Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

różnica w amortyzatorach coupe a classic?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich mam problem w wyborze amortyzatorów, jest wiele ofert amortyzatorów do megane I classic oraz scenic, które niby nie pasują do coupe ale z wyglądu i sposobu zamontowania są identyczne, czy może mi ktoś wyjaśnić gdzie jest różnica? czy one różnią się długością lub sposobem tłumienia fakt coupe z pewnością jest twardszy niż classic ale czy tylko w tym jest różnica?? bo w cenie różnica jest dość znacząca ale czy coś się stanie jak zamontuję takie od classica w coupe?? dzięki za info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio, pod koniec września wymieniałem do swojego RX4, (gazowo-olejowe KAYABA). Tylne po oznaczeniach w zaprzyjaźnionym składzie/hurtowni pod Warszawą, w ich katalogach miały nadpisane na dole informacje, że pasują również do Megane (i tu wersje silnikowe, nie było czy classic czy coupe). Natomiast przednie amory, pomimo, że znajomek zaznaczył, że SCENIC RX4 2.0 16V rok 2000, wyskoczyły, że pasują również do Classic, ale już z Classica do mojego nie pasowały. Ponieważ, sam nie był pewien, bo różne cyrkowe napisy były, przysłał mi kurierem dwa rodzaje. O śmiech nas przyprawiło sprawdzenie różnicy. Po prosu różnica polegała na tym, że wszystkie RX4 mają na amorku przyspawane ucho do mocowania przewodów ABS, a Classic nie wszystkie. Długość po ściśnięciu i rozciągnięciu ta sama, grubość, kielich, łożyska, jarzmo dolne i górne, gwint itp. wszystko to samo, jedyna różnica to brak mocowania przewodu ABS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!