Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Czy elektrycznie sterowane lusterka = podgrze


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

I skończyłem montaż ogrzewania + dodatkowo instalacji pod sterowanie elektryczne.

O dziwo najprostsze okazało się wyciągnięcie złączy wielostykowych ze słupków, a najgorzej było upychać kable w drzwiach.

Finalnie plany co do sposobu włączania się zmieniły i zrobiłem obwód niezależny. Napięcie z zapalniczki (zabezpieczenie przed zapominalstwem) podawane jest na włącznik (obok ściemniacza oświetlenia) załączający przekaźnik. Napięcie do przekaźnika doprowadzone jak miało być pierwotnie czyli bezpośrednio z akumulatora.

 

Koszt:

~40 za wkłady

~40 za instalacje drzwi (komplet na przód)

150 za instalację kabiny.

 

Może i drogo, ale chciałem zrobić to tak aby nic nie trzeba było niszczyć i mam jeszcze cały worek różnych kabli i złączek <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Pytanie z innej beczki ale w temacie.

Mam grzanie lusterka ale . . .

Prawe grzeje bez zarzutów woda znika momentalnie. Problem mam natomiast z lewym jak włącze grzanie i go dotknę to nie czuje, że grzeje. Ale stwierdziłem, że gdy osadziła się na nich mgła to nawet lewe dało rade ją zlikwidować - z deszczem niestety sobie nie radzi <ok>

 

I stąd moje pytanie od czego zacząć sprawdzanie ? Czy mata się wypaliła czy może odkleiła ?

 

Jak rozbroić lustro żeby zobaczyć co jest grane i czegoś nie uszkodzić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zaczął od wyciągnięcia wkładu. Być może tak jak podejrzewasz coś się porobiło z matą.

Zaopatrz się w wąską szpachelkę, a najlepiej jakbyś miał blaszkę do zatykania otworów slotów w obudowie komputera.

Wkładasz "narzędzie" pomiędzy lusterko i obudowę, najlepiej od góry. Pod "narzędzie" podkładasz kawałek tekturki lub grubego papieru i zdecydowanym ruchem wyciągasz lusterko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej jakbyś miał blaszkę do zatykania otworów slotów w obudowie komputera.

To ja od siebie dodam, że blaszka powinna być raczej z rodziny tych solidniejszych. Ja miałem tylko takie lipne i dopiero po złożeniu razem 3 szt. przestały się wyginać, bo wkład siedzi dość konkretnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wyciągałem ostatnio wkład przy pomocy kabla elektrycznego. Kabel długości pół metra wkładamy pionowo za lustro z lewej strony, tak żeby końce wystawały i żebyśmy mogli za nie pociągnąć. Ciągniemy. Wkład wyskakuje z jednej strony, to samo powtarzamy ze strony prawej. Minuta roboty, tylko trzeba mieć pewna rękę <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W swojej meg wyciągnełem wkład lusterka skrobaczka do szyb, najpierw ustawiłem je na maksa w dół aby była szczelina, poźniej szybkie podważenie i wyszło .Kabelki ida do lustra niby sa podłaczone ale nie grzeja , czyściłem kostke to nie pomoglo za to szyby w drzwiach zaczeły głupieć. Czekam do jutra i miernikiem sprawdze czy dochodzi napięcie na szkło.

 

[ Dodano: 2010-03-29, 08:33 ]

I miernik pożyczyłem . Napiecie jest <ok> wkłady nie grzeją :evil: Trzeba wymienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
marek44, Wlej do garnka zimnej wody, wkładaj lustro razem z plastikiem i na gaz. Grzej do czasu aż zacznie być dość ciepłe - potrzymaj trochę w wodzie i po jakimś czasie leciutko zacznij odrywać ale BARDZO DELIKATNIE :!:

Akurat miałem rozwalony wkład (szkło mi pękło przy zdejmowaniu) i postanowiłem potrenować rozklejanie. Niestety za diabła nie dało się tak rozebrać, nie wiem jakim klejem to kleili (org. wkład), ale finalnie plastik nawet się zdeformował a rozkleić nie można było.

 

Co do samych wkładów (było wcześniej o kupowaniu), to 1 mam org., a 2-gi nieoryginalny i org. grzeje lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie można tego wykluczyć ale raczej wątpliwe, miałem 3 org. wkłady (2 grzejące, 1 nie), każdy z innego źródła i wszystkie wyglądały identycznie (z wyjątkiem styków i drucików), sklejone jakąś masą bitumiczną

 

Wkład kupiłem nieoryginalny i on grzeje słabiej, nie ogrzewa krawędzi (co w sumie nie jest dziwne, bo maty nie dali na całą powierzchnię szkła) i wolniej się w ogóle rozgrzewa. Gdybym miał kupować wkład to zastanowił bym się nad używanym oryginałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dochodzi napiecie, bo wsadzilem dwie zarowki, kazda w inne lusterko i wlaczylem ogrzewanie i obie sie zaswiecily (dodajac uroku autu:D).

Wiec kupilem zrabany wklad? A facet mi mowil, ze dziala bardzo dobrze! :evil: Nigdy nie kupowalem niczego na gieldzie, kupilem pierwszy raz i taka okazja... i co mam leciec samolotem to oddac? Nie dosc ze sie pytali po co mi to w walizce to jeszcze sie okazuje ze nie dziala...

A nie da sie jakos tego naprawic? Jak jest zbudowana ta mata?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ryzyko zakupów na giełdzie, kanciarzy tam sporo :evil:

Samych wkładów (mat) grzewczych się nie reanimuje, co najwyżej możesz rozebrać wkład (opis jest chyba nawet w tym wątku) i wymienić samą matę grzewczą lub w sklepie kupić zamiennik.

Co do samej maty to jest to coś jak szyba ogrzewana, tylko tutaj zamiast farby masz jakiś drucik oporowy w ubranku z tworzywa sztucznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!