Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Kod immobileizera, aktywacja, działanie, budowa kluczyka


Rekomendowane odpowiedzi

Witam chlopaki bedzie to moj pierwszy post ...

Od tygodnia jestem posiadaczem RM 1.6 1996 r ..

Mianowicie kupilem autko postawilem u dziadkow zony ale przy zamykaniu pojawil sie problem. Mianowicie zamyka sie auto z pilota tak co 5 raz ... dziwne bo jesli siedze wewnatrz to nie mam problemu pilot dziala normalnie.... Zastanawialem sie czy to nie bateria ale mala dioda sie zapala za kazdym wcisnieciem, a jak przeczytalem tutaj sprawdzilem ta na podczerwien za pomoca aparatu i takze zapala sie w obydwóch pilotach.... Mam nadzieje ze nie musze kupowac nowych kluczykow za 600 zł sztuka :D bo mnie na tę chwile na to nie stać !

Prosze o wyrozumialosc jesli powtórzylem czyjes pytanie ale przekopac sie przez tę górę info jest ciezko zwazywszy ze rano mam obrone mgr a trzeba by sie zaczac uczyc ! :mrgreen: :D

Ponadto jakos dziwnie nie za kazdym razem z kluczyka moge go zamknac (moze to kwestia wprawy)

Dodam iż jest to moje pierwsze auto !

bardzo prosze o podpowiedz dziekuje

ps jesli sa tu jacys fanatycy autka z Kielc prosze o kontakt ;]

 

Proszę doczytać w regulaminie forum o zasadach pisowni postów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam problem/ nie problem, sam nie wiem jak to nazwać, do autka dostałem dwa piloty, przyciski działają, lampka sie pali, auto nie reaguje, otwieram więc ręcznie kluczykiem, autko odpala itp bez żadnego problemu, dziwi mnie tylko że lampka od immo mruga jak szalona a auto jeździ bez problemu, paliwa mu nie odcina.

Czy ktos moze potwierdzić mój wniosek, że ktoś po prostu usunął immo z tego auta?? cała sprawa mnie nie rusza bo autko chodzi jak należy tylko męczy mnie to otwieranie drzwi recznie, wewnętrzny guzik działa, wszystkie zamki sie otwieraja/zamykają.

 

nie wiem co dalej robić z tym fantem, czy jechać do ASO, czy do magika elektryka, czy po prostu założyć samemu nowy centralny zamek z pilotem??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sonic, jak chcesz sprawdzić czy masz immo to może dorób zwykły kluczyk za 10 zł i spróbuj nim odpalić. Odpali - tzn że immo jest usunięte. Taki pomysł mi wpadł do głowy na szybko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to dobre, nie wpadłem na to :mrgreen: jutro postaram sie zrobic taki test, piloty oryginalne przed chwila sprawdzilem aparatem cyfrowym i sa dwa mrugniecia wiec wydaje sie byc ok. W sumie dobrzeby było gdyby immo był usuniety bo zamówiłem centralke do zamka z alarmem i nowymi pilotami z kluczykami bez immo i alarmem. Swoja droga mam pytanie jak wygląda kwestia alarmu w cabrio?? jak zostawie auto na chwile pod sklepem z otwartym dachem to alarm bedzie wył jak tylko ktoś przejdzie obok auta??

 

 

