Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Kod immobileizera, aktywacja, działanie, budowa kluczyka


Rekomendowane odpowiedzi

ok kolego już wiem jak wprowadzić kod ale nadal nie wiem jak go wygenerować. W którym miejscu na kluczyku są te liczby??

Wiesz nie jestem zbyt ogarnięty w tym temacie

Edytowane przez poli259
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy nie być LENIWYM

Patrz 3 strony wstecz, jeśli już nie chcesz wszystkiego czytać, to przeglądnij moje posty.

Tobie nie chce się kliknąć wstecz, a nam ma się chcieć znowu to samo przepisywać???

Idiotów szukasz??

Czyżbyś z tej oszczędności i kliknięć wstecz na poprzednie strony chciał uniknąć???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiedzcie mi tylko jedno i się nie denerwujcie, czy jak rozbiorę ten kluczyk w celu uzyskania tych liczb to rozkoduje mi się kluczyk(mam tylko jeden). On w tej chwili działa a pisze o tym awaryjnym bo wiem że często to pada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkręć śrubkę, rozbierz pilot (na dwie części), nic się nie rozkoduje. Kod jest pod częścią bez elektroniki

Ja sobie poradziłem z zakodowaniem pilotów to i ty musisz

Edytowane przez T.Boy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak tylko widzisz ten program od moderatora mi nie działa. Ja mam windows 7 a tu jest 60 stron wiec nie wiem nawet na której stronie są te dodatki do tego programu. Kolego najwyżej będę musiał rozebrać ten pilot i dać tobie te kody do wygenerowania

Edytowane przez poli259
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam jestem Swierzakiem na forum ale przeczytalem wiekszosc z tego tematu...mam kilka niejasnosci i chciałbym uzyskac od was pomoc.

Zaczne od poczatku...kupilem Meganke 1.6 97 rok. Niestety nie działał centralny zamek. Po wsłasnej diagnozie wymiany baterii w pilocie wyszło, że w aucie wymontowano odbiornik poczerwieni. Załawiłem Sobie zamiennik z Megane 97 ale w sedana. Pasowało zamontowałem i chcem zaprogramować. Znalazem 5 cyfrowy kod pod kluczykiem spisalem i problem mam taki, ze nie wiem jak "wpisac" zero z tego kodu.

Co radzicie moze cos jeszcze innego jest niesprawne? Moze cos zle zrobilem prosze o pomoc Pozdro.

 

P.S. Od chwili kupna posiadam tylko jeden kluczyk oryginalny i jeden dorobiony tylko głownie.

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 -Prezes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalej mam problem z kodem...bo nie jestem pewny tego 0 w kodzie i poza tym nasuneła mi sie niepewność czy mam dobry kod...bo na forum była rozmowa ile cyfr ma kod moj ma 5 cyfr. i był pod kluczykiem czy to ten kod???

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.7 - logika wypowiedzi -Prezes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz mieć odpowiedni program, który w tym temacie w załącznikach jest chyba ze 3 razy, do tego jeszcze linkowany do internetu gdzie się znajduje. Najlepiej kod generować pod Windowsem XP lub starszym.

Kod ze środka kluczyka, zazwyczaj pomieszany zlepek liter i cyfr, chyba 6 znaków z tego co pamiętam.

Poza tym musisz mieć tzw, wehicle type, są to 4 znaki z kodu VIN Twojego auta, te po VF1 (te pomijasz)

W efekcie uzyskasz kod 4 cyfrowy, jeszcze nie widziałem by wyszło w nich zero.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

chciałem otworzyć samochód(megane 96r) za pomocą pilota (na podczerwień),

ze strony auta zero reakcji, wiec pomyślałem ze bateria w kluczyku wyzionęła ducha.

Poszedłem i wymieniłem baterie ,a za pomocą programu i pomocy kolegów z forum, ściągnąłem nr kluczyka(załącznik).

Poszedłem do samochodu, wykonałem procedurę umiejscowioną kilka stron temu (przyuczanie kluczyka)

i gdy po wprowadzeniu kodu, gdy lampka immo się zapaliła, wyciągnąłem kluczyk i przydusiłem zamykanie,

zamki zaczęły 'strzelać'. Wtedy zacząłem naciskać przycisk na kluczyku, aby go przyuczyć

lecz po trzykrotnym zamknięciu i otwarciu drzwi kluczyk nie został przyuczony. Zrobiłem test z aparatem

i widać dwukrotne mignięcie diody na kluczyku wiec chyba wszystko dobrze z nim jest.

Test ten wykonałem już kolo dziesięciu razy, bez rezultatu.

Podejrzenie padło na czujnik umiejscowiony pod lusterkiem i moje pytanie, co mogło się z nim stać?

Czy ciężko dobrać się do tego czujnika? Jeśli da się to zrobić w własnym zakresie, proszę o jasne wytłumaczenie.

Czekam na odp i pozdrawiam.

 

@edit

Samochód stał przez trzy dni w świeta. Po tym czasie gdy wszedlem do niego i przypadkowo nacisnąłem na kluczyku zamykanie drzwi, centralka zadziałała normalnie. Czy możliwe jest że układ mogł zamarznąć? Bo na to wygląda, że przez te wszystkie dni, gdy temperatura byla na minusie, pilot nie działał.

post-34645-0-04964100-1356025788_thumb.jpg

Edytowane przez edo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!