Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Autogaz zdrożeje prawie o połowę.


Merkaba

Rekomendowane odpowiedzi

Powiało grozą z Brukseli. Eurourzędnicy uderzą akcyzą w kierowców, którzy jeżdżą na gazie. Cena paliwa ma wzrosnąć prawie dwukrotnie.

 

Jeśli wejdzie w życie podwyżka podatku akcyzowego, którą za ponad rok planuje Komisja Europejska, montaż instalacji gazowych w samochodach przestanie się opłacać. Wszyscy będą płacić drogo – ci, którzy jeżdżą na benzynie, i ci, których auta spalają gaz.

 

Dziś podatek akcyzowy za tonę gazu LPG nie może być niższy w krajach UE niż 125 euro. Bruksela chce tę stawkę podwyższyć aż czterokrotnie, do 500 euro. Po co? Dodatkowe pieniądze z podatku mają zostać przeznaczone na dotowanie paliw ekologicznych i ekologiczne inwestycje. – Taka decyzja oznacza, że cena litra gazu wzrośnie nawet do 4 złotych – przewiduje Grzegorz Miziak, analityk rynku paliw z e-petrol.pl.

 

Dla Polaków to będzie bardzo dotkliwa zmiana, bo w korzystaniu z LPG w samochodach jesteśmy światową potęgą – co siódme auto na polskich drogach jeździ na gaz. Przy ciągle drożejącej benzynie przeróbka instalacji się opłaca. Zwraca się do tej pory po przejechaniu ok. 10 tys. km. Po podwyżce różnicy w jeździe na benzynie czy gazie praktycznie nie będzie.

 

 

Planowanym zmianom niechętne jest nasze ministerstwo finansów.

Nie prowadzimy na razie żadnych prac dotyczących zmiany stawek podatku akcyzowego na gaz LPG – zapewnia Małgorzata Brzoza z tego resortu.

 

Także nasz rząd ostro naciska na Komisję Europejską, by jej plany zablokować. Ale są małe szanse na powodzenie. Nowe przepisy mają zostać przyjęte niedługo, a wejść w życie od 2013 roku.

 

Miejmy nadzieję, że przynajmniej będą okresy przejściowe – pociesza Miziak.

 

Fakt.pl

 

Co o tym myślicie? Ja już teraz ceny paliw straszą a autem jeżdżę bo mam gaz...

Edytowane przez Merkaba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt.pl

Dla mnie to już wszystko wyjaśnia, ale nie moge pojąć po jaką cholere chcą tak ogromnej podwyżki, tym w uni sie chyba p....... Sami siedza lecą w kule nie pracują i za nasze pieniądze wszystko mają, według mnie najlepiej było by gdy ta cała unia sie rozpadła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bruksela próbuje ściągnąć jeszcze więcej kasy to pewnie przez problemy w strefie euro bo jakoś nie wierze żeby całe te pieniądze miały iść na cele środowiskowe i biopaliwa, ale jak widać nasz rząd coś zaczyna działać alby tego nie robili...

 

P.S

za cytat pewnie mod się do ciebie dorwie ^^

Edytowane przez Merkaba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na gazie jeżdżę o 1997 roku i podobnych artykułów w tym czasie ukazało się już nie wiem ile, ciągle strachy na lachy, jak to gaz podrożeje, akcyza wzrośnie i inne pierdoły. Moje obserwacje są takie, że jak gaz idzie do góry o 20 groszy, to w tym samym czasie benzyna drożeje o 40, efekt jest taki jaki widzę na stacjach - LPG 2,39 a PB95 5,25.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sami siedza lecą w kule nie pracują i za nasze pieniądze wszystko mają

Masz jeszcze jakieś pytania ^^

Ta cała UE to jeden wielki biznes pod ładnymi hasłami ("ochrona" środowiska, czy właśnie ekologiczne paliwa).

 

Czas spadać zz tego kiosku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie tylko, że Polska może się już szczycić tym, że mamy najdroższe paliwo na świecie w stosunku do zarobków. A co do podwyżki myślę, że jest realna ponieważ należymy do UE a co za tym idzie trzeba się im podporządkować a unia jest znana z naprawdę dziwnych i poronionych pomysłów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś zwrócił uwagę, że akcyza na LPG jest liczona od jego masy, a kupujemy go na litry ?

Jedna tona LPG, to około 1840 l, czyli obecnie akcyza wynosi ok. 27 gr na każdym litrze.

Po podwyżce akcyzy wyjdzie około 1,09 zł na każdym litrze, czyli wzrost wyniesie ok. 82 gr.

Przy dzisiejszej cenie gazu 2,30-2,40 zł za litr podniesie to ceny do poziomu mniej więcej 3,12-3,22.

Jak nie liczyć, to nie wychodzi dwukrotny wzrost cen.

Edytowane przez Pawel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja powiem tak od kąt sięga moja pamięć motoryzacyjna to co jakiś czas ktoś się odzywa o 2-3-4-5-6 krotnym wzroście ceny LPG , i jak dotąd nikt się za to nie wziął i moim zdaniem nie weźmie ,wiadomo że LPG poszło do góry w porównaniu do lat poprzednich ale zawsze proporcjonalnie do tego co zdrożała benzyna i zawsze jest mniej więcej te 1/2 ceny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!