Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Światła do jazdy dziennej a światła fabryczne (drogowe)


Rekomendowane odpowiedzi

Oglądałem dzisiaj lampy. Wykonane są super, wymiana żarówki odbywa się po odkręceniu śruby na przedniej obudowie. Niestety do scenica II są zbyt duże i nie wejdą w żadną szczelinę. Trzeba choć trochę wyciąć "grilla" lub robić dziury w zderzaku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Odległość 40cm od bocznego obrysu nie jest już wymagana. Pozostało tylko 60cm między lampami (a dokładniej między ich powierzchniami świetlnymi) oraz na wysokość, tutaj bez zmian. Mówi o tym nawet instrukcja dołączana do diodowych Philipsów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Mam takie małe pytanie. Zamówiłem sobie światłą to jazdy dziennej. Włoze je w miejsce halogenów. Wszystko ładnie pięknie tylko jest mały problem. Nieważne jak ustawie położenie manetki od świateł to i tak światła zapalają się zawsze przy odpaleniu samochodu. Samochód pochodzi z Danii. Rozumiem, zeby zmienić to ustawienie muszę pojechać na CLIPa? Chce zeby światła dzienne włączały się przy starcie(swiała te mają auomat więc ok) a mijania włączane były przez czujnik zmierzchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Renault Megane 2 2005r.

Czy ktoś przybliży mi punkty podłączenia przewodów lamp św. dzienych. Najlepiej by było w komorze silnika przy tablicy bezpieczniów.

1- do przewodu zapłonowego

2- do przewodu świateł mijania

3- masa (chyba łatwe podłączenie)

Za podpowiedź dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wcześniejsze pytanie padło miesiąc temu ale jak coś to podsyłam taki mały schemacik do bezpieczników pod maską...

http://www.kogiel.za.pl/Megane_SD-2.pdf

Nie instalowałem tego SD-2 tylko jakiś inny moduł (jakiś do Volkswagenów stosowany obecnie prawie we wszystkich nowych autach grupy VW) - i mechanikowi (nie mylić z elektrykiem) dałem właśnie ten schemat. Stwierdził że przydatny, z tym że podłączyliśmy brązowy nie pod cpg (6) lecz pod LPG(1) (pozycja) dzięki czemu już włączenie pozycji wyłącza światła dzienne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniejsze pytanie padło miesiąc temu ale jak coś to podsyłam

Ten schemacik jak piszeszs juz opublikowałem 14.11.2011 roku. Działa wszystko jak napisałem do dzuisiejszego dnia. Jedynie zrobiłem jeszcze podłączenie aby przy światłach dziennych swieciły sie postojówki tylne a przednie nie. I to mi się udało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestes pewien, że światła dzienne czy raczej nadal światła DROGOWE (długie).

I. Widziałem dyskusję na ten temat i nie twierdze, że pod względem prawnym jest wszystko cacy. Powiem jednak tak:

Od wiosny służbowo poruszam się Audi i on ma fabrycznie zainstalowane światła dzienne korzystające z żarówek świateł drogowych. Dopytywałem gościa z serwisu Audi czy da się tak zrobić również w autach starszych lub nieposiadających takiego patentu. Stwierdził, że nie ma najmniejszego problemu (w sensie technicznym, nie prawnym) i że to wymaga albo aktywacji poprzez uruchomienie odpowiedniej funkcji w kompie (część aut grupy VW, nowsze modele BMW, Toyota i inne japońce w wersjach skandynawskich i amerykańskich itp.) lub dokupienie takiego ustrojstwa jak SD-2 lub podobnego. Przyjąłem do wiadomości i tyle.

W wakacje trochę pojeździłem prywatną renią i siadła mi żarówka więc się zjadowiłem i szybka decyzja. Chciałem nabyć to SD-2 ale kontakt do mechanika z Audi i decyzja że po pracy przyniesie sprzęt, który oni montują a jest tylko kwestia znalezienia odpowiedniego schematu. Cała akcja wraz z zainstalacją kosztowała 60 PLN.

Dla mnie największe znaczenie ma bezpieczeństwo i funkcjonalność a te wszystkie diodówki są w mocnym słońcu prawie niewidoczne. Dioda ma jaśniejsze światło zbliżone kolorem do światła dziennego, przez co często się od niego nie odróżnia, świeci wąski paseczek (albo jajeczko) w dodatku instalowane bardzo nisko. No i najważniejsze - PRAWIDŁOWE USTAWIENIE KĄTA PADANIA ŚWIATŁA. Jak ktoś ustawi światełka choinkowe w ziemię to są widoczne dopiero w bardzo małej odległości.

