Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

kupuję Grandtour 1,4 z salonu


lope

Rekomendowane odpowiedzi

Witam i pzdr.

Co sądzicie o wyborze silnika.

Jaka jest wasza opinia na temat czujników cofania, nawigacji fabrycznej.

Co powinno się dokupić a co można sobie darować.

Wstępnie zamówiłem pakiet; komfort 1- czujnik parkowania, składane lusterka boczne z kierunkowskazami i hend carta. Do tego bluetooth z radiem i koło zapasowe. Podoba mi się kolor śnieżny (bezpłatny).

Proszę o opinie.

Lope

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Sugerowałbym najpierw pytać, a dopiero potem zamawiać w salonie. Jak zamówiłeś auto i będziesz dorzucał wyposażenie, to masz mniejszą możliwość uzyskania rabatu...

Tak w ogóle, to na jaką wersję wyposażenia się zdecydowałeś? Pytam, bo polecam np. ESP i ASR, które nie we wszystkich wyposażeniach występują, wiec nie wiemy co Ci polecać

Co sądzicie o wyborze silnika.

Świetny wybór. O tym silniku napiasno na tym forum wiele, więc radzę poszperać.

Jaka jest wasza opinia na temat czujników cofania, nawigacji fabrycznej.

W grandtourze czujnik parkowania to mus. Auto ma świetny, nowoczesny design, który niestety baaardzo ogranicza widoczność.

Jestem zwolennikiem fabrycznych nawigacji, bez żadnych przyssawek na szybie, więc moja opinia nie będzie obiektywna.

Co powinno się dokupić a co można sobie darować.

Xenony i jeszcze raz xenony, a poza tym ESP i ASR. Jest oddzielny wątek o wyyposażeniu dodatkowym megane III , radzę poczytać

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Jestem przed zamówieniem a po pierwszych rozmowach w salonie i próbnej jeździe (doskonałe wrażenie). Już po napisaniu posta dokopałem się wątku Megane GT.

Dla mnie Renówka jest zupełną nowością, wcześniej bawiłem się Nissanami. Dlatego każda, nawet błaha z waszego punktu uwaga będzie cenna przy podjęciu ostatecznej decyzji.

Pzdr

 

Dodano: 08 wrz 2011 - 23:47

cd

Skłaniam się ku wyposażeniu "Dynamique".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

navi sobie odpuśc, takie sobie mapy, kiepska dostepnośc aktualizacji pokrycia sieci drogowej Polski (Europa jest ok), cena zakupu i aktualizacji powala i jak dla mnie estetyka tragiczna - ktoś trochę przekombinował i wyglada to tak jakby na oststnią chwile dołożyli ją do deski - nie umywa się do np. Laguny

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 -Prezes

Edytowane przez athlon64x4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem wczoraj wersję używana tego auta [2010r.] 1.6 ,110 ale jest bez czujnika parkowania i tak się zastanawiam puki jeszcze jest nie odebrane czy by go nie zamówić aby go jeszcze domontowali. Naprawdę tak się przydaje w tym aucie?

Edytowane przez Sephot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda mam sceniole I i II ale w obydwu przypadkach mam czujniki cofania. W starszym domontowany uniwersalny z wyświetlaczem odległości i w Sceniolu drugim, fabryczny tylko z sygnałem, bez wyświetlacza. Szczerze powiedziawszy, po czasie użytkowania wystarczy ten z samym sygnałem dźwiękowym. Druga sprawa to jeszcze Twoje przyzwyczajenia przy cofaniu, czy się odwracasz, czy cofasz zawsze na lusterka. Jeśli to pierwsze, to ma też znaczenie miejsce zabudowy wyświetlacza. Gdy jest na konsoli to i tak jest poza zasięgiem wzroku albo trzeba się niepotrzebnie odwracać czyli tu sam dźwięk wystarczy.

W starszym sceniolu mam wyświetlacz zabudowany pod dachem, w miejscu zwijacza 3 pasa. Tu mogę sobie tylko na wyświetlacz jechać, bez buzera, bo diodki odległości i cyferki są w zasięgu wzroku, czy to przy odwróceniu, czy też w lusterku wstecznym widziane, na lusterka cofając..

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej

Jak na razie w negocjacjach niezbyt duży postęp.

Wersja dynamicue, pakiet komfort 1,lakier metalic, ESc, radio classic 4x15W CD MP3 Bluetooh,koło zapasowe.

Dorzucają Oponki zimowe i poprzeczki dachowe. Cena 72200.

Zgodnie z sugestiami zrezygnowałem z Nawi i dorzuciłem ESC.

Pzdr

 

Dodano: 10 wrz 2011 - 13:42

Zdecydowałem że do-kupie sobie taki czujnik ale sa różne między innymi taki prosty sygnałowy i taki z wyświetlaczem za 790 zł opłaca się kupić ten z wyświetlaczem czy wystarczy sygnałowy ?

 

Hej

Czy taki czujnik mogą mi zamontować fabrycznie, diabelsko jestem przyzwyczajony do wyświetlacza.Gdzie można taki kupić jeśli fabryczna wersja bedzie tylko dźwiękowa.

pzdr

Edytowane przez lope
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy jeszcze rozważałem zakup tego auta "nowego" to w benzynie wyszło mi 62 tys z takimi opcjami najbardziej przydatnymi , klimatyzacja automatyczna, elektryczne szyby , radio z wielofunkcyjna kierownica , relingi, światła automatycznie zapalane, poduszki powietrzne tył przód. Ale doszłem do wniosku że jednak wyjdę lepiej na tym z 2010 używanym :) .

btw.

Chyba się skuszę w takim wypadku jednak na czujnik cofania sygnałowy , z wyświetlaczem to chyba gł. tylko bajer :P ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja korzystam z fabrycznego sygnałowego i tak naprawdę nic więcej do zaparkowania nie potrzeba przy zachowaniu odrobiny czujności. Fabryczne czujniki w fluence mają specjalny zderzak i nie rzucają się w oczy. Ich czułość powala - nie raz pikały na wystającą trawę, która mogłaby być np prętem lub gałęzią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałeś czy kupiłeś już auto czy nie dlatego dorzucę coś od siebie.

 

Usiądź jeszcze raz w aucie za kierownicą spokojnie i ustaw sobie wszystko tak jak potrzeba. W moim przypadku jest tak, że muszę mieć opuszczony fotel na sam dół aby nie wadzić kolanami o kolumnę kierowniczą ( mam o184 cm wzrostu).

Sprawdź sobie jak układają Ci się uda na fotelu. Długość siedziska jest dość krótka więc warto zwrócić na to uwagę.

 

Jak na razie tyle ode mnie. Jak przypomnę sobie o czymś ważnym to na pewno napiszę to na forum:)

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!