Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wymiana Gałki zmiany biegów


Rekomendowane odpowiedzi

W sceniolu II ten pierścień jest od spodu krzywką, która albo się blokuje o ogranicznik, albo jest nad niego podnoszona, by drążek mógł się bardziej w bok wychylić, a tym samym bardziej wcisnąś jedno z cięgien w stronę skrzyni biegów.

Tu fotka z sceniola II phI 1,9dCi 120KM, 2004 roku, widziana od strony radia.

Wsteczny w prawo od 6 biegu.

Przy skrzyniach 6 biegowych TL-4 jest to odwrotnie ustawione i wsteczny jest wówczas na lewo od biegu 1 wiec cięgno jest wciągane do środka auta.

Ta fota była robiona na potrzeby pokazania jak można sobie samodzielnie naprawić rozwalone plastiki na wybieraku, które właśnie w przypadku wstecznego wciskają cięgno i również zmuszają drążek do powrotu w miejsce środkowe, neutralne.

thumb_hosting_zdjec_1406986857__16052013889.jpg

Naprawa we własnym zakresie przez przyspawanie 2 płaskowników 3mm z odpowiednimi, wywierconymi otworami.

Potrzebne: płaskownik, wiertarka, wiertło 14mm i migomat.

Czas naprawy z demontażem, znalezieniem na to pomysłu, przygotowaniem elementów, spawaniem i ponownym poskładaniem, niecałe 2 godziny.

Gdzieś to nawet na forum opisałem z tego co pamiętam.

Co do podmiany gałki szukaj takiej by od dołu miała podcięcie na schowanie się podniesionej części pierścienia i by chował się on bez oporów.

Wówczas pierścień z krzywka zostawiasz ten co jest, a zmieniasz sobie tylko gałkę.

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam wszystkich ;)

Trochę odświeżam kotleta, ale pomyślałem że podziele się tym co sam ogarnąłem w sprawie niezbyt dobrze wyglądającej gałki zmiany biegów. Pomysły były różne, ale z racji tego że nie lubie badziewia postanowiłem pozostać przy oryginalnej gałce.

Zakupiłem nowy "cyferblat" i dam gałkę do obszycia prawdziwą skórą (kolor grafit mat taką jaką obszyłem kierownice i planuję też obszyć dzwignię ręcznego

W Polsce nie dałem rady znaleźć samego wkładu ze schematem przełożeń więć postanowiłem szukać nieco dalej... i znalazłem w Leicester w Wielkiej Brytani :D

Założyłem konto na ebay'u, następnie na paypal, właciłem sobie 50zł (czas oczekiwania 2-3dni na zaksięgowanie) na konto paypal z mojego konta internetowego (tylko konta na te samo nazwisko mogą być ze sobą powiązane), zamówiłem i jest :)

 

"cyferblat" 3,99 GBP

przesyłka (Small Packets) 2,00 GBP

Całość poniesionych kosztów: 33,78 PLN (reszte pięniążków a paypal można przelać na swoje konto bankowe).

Kupiłem 4.11.2014 otrzymałem 12.11.2014

 

Myślę ze za tą kase to najlepsze i najbardziej gustowne rozwiązanie:) nowa nie siedzi tak dobrze jak stara, ale po obszyciu gałki skórą będzie bardziej ciasno i będzie idealnie - tak mi się wydaje :)

 

Materiał: ni to stalowe ni aluminiowe, jakiś stop metali w każdym bądź razie.

Poniżej link do ogłoszenia:

http://www.ebay.pl/itm/131272308114?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1423.l2649

post-37709-0-29969200-1415788765_thumb.jpg

post-37709-0-42788600-1415788785_thumb.jpg

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Witam!

Podepnę się pod temat - czy jest ktoś w stanie jednoznacznie stwierdzić jak demontuje się gałkę w megance 2ce 1.6 z 5 biegami i wstecznym pod 5tką?

Zastanawiam się nad zakupieniem takowej - http://allegro.pl/galka-zmiany-biegow-renault-clio-iii-megane-scenic-i5367496555.html ale nie chciałbym się zdziwić przy demontażu :)

 

Dodano: 20 paź 2015 - 12:35

Cóż... próbowałem poszarpać się z gałką.. nie powiodło się. Wytoczyłem cięższe działa - podłożyłem klucz i zacząłem traktować klucz młotkiem.. też nie puściło.. Szczerze to już nie wiem jak się za to zabrać.

 

Dodano: 20 paź 2015 - 13:02

A jednak... zaparłem się w sobie.. szarpnąłem na prawdę z serca i zeszło. Mało brakło a zdzieliłbym się w twarz gałką..

Teraz ciekawostka, może ktoś będzie w stanie mi doradzić.

Gałka którą zdjąłem z auta ma numer: 8200079111. Na wszystkich aukcjach na allegro są o nr. 8200079112 a w ASO powiedzieli mi po VIN'ie że do mojego auta powinna być 8200858261...

Może ktoś wie czy ta jedna cyferka różnicy oznacza kolor czy np. jednak mocowanie i gałka nie będzie pasować?

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

No dobra zakupiony nowy mieszek z ramką, a teraz pytanie bo żeby zdjąć trzeba gałkę niby ukręcić a da się ją z powrotem założyć bo gałkę mam dobrą tylko mieszek do wymiany (Scenic II )

Edytowane przez anetaaneta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ukręcić ale zdjąć pionowo w górę.

Opis w poprzednim poście.

Potem trzeba samą ramkę odpiąć od pokrywy kolumny, (tu moje wideo:

) przewrócić na "lewą stronę" i pod gałką zobaczysz opaskę plastikową, którą najlepiej przeciąć.

Przy zakładaniu nowego postępujesz odwrotnie i całość zaciskasz nową opaską.

W mieszku powinna być specjalną zaszewka.

Tak przynajmniej u mnie było jak mieszek wymieniałem.

Nim jednak zaczniesz gałkę na siłę zdejmować, przypasuj czy górny otwór mieszka nie jest na tyle wielki, że przejdzie przez gałkę bez jej zdejmowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,

 

 

Może wam tym linkiem trochę pomogę :) Na drugim forum poświęconym renault, kolega Veyron zajmuje się regeneracją kapselka gałki zmiany biegów :) Sam z tego skorzystałem. koszt nie duży a mamy zachowany oryginalny wygląd gałki :)

 

Link tutaj: http://[ciach]-forum.pl/Watek-SCENIC-II-PH-I-Kapsel-ga%C5%82ki-zmiany-bieg%C3%B3w

 

Pozdrawiam i mam nadzieję, że pomogłem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!