szyby, natomiast poniżej tej szczeliny jest tragedia. Zanim lód lub szron się na tym dolnym pasie roztopi, mija kilkadziesiąt minut jazdy.

Notabene nie wiem, dlaczego ta szczelina nawiewu jest taka wąska i przez to nie dmucha od razu na całą szerokość szyby, tylko na jej środek, oraz nie dmucha od samego dołu szyby - co za "artysta" to wymyślił ??

Wprawdzie dzisiaj rano po dłuższej jeździe zauważyłem, jakby przy samej krawędzi styku szyby i kokpitu pojawiło się tam jakby pięć miejsc regularnie rozmieszczonych, tak jakby na samą dolną krawędź szyby były takie dodatkowe nawiewy od spodu (jakby z tej wąskiej szczeliny między szybą a kokpitem), ale jeśli nawet, to u mnie działają niezbyt mocno i są słabo skuteczne :l: ). A może jest tam jakaś dodatkowa szczelina nawiewu, ale jest u mnie zatkana i niedrożna? Miałem wymienianą przednią szybę, bo pojawiło się mikropęknięcie od kamienia na drodze, może przy montażu nowej szyby coś mi spierniczyli w ASO?

 

Napiszcie proszę, jak to u Was działa i jak generalnie radzicie sobie w tych ostatnich arktycznych dniach z lodem i śniegiem na przedniej szybie.

Pozdrawiam!

Edytowane przez Baribalos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cięcie

Czyli że u Ciebie nawiew działa od spodu szyby? Chodzi mi o to, czy widać ten efekt odszraniania od samego dołu (dolnej krawędzi) szyby, od samego podszybia, a nie tylko jakby w strefie działania tej widocznej kratki nawiewu nad kokpitem z zegarami?

Pozdrawiam.

:l: Polecam przyswoić sobie i stosować regulamin forum

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uwaga odnosnie parujacych szyb!

`=`=`=`=`=`=`=`=`=`=`=`=`=`=`

byłem dzisiaj w serwisie na wymianie czujnika jakosci powietrza, wymienili mi go ale niepotrzebnie ;-)

`=`=`=`=`=`=`=`=`=`=`=`=`=`=`

`=`=`=`=`=`=`=`=`=`=`=`=`=`=`

renault oglosil wczoraj kampanie serwisowa przeprogramowania modulu klimatronika (czujnik podawal ciagle sygnal do recyrkulacji powietrza co powodowalo parowanie szyb)

`=`=`=`=`=`=`=`=`=`=`=`=`=`=`

mi przeprogramowali i klapka pracuje jak powinna. mam tylko problem z nawiewem w slupkach dla drugiego rzedu, leci z nich ciagle zimne powietrze, macie tez tak?

Co to oznacza dowiesz się, po przeczytaniu regulaminu

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!