Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Brak prawego światła mijania.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, w mojej Megane od paru dni nie ma prawego światła mijania, gdy zacząłem bawić się skrzynką bezpieczników pod maską zniknęło również lewe światło, po tym zabiegu wystarczyło mrugnąć światłami drogowymi i po chwili bylo slychac przekaźnik i światła znów zaczęły świecić, do dziś gdzie prawe zniknęło na amen.

Zauważyłem jeszcze ze po odpaleniu rano gdy świeciło tylko lewe światło po lekkim przygazowaniu bylo slychac "pstryyyk" przekaznika i prawe się odpalało...

 

Hmmmm co jest grane??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na płytce skrzynki z bezpiecznikami są dwa przekaźniki od świateł. Jeden jest od długich, a drugi od mijania. Trudno powiedzieć czy to przekaźnik. Gdyby tak było to prawdopodobnie nie miałbyś wcale świateł mijania. Proponuję sprawdzić wtyczki (szczególnie tę czarną). Często ona jest przyczyną różnych dziwnych historii ze światłami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Odgrzebuję wątek... Też zniknęło prawe światło mijania. Bezpieczniki dobre, żarówki też. Miernik pokazuje potencjał masy na obu pinach żarówki. Jakiś pomysł?

 

Dodano: 31 lip 2012 - 13:57

No i naprawione. Nie łączył 5-ty pin czarnej kostce w skrzynce rozdzielczej pod maską. Kostka była lekko nadpalona a styk jakby jakoś odgięty. Podgięcie styku w kostce + "kontakt spray" i wszystko ładnie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

Ja również odmrażam temat. Zna ktoś może sposób na wyjęcie skrzynki bezpieczników z komory silnika? Nie działa mi ogrzewanie tylnej szyby. Sprawdzilem już złączki przy szybie bo wydało mi się to prostsze, jednak tam wszystko ok. Pozostało więc sprawdzić bezpiecznik. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

U mnie od kilku tyg. gdy odpalam auto nie działa światło mijania po stronie kierowcy. Za kazdym razem odkręcam plastikową osłonę poruszam troszkę żarówką (z reguły lekko stukam szkiełkiem o coś i zaczyna świecić). Ruszanie kabelkiami i pryskanie kostki kontaktem nic nie daje. Żarówka przestaje świecić po parugodzinny postoju. Możecie podac która kostka i pin odpowiada za światła mijania? Czy to jest skrzynka przy aku,czy po drugiej stronie (tam gdzie są piny do kompa pokładowego itp.).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Piszecie tak enigmatycznie i niezrozumiała, że nie potrafię zrozumieć o którą kostkę chodzi. W silniku, żeby dostać się do środka tej skrzynki, trzeba wyciągnąć aku i komp. wtedy jest dostęp do bezpieczników. Czy to chodzi o te kostki tam wewnątrz? Niech to napisze ktoś po ludzku, kto już rozwiązał ten problem, jakieś foto też by było mile widziane.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Panowie potrzebuje pomocy, jestem kompletnie zielony jeżeli chodzi o elektrykę, ale może ktoś bedzie w stanie mi pomóc. Wczoraj zmieniałem żarówki w Megane 2 ,  H7  na białe. Poprzednie świeciły. Przy wymianie prawej, rozsypała mi sie kostka która łączy się z żarówką i zostały 2 kabelki, po podłączeniu żarówka nie świeci, zmieniłem kolejność kabelków też nic. Żeby było śmieszniej to w lewej lampie też mam tylko kabelki bezpośrednio do żarówki i wszystko działa, wiecie w czym może być problem ? Kable nie są uszkodzone.
EDIT
Może komuś sie przyda ta informacja, walnięty  był bezpiecznik świateł mijania w komorze silnika. Niestety żeby dostac sie do skrzynki trzeba, wyjąc akumulator, podstawę, i siłować się z wyciągnięciem skrzynki, po 2h sie udało.

Edytowane przez szakalo333
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Dnia 29.11.2018 o 08:54, szakalo333 napisał:

Nie papuguj.

 

Miałem podobny problem w listopadzie, ale nadpalenie było słabe. Niestety prawe mijania padło dziś. Wewnątrz reflektora mamy trzy czarne kabelki. Przy włączonym kierunku można z multimetrem właściwie je podłączyć, ale winowajcą u mnie okazał się również bezpiecznik. Gdyby ktoś się zastanawiał lub potrzebował pomocy w dojściu do skrzynki w komorze silnika służę pomocą oraz dołączam zdjęcia. Całość zajęła mi niecałe 3 godziny pod chmurką przy zerowej temperaturze, w tym: demontaż zderzaka, dwóch reflektorów (kontrola lewego), kilka filmów instruktażowych, montaż nowej kostki, montaż i złożenie całości :) 

IMG_2441.jpg

IMG_2442.JPG

IMG_2443.JPG

IMG_2446.JPG

IMG_2447.JPG

IMG_2448.JPG

IMG_2451.JPG

IMG_2630.JPG

IMG_2631.JPG

IMG_2633.JPG

lapka2.gif

REGULAMIN - 5.13    Pisząc odpowiedź kategorycznie zabrania się cytowania w całości treści postu, który widnieje na liście napisanych jako ostatni. - mireczek01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!