Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Po załączeniu wentylatora nierówne obroty


Rekomendowane odpowiedzi

Mam od 4 miesięcy megane 3 z 2010r przebieg 5 tys. km od początku lata denerwują mnie falujące obroty. Jak mam włączoną klimę gdy staję załącza się wentylator chłodnicy, delikatnie wzrastają obroty i przez chwilę jest wszystko ok. Po krótkiej chwili pewnie komputer chce zdjąć obroty i to pawoduje, że przez chwilę obroty zaczynają falować. Może to i drobnostka ale denerwująca. Po podłączeniu do komputera diagnosty,cznego - brak błędów. Zaznaczam, że samochód pochodzi z importu prywarnego i jest po kolizji i nie posiadam gwarancji, więc proszę o porady, czy to elektryka czy też trzeba poprawić program w kompie. dzwoniłem do serwisu, dla mojego samochodu nie ma żadnej akcji naprawczej. Proszę o porady ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zależy gdzie i jak była naprawiana:)-> do gwarancji

podobna sytuacja wystąpiła u ojca w aucie marki fiat tylko jak to się śmiejemy fiacik samonaprawialny obroty falowały- nie falują, żarówka nie świeci odpalił na nowo świeci, wentylatory na wolnych nie działały tydzień minął nagle wieją ^^ i tak w koło:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o gwarancję to mogę zapomnieć bo miałem prywatnie kasowane błędy.

Ale może ktoś miał podobny problem z klimą, może jakiś przewód wypięty, elektryk mówi, że to normalne i chce wstawiać mi przekaźnik, ale ja z takim zachowaniem silnika spotkałem się pierwszy raz Może ktoś pomoże ?????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o gwarancję to mogę zapomnieć bo miałem prywatnie kasowane błędy.

No i co? Młotkiem Ci te błędy kasował, że ślady na masce zostały? O czym Ty w ogóle piszesz? Wszyscy Ci tłumaczą co i jak a Ty dalej swoje. ^^

 

Poza tym wentylator chłodnicy pracuje cały czas na włączonej klimatyzacji.

A tak w ogóle wyczyścił bym przepustnice bo chyba tam jest problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj w serwisie oczywiście kolega nie ma racji, ślad w kompie po kasowaniu błędów zostaje, a tak w ogóle nie uznają gwarancji na samochody z importu prywatnego, chyba, że jest akcja naprawcza, skasowali mnie za diagnostykę 190 zł i nic nie znaleźli, chcieli wymieniać wiązki przewodó, ale to szukanie w ciemno, chyba pozostaje dobry elektryk. Jeśli kolego chodzi o przepustnce to nie masz racji bo wentylator oczywiście pracuje po załączeniu klimy, ale po jej wyłączeniu silnik pracuje równo, zresztą samochód ma przejechane dopiero 5,5 tys km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiscie że bzdura - poproś ich żeby dali ci to na piśmie albo zadzwon do RP

Wszystko jest na piśmie.

Niniejsza gwarancja znajduje zastosowanie w przypadku wszystkich samochodów

sprzedanych jako pojazdy nowe, o ile są one użytkowane i zarejestrowane w

następujących krajach europejskich:

ANDORA AUSTRIA BELGIA BOŚNIA HERCEGOWINA BUŁGARIA

CHORWACJA CZECHY CYPR DANIA ESTONIA FINLANDIA FRANCJA

GRECJA HISZPANIA HOLANDIA IRLANDIA ISLANDIA LIECHTENSTEIN

LITWA LUKSEMURG ŁOTWA MACEDONIA MALTA MONAKO NIEMCY

NORWEGIA POLSKA PORTUGALIA RUMUNIA SAN MARINO SERBIA

CZARNOGÓRA SŁOWACJA SŁOWENIA SZWAJCARIA SZWECJA WĘGRY

WIELKA BRYTANIA WŁOCHY

W przypadku pojazdu, który ma być zarejestrowany po raz pierwszy w strefie

terytorialnej określonej powyżej, znajduje zastosowanie gwarancja obowiązująca w

miejscu pierwszej rejestracji samochodu.

Gwarancja z innego kraju działa na pewno.

Jest to dyrektywa odgórna UE, a nie gest Renault Polska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwarancja działa na 100%. Wujek ma Scenica 3 i gwarancja działa bezproblemowo, nawet jakaś notę miał na zapięcia przednich pasów (do wymiany na gwarancji).

 

Każde podpięcie pod komputer zostawia ślad, niestety taka wada meganek/sceniców 3 i fluenców.

W starszych nie ma tego problemu, można kasować do woli ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!