Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megan II Sport 06r ikonka silnika i klucz


6KOPEK9

Rekomendowane odpowiedzi

zmieniłem układ wydechowy wycięty katalizator i tłumik środkowy przelot z nierdzewki zrobiona próżnia na sondę i wszystko było ok po 1 dniu wyskoczył błąd sprawdź układ wydechowy wiec domyślam się ze to z powodu modyfikacji ale nie pamiętam od czego jest czerwona ikona w kształćcie silnika i czy ona ma się zawsze palic bo u mnie świeci cały czas i drugie pytanie jak sprawdzić czy wentylatory na pewno włączają się i chłodzą silnik ? dziękuje za pomoc jest to 1 moje renault i jestem goły w temacie pozdrawiam

Edytowane przez 6KOPEK9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klucz = serwis

Czerwony silnik = STOP i laweta.

Reakcja na wycięcie katalizatora.

Namieszałeś i dziwisz się, że układ kontrolny się buntuje???

Auta z tych roczników to nie PABIEDA M20 by dowolnie sobie przeróbki uskuteczniać.

Przykładowo wycięcie filtra cząstek stałych w dieslach wymaga zgrania, przerobienia i ponowne wgranie sovtu w komputer i to jeszcze przed pierwszym uruchomieniem silnika, po amputacji tego filtra. Niestety domowym sposobem tego nie zrobisz, a koszt operacji 1500zł i do zrobienia tylko u niektórych fachowców.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znaczy taka ikonka silnika przy obrotomierzu = laweta czyli rozumie ze nie moge jezdzić autem do jak nie zrobie remapa ? ja myslalem ze ta ikona od układu chłodniczego jednostka napendowa to benzyna 2.0 turbo 225

Edytowane przez 6KOPEK9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, ze to benzyna. O dieslu i przeróbkach wydechu z wycinaniem FAP-a, napisałem przykładowo z czym to dodatkowo się wiąże. U Ciebie masz do czynienia z analizatorem spalin który zgłupiał po przeróbkach i wycięciu katalizatora. Musisz jeszcze oszukać komputer by to poprawnie pracowało. Oczywiście sprawa braku katalizatora może wyjść i zapewne wyjdzie w czasie kontroli w SKP. (przegląd do ważności dowodu rejestracyjnego)

A co do kontrolek, to one specjalnie są na czerwono, tak jak ta z oleju i ładowania. Czerwony w czasie pracy silnika, oznacza nie usterkę ale stan awaryjny i zalecane jest natychmiastowe wyłączenie silnika.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wiesz moze jak sprawdzic czy wentylatory działaja czasami jak wróciłem z miasta zgasiłem silnik wiatraki chodziły teraz tego niema albo auto nie jest tak na grzane ze nie musi sie chłodzic albo mogło sie cos stac ?? co do klucza pisze sprawdz układ wydechowy czyli prawdopodobnie od tego swieci sie czerwony śilnik :)

<--- takie cos zadziała na to ? Edytowane przez 6KOPEK9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wentylatorem trudno powiedzieć czy to też czasami nie jest następstwo tej przeróbki i komputer ma głupawkę w odczycie danych i ich interpretacji, czy też to tylko niższe temperatury i brak potrzeby schładzania cieczy na postoju po jeździe.

Sprawdzenia samego wentylatora możesz dokonać podłączając go "na krótko" pod aku, po odłączeniu od instalacji auta. Przypuszczam jednak, że tu będzie wszystko jak należy.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co na filmiku to kasowanie odliczania do czasu przeglądu, (co 30 000km) lub po zmniejszeniu tego CLIP-em, do bardziej racjonalnego interwału wymian oleju.

Takie zaświecenie kontrolki z kluczem, jest normalną procedura przypominającą o nadchodzącym przeglądzie. Sytuacja jaka jest u Ciebie, to świecąca kontrolka z kluczem jest pozaprogramowym skierowaniem do serwisu po wykrytej awarii układu wydechowego i związanej z tym innej, niepoprawnej pracy silnika. Tak stwierdza komputer sterujący silnikiem. Spróbuj mu wytłumaczyć, że się myli. :)

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!