Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

i megane I phII OPONY ZIMOWE


Krzysiek

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Hej mam takie pytanko.

Kupilem moja meganke w listopadzie 2006 roku juz na oponach zimowych i jezdzilo sie ok.

Dostalem od sprzedawcy komplet opon letnich, ktore jak wymienilem wiosna to okazalo sie ze nie nadaja sie do jazdy bo jak jechalem to rzucalo mi calym samochodem, wiec kupilen nowe oponki.

I teraz nie wiem czy ja je jakos zle skladowalem czy on mi sprzedal juz tak zuzyte...

Opony wygladaly ok, bieznik calkiem dobry ale w punkcie wulkanizacyjnym powiedzieli ze nie dadza rady tego zrobic.

Letnie mam na aluskach a zimowe na felgach stalowych.

W tym tygodniu chce zmienic opony z powrotem na zimowe i sie boje ze moze sie powtorzyc sytuacja... Dodam ze opony lezaly cala zime plasko w dwoch slupkach jedna na drugiej.

Cala zeszla zime jezdzilo mi sie na nich bardzo dobrze...

Jak myslicie powinno teraz tez sie jezdzic ok czy moze sie powtorzyc tamta sytuacja?

Z gory dzieki za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie ze sztuką opony na felgach powinno przechowywać się w pozycji poziomej(na leżąco) na stojaku w taki sposób aby opony nie stykały się ze sobą.

Opony "luzem" należy przechowywać w pozycji pionowej, na stojąco, na specjalnych stojakach i powinny być co jakiś czas obracane, żeby się nie odkształciły.

Ja przechowuję w garażu, w kącie. Opony ustawiam jedna obok drugiej, podparte grubymi listwami drewnianymi, żeby mi się po garażu nie turlały. Robie tak już od kilku lat i nic się z nimi nie dzieje po założeniu na koła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok to teraz głupie pytanie.

Bede to robil pierwszy raz dlatego nie wiem jak...

To znaczy jak zdjalem kola wiosna to nie zaznaczylem sobie ktore bylo gdzie i polozylem wszystkie w jedno miejsce no i teraz nie wiem jak je zalozyc zeby nie pomieszac ich:).

Moze ktos mi powiedziec jak to zrobic zebym je zalozyl tak samo jak bylo przed zmiana?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

Zima za pasem no i trzeba by zmienić kapcie w aucie. Na Allegro znalazłem coś takiego:

ZIMOWE OPONY MICHELIN W SUPER CENIE

No cóż cena zachęca, ale rok produkcji odstrasza. Jak to wygląda w rzeczywistości??? Czy warto???

Pozdrawiam

Paweł

[po pierwsze primo nie nadużywaj klawisza ENTER, pod drugie nie zakładaj nowego tematu skoro jest specjalnie stworzony temat do tego typu pytań, po trzecie przeczytaj regulamin forum o opcji szukaj, a po czwarte otrzymujesz za swoje przewinienie czerwoną kartkę o wartości 1]-Robak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobierz na oś opony tej samej marki, tym samym bieżnikiem pod względem głębokości jak i układu bieżnika (pisze to na wszelki wypadek gdybyś miał opony np. różnych producentów). Zapewne są to opony rotacyjne, czyli mogą podczas jazdy kręcić sie w jedna stronę (wyjątek jazda na wstecznym :-) ). Masz narysowany na oponie kierunek, w którą stronę powinna sie obracać (strzałka, napis "rotation") i tak montujesz opony. Generalnie jakbyś zakładał i miałbyś drgania na kierownicy, jakieś "bicie" no to trzeba kółka wyważyć. Ja jestem mimo wszystko za tym, żeby kółka przed założenie wrzucić na maszynę. Zawsze jest tak, że podjeżdżasz pod krawężnik - uderzysz felgą, o coś przytrzesz - może spaść odważnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już zmienilem buciki Meg doklednie dziś. Mam pytanie bo mialem alusy i wrzucil mi teraz zimówki no i co za tym idzie inne wentyle, no i lewy przód pokazuje mi, że nie mam opony a na innych, że jest ok. Nie wiem jak to traktować wiem, że czujniki etc. ale to chyba powinno mi pokazać na 4 kolach a nie na jednym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!