Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam powoli już prawie na pewno wpadną amory Bilstein B4, no i tak się zastanawiam co trzeba będzie lub co mnie napotka na drodze podczas zmiany co by warto wymienić aby za powiedzy 20 000km nie rozbierać wszystkiego i nie ustawiać zbierzności od nowa?

 

Znalazłem to i kiedyś czytałem że jeśli to jest zepsuto to jest takie pykanie podczas skręcania i na dziurach. Ja miałem sprawdzę drążki sworznie i takie pukanie mnie męczy chyba zostało to i amortyzatory.

 

http://allegro.pl/megane-ii-scenic-ii-poduszka-amortyzatora-oryg-i1829579856.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kepa416 Przy wymianie amorków w megance II nie trzeba ustawiać zbieżności. Sam wymieniałem w tym roku amorki z przodu i w Aso się pytałem to powiedzieli że nie trzeba, to samo mówił mechanik który mi wymieniał amorki. Przejechałem od wymiany już pół roku i nic się z oponami nie dzieje z przodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

W niedziele szykuję się do wymiany poduszki z łożyskiem na amorku. Mam pukanie gdy wpada koło w dziurę i po wielu sprawdzaniach na 80% winą obarcza się poduszkę. Dam znać jak poszło.

 

Dodano: 23 paź 2011 - 15:55

Wymiana poduszki z łożyskiem pomogła. Aby wyjąć kolumnę trzeba było uszkodzić łącznik stabilizatora, więc doszła jeszcze jego wymiana. Wymieniłem też dolną poduszkę silnika bo przy uruchamianiu zimnego silnika rzucało nim. Czas roboty 1h45min. Łączny koszt z robocizną 315zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Ja wrzuciłem takie http://allegro.pl/poduszka-amortyzatora-renault-megane-ii-scenic-03-i2193893169.html

 

Widziałem wymiane takiej poduszki z amortyzatorem i jest to rzecz prosta jak konstrukcja cepa maksymalny czas jaki pownien być liczony to 30-45min na jedną.

 

Na strone:

4 na kole

2 zasleki od plastikow

3 śruby na kolumnie

3+1 odkręcenie od karoserii i odkręcenie samego amora,

żeby wyciągnąć amortyzator należy użyć smaru pentrujacego (żeby łatwiej wyszło), można troche postukać ale żadnego urywania czegokolwiek,

kolumna opada wyciagame amor plus poduszke, i tutaj chyba nie obejdzie sie bez naciągacza sprężyny żeby bezpiecznie zdjąć a potem założyć nową poduszkę

 

W ASO chcieli mi policzyć za 2 godziny... a te 45 min to jak się jeszcze 2 przerwy na papieroska zrobi :lol:

 

Wliczyłem w to też smarowanie śrub, i pryśnięcie piasty przed zapieczeniem etc.

Edytowane przez Pum4
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Nie trzeba ściągać sprężyny tylko ją trzeba ścisnąć ściągaczem do sprężyn kolumny McPercona (lub ogólnie do ściskania sprężyn). Cała kolumna po odkręceniu amortyzatora u góry opada i wymieniasz samo górne łożysko (jest przy tym troche gimnastyki, zwłaszcza przy zakładaniu). Jak chcesz jeszcze wymienić poduszkę to odkręcasz od góry 3 śruby które ją trzymają.

Edytowane przez mireczek01
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję jutro bede miał nową i biorę sięza wmianę :) mam nadzieje że PUM 4 miałracje i max 45 min mi to zajmie :)

 

Dodano: 20 sie 2012 - 22:04

DUPA JAŚ PIERDZIAŁ STAŚ - to nie takie hop siup. Ściągnałem (ściągaczami) cała sprężynę i co nic mi to dało ??? nic ! McPerson miał ospać i jakoś nie opadał godzine to wpychałem na miejsce żebym wogolem mogł jeździć :) nie wiem czy Wy to wymienialiście czy tylko widzieliście jak to wygląda ale masakra...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem kilka razy (dokładnie 6) i kolumna zawsze spadła, ewentualnie trzeba było pomóc amortyzatorowi wyjść z poduchy (jeżeli nie wymieniałeś poduszki). Właśnie 1 pytanie odkecałeś poduszkę? Drugie - czy coś miałeś podłożene pod wahacz?. Trzecie (jak nie odkręcałeś 3 śrub poduszki) czy po odkręceniu amortyzatora w górnej poduszcze pomagałeś mu wyjść uniwersalnym narzędziem wszystkich mechaników - młotkiem (oczywiście zabezpieczająć śrubę)? Czasami gwint amortyzatora blukuje się na kielichu poduszki. Jak wybijesz amortyzator z poduszki (lub odkręcisz poduszkę) to musi opaść - nie ma go co po prostu trzymać.

Edytowane przez mireczek01
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, jutro jade po poduszku i łożyska na przod, widziałem filmik na spryciarze.pl i wcale nie jest takie trudne wymienienie poduszek, jutro zdam relację jak przebiegła wymiana o ile uda mi sie kupić sciagacz do sprezyn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie dziś wymiana 2x amortyzator i 2x poduszka. Po wymienia poduszek na nowe czuć więszy opór przy skręcaniu czyli stare musiały być już luźne i chodziły o wiele inaczej niż nowe i miały luz. Po wymianie amortyzatorów cudo :notacrook:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!