Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Przerdzewiałe progi


Rekomendowane odpowiedzi

U mnie dwa lata będzie, za miesiąc po wstawieniu progów i jak na razie jest ok, ale ja kupowałem ocynkowane progi. Gdyby przyszło mi wstawiać progi drugi raz rozważał bym wstawienie progów samemu na nity. Nie zastanawiałem się głębiej jak to zrobić ale myślę że dało by radę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zastanawiałem się głębiej jak to zrobić ale myślę że dało by radę..

Da radę, kiedyś kiedyś takie coś robiłem, ale i tak potrzebujesz spawarki, bo nie wszystkie miejsca da się połączyć na nity.

Ideałem było by mieć spawarkę MIG/TIG + zgrzewarkę punktową. Czyli trzeba zastosować metodę fabryczną.

Ewentualnie, można wyciąć progi i w miejscach zgrzewów, nawiercić otwory. Potem te otwory się spawa tak aby je wypełnić. Takie spawy zastępują zgrzewanie. W zasadzie tak należało by do tego podejść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i przyszły dzisiaj progi. Otwieram paczke a tu ocynk (zamawiałem te czarne). Dzwonię, gość mówi że w najbliższym czasie w ogóle nie będzie miał tych czarnych i wysłał ocynkowane. Dodatkowo twierdzi że te czarne są robione z tej samej grubości blachy i różnią się tylko tym ocynkiem. Ja zauważyłem że dodatkowo ocynkowane nie mają tej dziury na końcu gdzie powinna znajdowac się gumowa zatyczka na wcisk. Progi które dostałem to naprawdę straszne cieniastwo, patrzę na nie i jakioś nie wyobrażam sobie ich jako próg który defakto usztynia po części karoserię. Czy miał ktoś kontakt z dwoma rodzajami tych progów. Czy rzeczywiści te czarne są z grubszej blachy? Doradźcie, zwrócić progi, czy montować (i tak dopiero na późną wiosnę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstawiałem w swojej megi ocynkowane progi i nadkola tylne. Progi były cienkie w ocynku a nadkola te czarne, grubsze. Blacharz mówił że te nadkola są ok ale progi, straszne cieniastwo. Faktycznie tak było ale za chwile minie dwa lata od remontu blacharki i nie ma korozji ani tu ani tu. Ale wydaje mi się że progi w ocynku dłużej wytrzymają niż te nadkola. Moim zdaniem montuj te które masz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!