8.07.2009

tak jak podejrzewałem, dzisiaj zrobiłem powyższy test, auto pali z kluczyka bez immo wiec immo jest wyłączone. Dzisiaj dostałem zestaw centralny + alarm wiec w weekend będę montował. Dzięki za podsunięcie pomysłu z tym kluczykiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Prosze o pomoc. Jestem właścicielem Megane Grandtour z 2003r. Podczas wpryskiwania płynu do czyszczenia klimatyzacji (nawiewu) w środkowy wlot zapaliła mi sie kontrolka STOP i PROBLEM Z ELEKTRONIKĄ. Po dopalaniu auta kontrolka zgasła,ale nie mogłem zamknąć auta bo autko nie reagowało na mój pilot. Po telefonie do mech.dostałem info ze zalałem komputer. Po 24h wszystko zaczeło działać ok az do dzisiaj. Teraz to czasem działa a czasem nie moge otworzyc auta lub go zamknąć. Czy to może byc zalanu komputer BSI? Ile kosztuje taka część i czy po wymianie musze zmienic równiez karty? Prosze o pomoc. Mozę ktos w Wawie może mi pomóc osobiście. Dzieki za info. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skalak, było już opisywane to na forum jak ktoś przesadził z ilością środka do czyszczenia. Szukaj w tematach o czyszczeniu klimatyzacji to znajdziesz a jak będziesz miał szczęście to za parę dni jak wyschnie to auto zapali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam działanie schematu do odblokowania awaryjnego pompy paliwa (immo) Dziś mi przestał działać kluczyć. Po przestudiowaniu forum, udało się naprawić problem. Zaoszczędziłem pieniądze, i wzbogaciłem się o wiedzę. Dziękuję bardzo <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ja bym chciał dodać od siebie coś na temat kluczyka i baterii. Scenica kupiłem z jednym tylko kluczykiem na podczerwień. Kodu nie dostałem. Żeby czuć się w miarę bezpiecznie postudiowałem dokładnie to forum i wątek jak zdobyć kod itd.

No więc rozkręciłem delikatnie ten jedyny kluczyk (część z bateria była na spodzie, bateria nie wypadła) spisałem numerek, zakręciłem i czem prędzej pobiegłem do auta sprawdzić czy kluczyk aby na pewno dalej działa.

Kluczyk niestety NIE działa. (po zwykłym rozkręceniu czyli odcięcia zasilania z baterii). A z diodami wszystko ok- czerwona świeci i podczerwieni też, sprawdziłem na cyfraku.

 

Możliwe to jest?

 

Kod już mam i auto odpalić mogę, mam jedynie nadzieję że nie zgaśnie mi na światłach <ok>

 

PS. Czy żeby zaprogramować kluczyk od nowa muszę odłączać akumulator (na jak długo)?

 

[edit]

OK, kluczyk zaprogramowany ponownie.

 

-Taki wniosek się nasuwa, że trzeba się liczyć z możliwoscią rozkodowania po rozkręceniu, wyjęciu baterii itp.

 

Akumulatora nie trzeba odłączać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie o kluczyk w Megane I ph II. Kupiłem z jednym tylko i tak teraz zacząłem się stresować, że jak mi padnie to nie pojadę.

 

W jaki najtańszy sposób wejść w posiadanie drugiego kluczyka z immobilizerem? Albo choćby drugiego immobilizera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hyh, można odłączać akumulator nic się nie stanie (jeśli chodzi o takie autko jak moje) nawet luźną klemę miałem i tak jeźdźiłem z 3m-c i dla immo to nie przeszkadzało. Mam dwa kluczyki jeden działa drugi nie, więc chyba sprobuje z jego przyuczeniem. Obym co nie namiszał ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i stało sie: po 3 miesięcach wystukiwania kodu awaryjnego uruchamiania odwiedziłem ASO Renault, zakupiłem PLIP (553 pln) + synchronizacja 136. Skosili niezle, chciałem żeby mi zmienili tylko PLIP a juz z synchronizacją poradził bym sobie, a oni mówią że moga tylko sprzedać częśc, bez usługi. Jednym słowem : naciągacze. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może, ktoś z was mi pomoże (a w zasadzie mojemu teściowi)

Przekopałem tonę postów i albo mi coś umknęło (wtedy sorki za spam) albo nikt nie miał takiego problemu.

Sprawa ma się tak:

Samochód: meganka scenic z 98 roku, silnik 1,6e

Kluczyk IR

Problem polega zaś na tym, że po otworzeniu samochodu, rozblokowaniu immo (kontrolka gaśnie), rozrusznik kręci i ... nic więcej. A żeby dodać smaczku całej sprawie, to sprawa pojawiła się 2 dni temu i raz jest OK (wszystko działa i odpala), a raz nie (taki właśnie stan jest aktualnie).

Teść szykuje się już do warsztatu, a że jest emerytem wolałbym nie narażać go na niepotrzebne koszty, kiedy być może uda się załatwić sprawę "chałupniczo".

Aha.... dioda infrared w kluczu działa.

Z tego co wywnioskowałem z poprzednich postów, immo jest integralną częścią komputera, ale da się go ominąć - pytanie jak obejść wyłączany obwód w tym modelu.

Pozdrawiam wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!