Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

zestaw głośnomówiący


vorleserin

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

zależy mi bardzo na słuchaniu w aucie muzyki z bardziej pojemnych źródeł niż płyta CD, np. telefon.

W związku z tym od jakiegoś czasu jeżdzę z prowizorką, tj. głośnikami komputerowymi przed przednią szybą:]

 

Nie zależy mi oczywiście na powalającej jakości, ale o możliwości odtwarzania bez większych trzasków itd.

 

W związku z tym pomyślałam o zestawie głośnomówiącym bluetooth podłączonym do głośników radia.

 

W poprzednim samochodzie z niefabrycznym radiem miałam zestaw (dość popularny chyba) nokia CK-7W i muzyki dało się oczywiście słuchać przez głośniki samochodowe, ale tylko bardzo cicho; w innym wypadku strasznie trzeszczało.

 

Mam na zbyciu jeden zestaw (nie jestem pewna czy działa, ale raczej tak) - sony ericsson HCB-300.

Czy warto bawić się w to czy od razu lepiej doinwestować 250 zł i kupić jabra cruiser? Słyszałam, że ten konkretny bardzo dobrze radzi sobie z przesyłaniem dźwięku na głośniki samochodowe. Czy wspomniany wyżej jabra cruiser będzie działał w Megane II ph I, a w szczególności funkcja przesyłania muzyki?

Nie chciałabym kupić go, żeby potem się okazało, że mogę z niego korzystać tylko jako z zestawu głośnomówiącego, bo to nie jest mi aż tak bardzo potrzebne.

 

Drugi problem zaczyna się przy podłączaniu tego cuda:

doszłam do fazy wyjęcia radia i odnalezienia kostki.

Kiedy chcialam wpiac kabelki w odpowiednie piny okazalo sie, ze w niektorych juz cos jest wpiete, a szczegolnie w pinie 8 w kostce A jest gruby kabelek do masy. To chyba normalne, ale w zwiazku z tym nie wiem jak mam wpiac poszczegolne kabelki. Czy mam je wpiac po dwa do jednego pina, czy jakos jeszcze inaczej?

No i kwestia glosnikow - chcialabym uzyc tych samochodowych - czy powinnam "wyrwac" te dwa kabelki z glosnika od zestawu i wpiac je gdzies w piny w kostce B odpowiedzialnej za glosniki? (to pytanie tyczy się zestawu SE)

 

I kolejne pytanie moze dosc podstawowe... jak wpiac te kabelki w piny? Po zdjeciu izolacji jest to po prostu duzo splecionych malych drucikow, ale przeciez nie wloze ich tak po prostu, bo wypadna z kostki...

Pytanie moze banalne, ale pierwszy raz takie rzeczy robie;]

 

W instrukcji od zestawu kaza sie wpiac pod akumulator ale to chyba nie bedzie potrzebne - z wiadomosci na forum wynika, ze wszystkie kabelki sa wpiete w radio.

 

Przepraszam za trochę chaotyczną wiadomość i być może banalne pytania, ale od czegoś trzeba zacząć, a ja chętnie zajęłabym się tym sama.

 

Mój samochód to Megane II ph I, radio oczywiscie tuner list.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolałabym jednak trochę pocudować i mieć działający wyświetlacz i pilot przy kierownicy.

 

Pilota używam praktycznie zawsze, wyświetlacz, skoro już jest to też nie chcę żeby pokazywał tylko tempertaurę i godzinę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy chcialam wpiac kabelki w odpowiednie piny okazalo sie, ze w niektorych juz cos jest wpiete, a szczegolnie w pinie 8 w kostce A jest gruby kabelek do masy. To chyba normalne, ale w zwiazku z tym nie wiem jak mam wpiac poszczegolne kabelki. Czy mam je wpiac po dwa do jednego pina, czy jakos jeszcze inaczej?

Raczej jest normalne, jak piszesz, że skoro radio jest podpięte do instalacji to piny w jego złączu są zajęte.

Do zasilania możesz podpiąć się na krótko zdzierając izolację i podłączając kable od zestawu, ale głośniki musisz albo odłączyć od radia (i wtedy z radia nie skorzystasz) albo są do kupienia zestawy przełączające głośnik samochodu z radia na zestaw (gdy z niego korzystasz) i włączające w radiu tryb MUTE (jeśli radio takowy posiada), tylko nie wiem czy występują w wersji stereo.

 

Jak dla mnie to rzeźbisz jak koń pod górę i jeśli jakość nie jest ważna to kup transmiter, będzie prawie to samo co z tą jabrą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedz.

 

Skoro to normalne, ze piny sa zajete to jak wpiac w te piny kable od zestawu?

 

Dodano: 20 paź 2011 - 09:15

Czy mowiac transmiter masz na mysli z grubsza cos takiego, co wklada sie do zapalniczki, ustawia sie na odpowiednia czestotliwosc radio i to gra?

Jak jest z jakoscia tego? Jak juz pisalam, duzych wymagan nie mam, ale wolalabym jednak zeby bylo to lepsze niz sluchanie muzyki z glosnika telefonu.

 

Jesli tak to moze i faktycznie lepsze bedzie taki transmiter, na allegro raczej nie jest to drogie i nie mowie o najtanszych :]

 

I jak juz wczesniej pisalam, na przyszlosc: Jak wpiac kable w te piny, skoro sa juz zajete?

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 - pl-literki

P_r_z_e_m_o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mowiac transmiter masz na mysli z grubsza cos takiego, co wklada sie do zapalniczki, ustawia sie na odpowiednia czestotliwosc radio i to gra?

Dokładnie o to mi chodzi. Sam nie używałem, ale kumpel miał tego typu wynalazek i twierdził, że da się słuchać, chociaż cudów nie ma co oczekiwać.

Poszukaj jeszcze czy do Twojego radia nie da rady dorobić wejścia sygnału (AUX), bo tak było by i tanio i mało problematycznie i dobra jakość.

 

I jak juz wczesniej pisalam, na przyszlosc: Jak wpiac kable w te piny, skoro sa juz zajete?

Przejściówka (na zasadzie przedłużacza) lub poprzecinać kable. Niestety kostki przy radiach są na ogół ciężko rozbieralne i bez rozwalania ciężko jest wyjąć piny.

Jeśli tam są zwykłe kostki ISO to problemu nie ma bo kupujesz coś takiego KLIK i w odpowiednich miejscach tniesz (jeśli musisz) przejściówkę, a nie oryginalną instalację.

Edytowane przez fred
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak juz wczesniej pisalam, na przyszlosc: Jak wpiac kable w te piny, skoro sa juz zajete?

Jeśli nowe przewody mają być podpięte równolegle z tymi które już są w kostkach, to można na tych już istniejących przewodach delikatnie obciąć samą izolację poza kostką i w to odizolowane miejsce przywiązać, przylutować te dodatkowe. Każde takie łączenie oddzielnie później izolujesz taśmą 3M lub podobną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze inny sposób i niedrogi jeśli chodzi o podpięcie dodatkowych kabli pod piny.Nie trzeba ściągać izolacji z przewodów, wystarczy kupić złączki które gdy zaciskamy rozcinają izolacje i już mamy połączenie równoległe.Można je dostać w sklepach z częściami elektronicznymi.Nie znam fachowej nazwy tych zacisków ale jak wytłumaczymy sprzedawcy o co nam chodzi to powinien wiedzieć czego potrzebujemy.Robiłem coś takiego u siebie w innym aucie podłączając dodatkowe oświetlenie wnętrza auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!