Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

 

renault oglosil wczoraj kampanie serwisowa przeprogramowania modulu klimatronika (czujnik podawal ciagle sygnal do recyrkulacji powietrza co powodowalo parowanie szyb)

mi przeprogramowali i klapka pracuje jak powinna.

`=`=`=`=`=`=`=`=`=`=`=`=`=`=`

O kurcze, przyznali sie, ze cos sknocili???

`=`=`=`=`=`=`=`=`=`=`=`=`=`=`

Skoro u Ciebie to zrobili, to tez bede sie musial wybrac, tym bardziej, ze podchodzi mi zmiana oleju przy 45000.

 

 

mam tylko problem z nawiewem w slupkach dla drugiego rzedu, leci z nich ciagle zimne powietrze, macie tez tak?

`=`=`=`=`=`=`=`=`=`=`=`=`=`=`

Nie, u mnie leci takie jak ustawisz, jak cieplo to cieple, jak zimno to zimne.

`=`=`=`=`=`=`=`=`=`=`=`=`=`=`

Wogole to S3 grzeje jak wsciekly.

 

Pozdrawiam

To samo co w poście wyżej :l:

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baribalosu mnie też od wysokości tego wylotu rozmarza a na boki i w dół kiepskawo. Szybciej daje radę po stronie pasażera?!? Przy czym nie ma takiej tragedii, że aż kilkadziesiąt minut. Przypuszczam, że nie wymiatasz dobrze śniegu poniżej wycieraczek, tam się nabija i zalega zmrożony śnieg. Ja co jakiś czas podnoszę maskę i grabiami wywalam śnieg.

 

Generalnie to chyba trzeba nauczyć się używać wentylacji w samochodzie. Tu jest ogromniasta szyba przednia, boczne też nie małe i ma co parować. Osobiście na koniec zawsze schładzam kanały zmniejszając temperaturę tak by na postoju nie parowało z nich ciepełko - włączona klima też je osuszy.

 

p.s. ile kosztuje przyjemność wymiany przedniej szyby?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

renault oglosil wczoraj kampanie serwisowa przeprogramowania modulu klimatronika (czujnik podawal ciagle sygnal do recyrkulacji powietrza co powodowalo parowanie szyb)

 

Czy ktoś jeszcze był na tej kampanii? Gdzie można sprawdzić (poza ASO) czy dane auto się kwalifikuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem dzisiaj do ASO, podałem nr VIN i okazało się, że mój Scenic III nie podlega tej kampanii :l: Moje auto jest z końca 2011 roku i ma ten "Air Quality Sensor", który działa jak chce... W efekcie szyby parują w najmniej odpowiednim momencie. Spróbuję zadzwonić jeszcze raz i przedstawić swój problem. Zobaczymy co zaproponują... Jak nic to będę pisał do Renault Polska.

Edytowane przez norbert_p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cięcie

moj jest z sierpniowej produkcji i sie zalapal. wydaje mi sie ze powinienes podjechac do serwisu niech podepna sie kompem, tam ewidentnie widac bedzie czy klapka od recyrkulacji jest zamknieta czy nie. u mnie tez twierdzili ze mam urojenia ale postawilem na swoim i okazalo sie ze klapa zamknieta jest na 100% otwiera sie tylko po wlaczeniu nawiewu na szybe. wpadli na pomysl zeby wymienic czujnik jakosci powietrza ale doslownie kilka minut po wymianie pokazala sie informacja w kompie ktory podpieli ze jest akcja przeprogramowania hehe coz za ironia losu

powodzonka i napisz jak Ci sie uda ;-)

:l: - za cytat, a nawet za te z poprzednich postów

;) - Za pisownię we wszystkich dotychczasowych postach.

Ostatnie to w takim razie bezpunktowe ostrzeżenie. Reszty dowiesz się z Regulaminu

 

 

dzieki za kolorowe karteczki, nie wiem w jaki sposob ma to pomoc uzytkownikom w wymianie zdan o swoich problemach ;-/

Edytowane przez grabekbia
-
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liso,

 

... mnie też od wysokości tego wylotu rozmarza a na boki i w dół kiepskawo. Szybciej daje radę po stronie pasażera?!?

Nie zauważyłem różnicy między stroną pasażera i kierowcy, natomiast mam to samo - "na boki i w dół kiepskawo".

 

Osobiście na koniec zawsze schładzam kanały zmniejszając temperaturę tak by na postoju nie parowało z nich ciepełko

Dobry pomysł - przetestuję :l:.

 

p.s. ile kosztuje przyjemność wymiany przedniej szyby?

Serwis wymieniał mi szybę w ramach ubezpieczenia, ponieważ przed odbiorem okazało się, że jest odprysk, wobec tego nie mam zielonego pojęcia, jaki to koszt.

 

Przy okazji jedna dodatkowa kwestia - zauważyłem, że bardzo przydatną funkcją jest "postawienie wycieraczek" ;). Gasisz silnik, wyjmujesz kartę i przełączasz wycieraczki na maksymalny tryb, ustawiają się wtedy w pionie, co po pierwsze utrudnia zbieranie się topniejącego śniegu w formie lodu na poziomo ustawionych wycieraczkach, a po drugie - ułatwia wymiatanie śniegu po długim postoju.

