Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

i megane I phII OPONY ZIMOWE


Krzysiek

Rekomendowane odpowiedzi

Wg przepisów min. bieżnik to 1.6 mm - zarówno w letnich jak i zimówkach.

Fachowcy (i producenci) polecają wymianę opon zimowych gdy bieżnik dojdzie do 4 mm. Do tej głębokości gwarantują właściwe jej zachowanie.

Wg norm fabrycznych opona jako nowa jest uznawana do 36 miesięcy.

Używaną oponę można kupić gdy nie ma pęknięć, szczególnie na boku opony, bieżnik jest równo starty, ma nie więcej jak kilka lat (te dochodzące do wieku 10 lat nadają sie na produkcję asfaltu), nie ma bąbli, pęknięć kordu i co najwazniejsze da się ją wyważyć.

Ale według mnie kupić oponę na 1 sezon - wolę wydać wiecej na nową i jeździć 3 sezony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość GazMajster

Święte słowa.

Kupując używki nigdy nie wiesz co kupujesz. Tak samo jak auto sprowadzone. Nie masz możliwości zobaczenia historii auta. Daltego kupuję tylko polskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupując używki nigdy nie wiesz co kupujesz.

 

Powoli się przekonuje do zakupu nowych oponek.

 

 

A ze sprowadzanymi - jak masz kogoś w serwisie to Ci sprawdzi historię ;-)

 

A wszytko zależy na co się trafi :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy zakupie opon niech marka, rozmiar i cena nie jest jedynymi wyznacznikami wyboru opony. Poza wymiarami opony nalezy zwrócić uwagę na nośność opony i dopuszczalną prędkość. Juz się gdzieś zdarzyło ze "super tanie" oponki z supermarketu były ograniczone prędkością do 120km/h. Może ktoś zapytać kto tyle lata zimą ale wg prawa pojazd winien byc wyposażony w opony o odpowiedniej nośności w stosunku do max nacisków na osie pojazdu i o odpowiednim indeksie prędkości nie mniejszym niż homologowana prędkość maksymalana pojazdu. Już X dowodów zatrzymano za powyższe niezgodności...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

88 oznacza oponę o nośności 560kg, czyli obciążenie osi dla tych opon wynosi 1120kg a to powinno być większe/równe dopuszczalnemu nacisku na oś pojazdu określoną w dowodzie rejestracyjnym (tabliczce znamionowej pojazdu).

http://www.opony.pl/tabele%202.htm

 

T oznacza oponę do 190km/h co powinno być co najmniej równe z prędkością maksymalną wynikająca z homologacji pojazdu.

http://www.opony.pl/tabele.htm

 

Trzecia sprawa przy zmianie felg na większe (mniejsze) śrenica koła pownna być zachowana z małymi tolerancjami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po etapie zakupu używanych opon w kilku pojazdach przez kilka lat doszedłem do prostego wniosku:

Tylko nowe.

Ponieważ z kasą zawsze krucho to przy swojej reni wymieniam opony na jedną oś co pół roku na nowe. I mam nadzieję, że po tych dwóch latach inwestycji (około 500 zł co pół roku) pośmigam kilka lat bez kłopotów z biciami kół itp. I bynajmiej o czystym sumieniu, że w razie co.... to opony nie były temu winne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Danielossss, ja również jestem tego zdania ale w tym roku zmuszony zostałem do zakupu 2 kompletu opon letnich i niestety na zimówki (nowe) już braknie, dzięki bronius ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!