Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Światła do jazdy dziennej


Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie podstawowe szukasz + po stacyjce czy wzbudzanie z alternatora ? Jak + po stacyjce to szukaj w skrzynce pod maską przewodu w kolorze żółtym z czarnym paskiem jutro przejże wiązki to ci może podam konkretnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem w końcu światła 4 LEDowe od Philipsa. Tylko teraz już się zgubiłem...Podłączam je pod światła pozycyjne czy mijania?

Pod pozycyjne.

Mi Philips 4 LED dzialaja bardzo dobrze. Jezdze z nimi juz od 4 miesiecy po calej Europie i tylko mi gasna w tunelach albo w nocy <piwko>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, mam meganke II 2005r 1,5dci, potrzebowalby jakas podpowiedz ide jutro montowac ledy, i nie zabardzo wiem gdzie wpiac plusa po zaplonie tzn jakiego koloru szukac w skrzynce bezpiecznikowej i najlepiej zeby obeszlo sie bez rozbierania skrzyneczki.i czy da rade w tej skrzynce podlaczyl "+" z pozycyjnych bo na sama mysl ze mialbym wkladac reke od nadkola i po omacku podlanczac to mnie juz mozy w zoladku.bo znalazlem fotki ale to chyba jest skrzynka z scenica a fajnie jakby ktos mial fotke tej skrzynki z meganki i zakreslil ten odpowieni przewod pozdr

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 -Prezes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

veinte cztery miesiące temu podpinał się do swojej Megi, właśnie II z 05r., też jestem tą sprawą gorąco zainteresowany, pomóż nam veinte. Czy zakładałeś Ledy z zatrzaskami czy bez, opisz to nam. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"+" z pozycyjnych bo na sama mysl

ostatnie strony są jak podłączyć pod postojowe, zachować zgodność z przepisami,

Kolega tezesz jest prekursorem montażu i schematów w II phI, odpowiedź na każde pytanie jest w temacie,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,dziś montowałem światła dzienne LED model DayLight MODEL 705 HP http://allegro.onet.pl/osram-swiatla-do-jazdy-dziennej-dzienne-led-drl-rl-i1693176168.html polecam bo naprawdę są solidnie i masywnie wykonane.chciałem kupić DayLight MODEL 635 HBSW http://allegro.onet.pl/swiatla-do-jazdy-dziennej-dzienne-automat-wbudow-i1693176317.html ale jak zobaczyłem na miejscu (wygląd na zdjęciu to nie to samo co na żywo )jak są wykonane i takie lekkie ja pudełko zapałek to od razu moje stwierdzenie było takie = chińszczyzna totalna a świecą jak takie latarki diodowe za 4zl z 3 diodami. warto dołożyć parę zloty i kupić coś porządnego.Podłączenie przewodów odbyło się bez demontażu skrzynki bezpiecznikowej-wykorzystałem złączki zaciskowe do przewodów i po sprawie(nie wiem czemu niektórzy jak podłączali LED-y to sobie robili dodatkowa robotę z wyjmowaniem skrzynki) , trochę miałem stracha przy demontażu zderzaka, trzeba uważać na zaczepy które są nad reflektorem ponieważ po odkręceniu wszystkich śrub i wyjęciu kołków( tu się Francuzi nie popisali tymi kolkami do montażu można powiedzieć ze są to jednorazówki) trzyma się jeszcze dosyć mocno na tych właśnie zaczepach. myślałem ze zamontuje sobie te LED-Y bez zdejmowania zderzaka ale szybciej i łatwiej jest jak zderzak jest zdjęty.przeglądnąłem cały temat od początku i dzięki jednemu człowiekowi który wstawił schematy montaż przebiegł jak po maśle. LEDY które montowałem maja juz w sobie przekaźnik do zmiany świecenia i po podłączeniu (tak jak widać na fotkach)po odpaleniu silnika LEDY się zapalają automatycznie, po załączeniu świateł pozycyjnych LEDY gasną. Dla pewności po montażu podjechałem sobie na stacje diagnostyczna żeby dowiedzieć czy są dobrze zamontowane i czy Policja się nie będzie czepiać- słowa diagnosty -jeżeli homologacja jest wybita na kloszu i wymiary są zachowane to nie maja prawa się czegokolwiek czepić post-28470-0-40254400-1309641971_thumb.jpgpost-28470-0-71061300-1309641988_thumb.jpg

post-28470-0-63140500-1309641807_thumb.jpg

post-28470-0-02143300-1309641839_thumb.jpg

post-28470-0-84069900-1309641879_thumb.jpg

post-28470-0-72282100-1309641898_thumb.jpg

post-28470-0-50076000-1309641920_thumb.jpg

post-28470-0-72134100-1309641938_thumb.jpg

  • +1 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gerard jak użytkownik auta udzieliłem Tobie odpowiedzi. I jak byś przejrzał sobie to co zostało napisane w tym wątku to byś wiedział od razu gdzie się znajduje skrzynka z bezpiecznikami w komorze silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wszystko super, opis bomba, ale nie wiem gdzie Wy macie skrzynkę, która wygląda jak na zdjęciu @misiek126 ? Poza tym mi to wygląda na skrzynkę wyjętą z samochodu. Panowie wiem, że skrzynka jest po stronie prawej pod maską (patrząc od przodu), ale po odkręceniu dwóch torx-ów widzę jedynie dwie wiązki przewodów, a z tego co wiem skrzynka jest gdzieś pod akumulatorem. Napiszcie czy mam wyjmować akumulator, żeby się dostać od góry do skrzynki ? Czytałem co nie co i zdaje się macie Meganki II ale ph I. W nich skrzynka ponoć była dostępna tak jak na zdjęciu, ja mam Megane II Ph II i to końcówka bo kwiecień 2008 r. i tak jak piszę - skrzynki w takiej formie jak na zdjęciach u mnie nie widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!