Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Diesel 1.5 dCi wtryski


mateuszeq93

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zakupiłem niedawno Renault Clio 2 1.5 dCi z 2003r. Kupiłem je, ponieważ wydawało mi się, że cena, jaką żąda sprzedawca jest dość przystępna i można jeszcze na tym zarobić. Mam jednak problem. Do wymiany w samochodzie są wtryski. Zatkały się prawdopodobnie w wyniku uszkodzenia pompy wysokociśnieniowej. Opiłki żelaza utkwiły w nich. I tu tkwi problem. Wymieniłem pompę, filtr paliwa, wyczyściłem zbiornik z opiłków, czas teraz przyszedł na wtryski. Doszedłem do wniosku że nie warto kupować nowych ani starych oddawać do regeneracji tylko postanowiłem kupić używane. Posiadam wtryski DELPHI EJBR02101Z i nie wiem teraz, czy kupując muszę kupić o tym samym symbolu czy mogę włożyć do silnika np. wtryski DELPHI EJBR 05101D. Nie różnią się one wcale wyglądem tylko oznaczeniem, czy ktoś z was zna się na tym ?

I jeszcze pytanie, czy jak założę nowe wtryski dam rade odpalić auto aby dojechać z nim na komputer do mechanika czy konieczne będzie najpierw podpięcie pod komputer ?

Czekam na odp.

Pozdrawiam

-Mateusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

wtryski musisz zaprogramować w CLIPIe, żeby zadziałały.

poza tym ważne jest, czy wtryski posiadają oznakowanie 16-sto cyfrowe czy 20-sto cyfrowe, bo nie są one wzajemnie zamienne, a i soft w kompie silnika nie toleruje niewłaściwych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtryski powinny być z takim samym numerem seryjnym, bo może się okazać że centralka nie przyjmie ci kodów, a nawet może nie działać właściwie. ja też mam 1.5dci w tym roku co ty i te same numery seryjne co podałeś, choć przyznam ci się że jeden wtrysk był z innym nr.seryjnym i auto chodziło. W każdym bądź razie u Ciebie muszą być 16-cyfrowe kody do ECU a nie 20

Edytowane przez oko26
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam

 

Wtryski powinny być z tymi numerami, ale mogą być i inne, warunek jest taki żeby ecu je przyjął(16 cyfrowy kod) sam mam jednego z innym numerem i jest ok. Wtryski mają nr. które to trzeba wprowadzić do ecu, co prawda nie jest to konieczne(ją jeżdżę na 3 wprowadzonych a jeden nie, i też jest dobrze bo Wtryski po pewnym czasie same się adoptuja do auta) Nadanie kodu wpływa na dawkę pilotażową przy wolnych obrotach na biegu jałowym, ale i tak komputer to sobie sam przestawia po swojemu. Miałem ten sam problem przerabiłem ten temat bardzo długo, Wtryski lepiej zregenerowac, bo ją kupiłem używki które też były do regeneracji. Wtryski Delphi są bardzo czułe, po wymontowaniu z auta powinny być trzymane zanurzone w ropie i powinny mieć zabezpieczone korkami od góry, w przeciwnym razie Wtryski się nie nadają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!