Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Starta kierownica po 30k km


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

W mojej sluzbowej Megane III, ktora jezdze od nowości i zaledwie od 5 miesiecy (przebieg 30k km) po lewej stronie kierownicy, tam gdzie trzymam ją ręką ściera się kierownica. To samo zauważyłem na gałce zmiany biegów. Trochę mi się wydaje dziwne, że przy tak krótkim okresie użytkowania oraz małym przebiegu kierownica az tak się wyciera. Czy u Was też wystepuje cos takiego? Może można to reklamować? Być może kiedyś kupię to auto.

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6, pkt. 5.7

 

0cool

Edytowane przez 0cool
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reklamuj póki jest gwarancja, może wymienią na nowe.

W Megane I kierownica też dość szybko się ścierała, ale dobrze wyglądała do ok. 200 tyś km.

Kolejna rzecz na czym Renault zaoszczędził przy produkcji auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest alternatywa; kierownica z twardego plastiku lub miękkiego materiału, dobrze leżąca w dłoni, ta druga musi się szybciej zużyć, widziałem znacznie wytarte kierownice passatów B5, ale przy większych przebiegach, pozostaje więc pokrowiec, obszycie itp.

Przy intensywnej jeździe miejskiej kierownica zniszczy się wcześniej niż podczas jazdy w trasie, wtedy przebieg auta może nie być adekwatny do stanu kierownicy, dodatkowo niektórzy mają zwyczaj 'ślizgania' kierownicy w dłonich podczas powrotu do położenia 'na wprost' :)

Edytowane przez marr29
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie nie będę już obszywał bo w miejscu zużycia jak naciskam to czuję że guma odkleiła się od pręta kierownicy a z czasem może zacząć się delikatnie obracać (widziałek kiedyś coś takiego w Polonezie Caro :) także jak się całkiem zużyje to zostaje wymiana kierownicy... albo samochodu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

To wycieranie się kierownicy dużo zależy od właściwości dłoni kierowcy, serio.

Te same auta , z tej samej serii, ale użytkowane przez różne osoby mają różnie zużytą kierownicę.

Może to zależy tez od potu na dłoniach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nadmierne pocenie się dłoni nie wpływa dobrze na materiał skóropodobny na kierownicy. Podobnie obrączki i pierścionki na palcach. Na samochodach do jazd testowych często widać jak zryte są gałki zmiany biegów właśnie od obrączek i pierścionków (jak ktoś nosi). Ale co zrobić? Jeździć w rękawiczkach? Każda kierownica wytrze się prędzej czy później, zapewne szybciej u tych, którzy nie trzymają kierownicy lecz trzymają SIĘ kierownicy. Pierwsze oznaki wytarcia widać zazwyczaj na poprzecznych łączeniach (szwach). W każdym razie takie wytarcia po pół roku nie są normalne i jest to powód do reklamacji. Mi w poprzedniej megance II takie drobne przetarcia na szwach po lewej stronie zaczęły się pojawiać po czterech latach codziennej i częstej jeździe po mieście (kierownica pokryta beżową "skórą"). Jak na razie w obecnej megane III (też beżowa "skóra") nie widzę oznak, żeby miało to nastąpić wcześniej - taką mam nadzieję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja po prawie 40 tys przejechanych nic nie widzę. Jedyne co to po około pół roku wymieniali mi tą "skórkę" przy gałce zmiany biegów bo zaczęła pękać. Teraz jest ok ale widać że różni się od orginalnej własnie materiałem, takie przynjamniej miałem wrażenie po samej wymianie. W serwisie mówili ze własnie trwalsza będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam przejechane 24000, zgłosiłem w ASO ten problem, dostałem odpowiedź, że gwarancja została uznana. Umówiony jestem z ich tapicerem na przyszły czwartek. Kierownica i gałka będą obszyte skórą od żyjącej kiedyś krowy a nie plastikowej jak z fabryki wyjechał. Zobaczymy jak to będzie wykonane, ale obecnie jestem bardzo zadowolony z podejścia Renault do problemu, który jest nagminny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Która to ASO? Wiem, że dotychczas wymieniali kierownice, a nie obszywali. To jest własna inicjatywa tej ASO, czy decyzja Renault Polska?

A czy ktoś probował zgłaszać ten problem po upływie gwarancji w ramach formuły Non Stop (ta płatna "gwarancja")? Jest tam wykluczenie, że formuła Non Stop nie obejmuje m.in. kosztów wymiany takich częsci:OBICIA. Ciekawy jestem, co Renault rozumie pod pojęciem OBICIA, czy mają tu na myśli boczki drzwiowe, czy też właśnie np. obszycie kierownicy i gałki zmiany biegów?

Edytowane przez martello
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawę zgłosiłem w Aso na al. Jerozolimskich w Warszawie tylko dlatego że serwis jest do 22 otwarty i łatwiej było po pracy dotrzeć. ALe też u Dyszkiewicza w Konstancinie słyszałem przy okazji wizyty z innym autem że zaczęli obszywać , zamiast wymieniac na to samo dziadostwo. to jest decyzja Renault polska raczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!