W sceniku II „PH II” światła drogowe świecą w tym samym miejscu (wewnętrzna strona reflektora) gdzie „PH I” ma światła mijania, więc aż tak w oczy się ta ingerencja nie rzuca.

II. LEGALNOŚCI URZĄDZEŃ (fajny przykład) Parę lat temu chcieliśmy kupić do firmy citroena C8 (taki van) z benzynowym silnikiem 2.0, koniecznie w automacie. Sprzedawca w Warszawie stwierdził (salon Citroen Polska na Al. Krakowskiej), że auto bez automatu TAK, w automacie NIE bo ... CITROEN POLSKA NIE POSIADA NA TEN MODEL (2.0 benz. automatic) STOSOWNEJ HOMOLOGACJI!!!

Na pytanie o sprowadznie takiego auta na specjalne zamówienie padła odpowiedź, że skoro nie ma homologacji polskiej, to jako produkt nowy jest to w Polsce produkt NIELEGALNY. Skończyło się tak, że jeden z salonów Citroena sprowadził "używane auto z Niemiec z przebiegiem 5 km" wyprodukowane tydzień wcześniej na zamówienie Niemieckiego salonu. Jedyna strata to 4 dni gwarancji i koszt zarejestrowania i wyrejestrowania auta w Niemczech.

Podsumowując – to, co jest legalne jako nowe za miedzą (np. w Niemczech, Francji, Szwecji) nie zawsze jest legalne w Polsce.

Jeżeli mówi mi ktoś że ta sama żarówka, świecąca z tą samą mocą we wnęce światła drogowego w AUDI mu nie przeszkadza a w Renault go zabija swoim światłem to polecam zimny kompres na głowę. W krajach skandynawskich tego typu modyfikacja jest dopuszczalna i w zasadzie stosowana powszechnie w modelach z „nieskandynawskiej” części Europy (zobaczcie starsze wersje VW/audi na rynek skandynawski – zwłaszcza wcześniejsze wersje audi A4, Toyota camry, Previa na skandynawię). Prawo polskie nie zawsze nadąża za życiem. Kolejny kretynizm – światła nie można dotykać a w aucie z Anglii legalnie można przewalić kierownice z jednej strony na drugą!!! To jest paranoja!!! Przecież tam się ingeruje w układ kierowniczy, hamulcowy, elektronikę, mechanikę, systemy bezpieczeństwa! A później takie hity, że gość naciska hamulec a wszystkie pedały wpadają w podłogę bo „specjalista-mechanik” wsparł je na rurce od kibla wspawanej w autoryzowanej szopie gdzieś pod Gnieznem. "Prawo prawem ale sprawiedliwość musi być po naszej stronie". Według mnie światła dzienne na długich doskonale spełniają swoją rolę o czym może świadczyć fakt, że największe koncerny stosują ten paten fabrycznie!!! A te diody dokładane samodzielnie (choćby markowe) przypominają mi światła "stop" zakładane kiedyś przez właścicieli maluchów za tylną szybą - może i legalne (produkował je państwowy zakład) i nawet praktyczne ale wg mnie... Eee tam. Nie będe obrażał polskiej wsi.

 

Dopiero po dodaniu zobaczyłem jaki strzeliłem wywód - najwyżej do moderacji...

Edytowane przez nasti
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opisałeś się, a wystarczyło napisać, że jeśli na kloszu światła drogowego NIE MA oznaczenia homologacyjnego świateł dziennych (litery RL, a nie DRL jak piszą niektórzy uczeni) to każdy taki wynalazek, droższy czy tańszy jest na dzień dzisiejszy NIELEGALNY i niezgodny z przepisami.

 

20121010oznaczeniarefle.jpg

 

nie mówimy tutaj o aktualizacji polskich przepisów ani też o chińskich wynalazkach. od tego są właściwe władze i instytucje, by dostosowywać przepisy, a policja i SKP by gonić dziadów z chińskimi podróbami i nielegalnymi przeróbkami świateł drogowych. takie przeróbki bardzo często świecą słabiej niż "normalne" długie, ale i tak oślepiają

Edytowane przez mrarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!