Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Po załączeniu wentylatora nierówne obroty


Rekomendowane odpowiedzi

Zadzwoniłem do innego serwisu i żeczywiście gwarancja obowiązuje, ale jeśli auto było naprawiane w warsztatach innych niż serwis mogą odmówić naprawy. Zapraponoali mi na poczatek mały przegląd za 90 zł jeśli wymienię olej, ale mam przejechane dopiero 6 tys km, a samochód ma 1 rok, a wymiana powinna być po 30 tys km lub 2 latach. A jak spytałem się co z tymi obrotami to podobno normalne, ale mam jeszcze megi II 1,6 i wtym samochodzie nie ma problemu z bujaniem obrotami na pracującej klimie.

Chyba skorzystam z usług elektryka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak w ogóle wyczyścił bym przepustnice bo chyba tam jest problem?

 

Kolega P_r_z_e_m_o ma rację. U mnie w Megi III 1.6 16V były następujące problemy. Po załączeniu klimatyzacji obroty silnika spadały poniżej 800 i tak sobie falowały na luzie. Z czasem było coraz gorzej. Dochodziło do tego że w czasie upałów unikałem na zimnym silniku wlączania klimy , bo na po dojechaniu do świateł silnik gasł ^^

 

Tak dokulałem się do przeglądu na 60k km i wspomniałem o tym w ASO. Oczywiście diagnoza i dzwonią do mnie że spróbują przeczyścić przepustnice. Koszt wymontowania i zamontowania oraz czyszczenia przepustnicy to około 200,00 PLN netto. No i teraz jestem znowu szczęśliwym posiadaczem Megii, bo moje jak na razie jedyne problemy znikły. ^^

Wyczyść przepustnice. Jak nie pomoże to będziemy myśleć dalej…

 

 

Moje autko również kupiłem z 2 ręki i po wypadku a gwarancja była zachowana. No z ta różnicą że moje było z polskiego salonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Jak najbardziej GWARANCJA, jest na tę usterkę ogłoszony program wymiany. Zgłoś się do ASO. U mmnie naprawili bez zbędnych dyskusji. Dotyczy dokładnie regulatora obrotów nawiewu klimy manualnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!