Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wymiary paska klinowego


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Potrzebuję dokładne wymiary paska klinowego do Megane coupe 1,6 16V.

Jeżeli ktoś ma jakieś źródło internetowe gdzie można go dostać byłbym bardzo wdzięczny.

Pozdrawiam.

Edytowane przez Jarocik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny pasków z jednym ząbkiem więcej są zbliżone jak nie takie same do tych z jednym mniej :)

Jak ceny mniej więcej chcesz, to znajdziesz :)

A dokładnie dobiorą po danych silnika i numerze VIN w każdym lepszym sklepie z częściami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystanie z opcji <szukaj> :) nie boli, była już swego czasu dyskusja na ten temat.

Stosowane są dwa paski akcesorii o długości 1110 i 1750 mm. Zależy czy jest klimatyzacja czy jej nie ma.

Standardowo Renault stosuje pasek 5-ciorowkowy, ale nic nie stoi na przeszkodzie żeby zastosować pasek 6-ciorowkowy. Oznaczenie paska to odpowiednio 5KP1110(6KP1110) i 5KP1750 (6KP1750)

I w zasadzie tyle na ten temat.

w każdym większym motoryzacyjnym kupisz bez problemu

I to jest prawda. Nie ma co kombinować. :)

a ile ząbków?

Rowków, pasek akcesorii nie ma zębów, w tym przypdaku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przerabiam ten sam temat, zmieniam rozrząd a mechaniku mówi że pasek klinowy mam zły. Jeden rowek wolny na rolkach czyli mam 5. W sklepie sprzedawca w dwóch katalogach dobrał mi do auta 5 - rowkowy. Wybrałem w końcu 6 skoro rolki mają 6 rowków to chyba lepiej jak będzie dopasowany jak trzeba. Dlaczego renault zakłada 5 pasek na 6 rolki? Zmiana z 5 na 6 będzie mieć wpływ na auto, np. obroty biegu jałowego?

 

Doczytałem pawelsonx twój link. To dobrze że kupiłem 6 bo wątpię żeby mechanik wiedział z której strony rolek założyć 5.

Edytowane przez shp29
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wrzuciłem na forum manual jak wymienić samemu ten pasek, sa tam też informacje jak powinien być prawidłowo założony pasek 5 rowkowy.

 

http://megane.com.pl/topic/23701-scenic-iphii-manual-wymiana-rolek-i-paska-akcesoriow-f4r/page__p__185324__fromsearch__1#entry185324

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ja już mam mętlik w głowie... Mam 1.6/16V 99r. Jeśli kupię z 6-ścioma rowkami (6PK 1750) to będzie ok ?

Robię zakupy w necie i będę wstawiał megi na warsztat doi wymiany tego i owego i chcę sam kupić części żeby taniej wyszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Odświeżę stary temat aby nie zaśmiecać forum nowym.

Chce się upewnić w temacie:

1. Megane Coupe I PHII rocznik 2001 z klimą - powinienem kupić pasek klinowy 5 czy 6 rowkowy czy nie ma to większego znaczenia? (od 09.2001 były ponoć stosowane 5 rowkowe)

2. Długość jak rozumiem wybrać 1750, a szerokość 5, a 6 rowkowego się różni?

3. Czy zwracać na coś jeszcze uwagę? rolki napędu/alternator/napinacz/coś w rozrządzie? Jestem nieco zielony w temacie dlatego chciałbym podejść do tego tematu rzeczowo.

 

Prawdopodobnie mój znajomy będzie mi to wymieniał.

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Edytowane przez qwerty7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!