Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Demontaż tylnych głośników


Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie kolego. Musisz zdemontować całą tapicerkę drzwi. Śrubki masz dwie bodajże po boku, dwie od dołu i jedną dużą pod zaślepką w klamce. Dodatkowo tapicerka jak przyklejona tak czarną mazią, która trzeba oderwać .

Acha i jeszcze trzyma ją w drzwiach koło 6 zatrzasków, które łatwo połamać. Ja złamałem 2, ale po założeniu tapicerki bez tych dwóch i tak ładnie się trzyma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, czyli grubsze rzeźbienie, myślałem, że to mniej skomplikowana operacja. Chciałem wymienić te głośniki na jakieś normalniejsze, bo te standardowe to jakaś porażka, ale widzę, że samemu mija się to z celem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm przyznam że te informacje (zaraz po tych że gwizdków brak , kabelków brak) są mocno dołujące -szkoda ze w ten sposób doprowadzono do sytuacji że wymiana głośników związana jest jednocześnie z "pruciem" okładziny drzwi - bez sensu. Boję sie nawet pytać czy przednie też wymienia się zdejmując całe boczki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O dziwo chyba nie, z tego co patrzyłem z ciekawości to przednie maskownice głośników są zdejmowalne co prawda nie przyglądałem się temu dokładnie, bo skupiłem się na tyle. Przód z dołożonymi w salonie gwizdkami gra w porządku nawet nie brzęczy itd. problem w tym, że tył jest prawie nie słyszalny a cały głos dobiega z drzwi i spod szyby. Zgłosiłem to nawet w serwisie ale jak się okazało wszystkie meganki z radiem classic tak mają, z wysokotonówkami czy też bez (a siadłem w kilku będąc w salonie). Pomijając już wymianę samodzielnie czy w serwisie nie bardzo uśmiecha mi się darcie całej tapicerki drzwi (odklejanie, zaczepy, nie wiadomo co jeszcze by wyszło w praniu) w 3. tygodniowym aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to by było miło (jeśli chodzi o przednie)

A te gwizdki zakładałeś w salonie na zasadzie domówienia ich czy były w aucie?

Jeżeli montowane w serwisie - to czy możesz dowiedzieć się czy dodawali kable czy też gdzieś były "ukryte" ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te głośniki dostałem do wyposażenia, jako że wyraziłem dobitnie moje niezadowolenie jakim cudem w dzisiejszych czasach samochód może mieć tylko cztery głośniki :). Z tego co czytałem dla salonu to koszt niewielki a jednak cieszy. Sprzedawca i pan serwisant przy kupnie byli przekonani, że wszystkie kable są i wystarczy podpiąć gwizdki, ale gdy samochód już przyjechał okazało się podobno, że żadnej instalacji nie ma i ciągnęli (dowiedziałem się dopiero przy odbiorze). Szczerze mówiąc to się trochę przeraziłem wtedy (bo chyba rozkładali deskę) jednak poskładali w porządku i nie mam zastrzeżeń, a niedosyt z tyłem nadal pozostaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rozumiem że "instalacja" do gwizdków to koszt pewnie 3-4 dolce co w tysiącach egzemplarzy daje oszczędnosci, ale na litość boską - przy cenie samochodu to jednak jest promil całosći...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie nieprzyjemny i moim zdaniem nawet w dobie oszczędności (trochę na siłę) to już lekka przesada, biorąc pod uwagę, że te głośniki to już na prawdę była chyba ostatnia rzecz w tym aucie na której mogli jeszcze zaoszczędzić, bo już więcej nie było z czego, to mogli sobie odpuścić. Chociaż z drugiej strony przyznacie, że cena meganki patrząc wśród innych kompaktów jest atrakcyjna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

zapoczątkowana już w m1 ph2.

Ja mam Meg 1 ph2 i mam oryginalną wiązkowe do tweeterów. Ale mniejsza o to mam pytanie co to tylnych głośników gdyż chce sobie dać na tył takie, lecz po ściągnięciu tapicerki okazuje sie jest tam taka zaślepka:

 

2011-10-27193932.jpg

 

I tu sie rodzi moje pytanie, bo ta zaślepka jest na nitach chyba, czy mam ja wytargać czy zrobić w niej otwór na głośnik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!