Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Opony zimowe - jaki rozmiar?


Adam76

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Forumowiczów!

Pytanie jak w temacie: Jaki rozmiar opon zimowych do Fluenca??

Standardowy rozmiar letnich opon to 205/65R15.

Jest to rozmiar baaardzo nietypowy czyli drogi.

Na temat rozmiaru opon zimowych w instrukcji nic nie zauważyłem.

Na naklejce na drzwiach nic nie ma na ten temat - tylko rozmiar i ciśnienie.

Nie ma rozgraniczenia - letnie czy zimowe.

 

Zastanawiam się czy jako zimówek nie założyć rozmiaru typowego 195/65R15. Opona tańsza min. 100PLN na szt. od 205/65R15.

 

Jest jest jednak pytanie: co może się stać jak założę rozmiar 195/65R15??

Nic??

Średnica koła będzie mniejsza o 2,6 cm.

Czy tylko auto obniży się??

Nie biorę pod uwagę złych wskazań prędkościomierza i licznika km bo to oczywiste.

Edytowane przez meganecoupe02
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam 76, w gruncie rzeczy sam sobie odpowiedziałeś na pytanie. Samochód na takich oponach nie spełni pozwoleń homologacyjnych, jakie dostał producent, aby dopuścić go do ruchu. A więc przy zajściu niesprzyjających okoliczności okaże się, że wcale nie oszczędzisz, a przeciwnie. W instrukcji obsługi jest rozdział "koła i opony" (lub coś podobnego). Poza tym na stronach z oponami są kalkulatory zamiennikow rozmiarów opon dopuszczalnych.

Edytowane przez martello
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak ale zamiennik nie uwzględnia posiadanego silnika - chyba nie chcesz jezdzic na takich samych kapciach z silnikiem 2.0TCE i 1.6 16V

 

po za tym u mnie na drzwiach kierowcy jest nalepka informujaca o rozmiarach opon oraz o cisnieniu powietrza

post-6565-0-83924100-1313745709_thumb.jpg

Edytowane przez athlon64x4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś nawet zalecało się stosownie opon węższych (o 2 rozmiary)na zimę ale to kiedyś, sprawdza się to w rejonach gdzie jest dużo śniegu na drogach to tak z mojego doświadczenia.

Nie wiem jak cenowo ale chyba bardzie opona o rozm. 195/70/15( balonówka prawie) ^^

w porównaniu do oryginału jest wyższa o 0,99% wyższa (+ 6,5mm wyższa) większy komfort podczas jazdy na prostej (wyboje lepiej wybiera) ale wadą jest możliwość pływania na zakrętach podczas szybszej jazdy.

 

Opona 195/65/15 będzie niższa od oryginału o13mm czyli - ponad 2% wysokości.

Tak mi się wydaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,

 

Może trochę późno, ale zawsze :)

 

Rozmawiałem z zaprzyjaźnionym salonem Renault, do mojego modelu można zakładać opony 205/65 r 15 ze stalowymi felgami, oczywiście rozmiar 15.

Samochód bez problemów może jeździć na takich oponach, niczemu to nie przeszkadza i nie traci homologacji.

Proponuje sprawdzić opłacalność zakupu nowych opon zimowych w rozmiarze r 17 i porównać ceny felg stalowych + nowych opon w rozmiarach r 16 i r 15.

Oczywiście r 15 są najtańsze ale ile tańsze to zależy za ile kupimy felgi i opony ;)

Proszę jeszcze pamiętać o dokupieniu śrub do felg stalowych, te z felg aluminiowych podobno się nie nadają.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!