Edytowane przez Baribalos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za kolorowe karteczki, nie wiem w jaki sposob ma to pomoc uzytkownikom w wymianie zdan o swoich problemach ;-/

Zapewne teraz już będziesz wiedział, a przynajmniej masz pretekst, by sięgnąć do odpowiedniego dokumentu regulaminem zwanego i się dowiedzieć. Przydzielam ostrzeżenie punktowe o wartości 1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...widzisz mlody czlowieku jak kupisz nowke z salonu to pogadamy... a na razie chcialbym miec tyle czasu co Ty i wnikac w te wyimaginowane regulaminy. jak jestes takim pedantem to mi mozesz ten regulamin poczytac do snu

 

 

... podeslij plik audio :l:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzisz mlody czlowieku

Ten młody człowiek ma całe 20 wiosen więcej jak Ty podajesz w swoim dossier, co widzę sprawdziłeś sobie. Wobec tego dzięki, że za młodego człowieka mnie uważasz.

jak kupisz nowke z salonu to pogadamy

Może właśnie mój wiek i rozsadek nie pozwala mi takiej głupoty zrobić. No ale to z czasem przychodzi, dożyjesz, przekonasz się.

podeslij plik audio

Zatrudnij sobie IWONĘ

Na razie dla poprawienia Twojego samopoczucia, i dla zapewnienia możliwości czytania (lub słuchania IWONY) zamiast się przekomarzać, funduję Ci gratis, (do tego salonowca) "forum w wersji demo".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do akcji serwisowej , to mam już to za sobą . Mam S III od tygodnia i już drugiego dnia po odebraniu auta byłem w ASO ( auto nie może tak parować w trybie auto - mam również nowa Lagunę i tutaj zero problemów tryb Auto działa SUPER !!! ) .

Panowie w ASO wgrali mi nowe oprogramowanie i ............ nadal mam "A w kółeczku" na wyświetlaczu . Szyby może mniej parują , ale to pewnie kwestia temperatury i włączonej klimatyzacji ( temperatura powyżej zera ) . Natomiast powietrze w aucie jest SZTUCZNE i nie do wytrzymania . Jutro znowu jadę do ASO - będę walczył do skutku !! . Mam pytanie : czy Ten z Was który pisał o przeprogramowaniu i o tym że pomogło , to czy nie ma już wyświetlanego "A w kółeczku" na wyświetlaczu ? Czy może tylko pomogło bo przestało parować a tak jak u mnie to tylko zbieg okoliczności związany z ociepleniem i pracy nawiewu przy włączonej klimatyzacji .

Ja oczekuję by po przeprogramowaniu tryb auto nie załączał na stałe recyrkulacji !!!!! i wreszcie przestały wyświetlać się "A w kółeczku" i do auta weszło świeże powietrze .

 

Pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem dzisiaj informację , że to A w kółeczku będzie się świecić CAŁY CZAS nawet jeżeli właśnie recyrkulacja jest automatycznie otwarta i dopływa powietrze z zewnątrz . A w kółeczku oznacza , że jesteśmy w automatycznym trybie recyrkulacji , a nie to że właśnie jest recyrkulacja włączona i nie ma dopływu z zewnątrz ( może tak być w danej chwili , ale nie musi ) . To co napisałem to oczywiście PODOBNO .

Jeżeli rzeczywiście tak jest to chyba u mnie po wgraniu nowego programy jest lepiej niż było ( powietrze okresowo jest jakby świeższe ) .

 

Dochodzę również do wniosku , że przełączanie w tryb "ręczny" poprzez wciśnięcie "dobra widoczność" nie jest sposobem - a wręcz przeciwnie !!!

Po włączeniu "dobra widoczność" dzieje się tak : włącza się ogrzewanie lusterek , tylnej szyby , klimatyzacja , maksymalny nawiew na przednią szybę i....zamyka się dopływ powietrza z zewnątrz !!!!! Jeżeli nawet zmniejszymy moc nawiewu , kierunek na nogi to nie mamy sposobu na ... wyłączenie RECYRKULACJI DOPŁYW POWIETRZA JEST nadal ZAMKNIĘTY !

Dzisiaj tak jeździłem ( nastawy ręczne , przejście przez "dobra widoczność" ) i powietrze wewnątrz było mocno SZTUCZNE . Po włączeniu trybu AUTO powietrze zrobiło się WYRAŹNIE "świeże" , a to oznacza że automat zaczął działać ( mimo że nadal jest wyświetlane A w kółeczku ).

Tak więc na razie będę obserwował . W ASO powiedzieli bym zadzwonił za miesiąc może będzie jeszcze nowsze oprogramowanie !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

A z którego miesiąca i roku masz Szczeniaka ? Bo ja byłem z tą samą kwestią w ASO i też próbowali wgrać softa ale okazało się , że u mnie już nic nowszego nie da rady wgrać bo jest już zainstalowane najnowsze oprogramowanie. Ja mam autko z maja 2010r.

A tak na marginesie to czy nowy soft rozwiązuje problem definitywnie czy to tylko psychologiczna zagrywka Renault Polska ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!