Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wymiana oleju + kilka pytań


ricardo24

Rekomendowane odpowiedzi

witaj olo2001.

Ja także długo namyślałem się na temat oleju.Jego marki i lepkości pod kątem 1,6 16V + LPG.Po zorientowaniu sie w kosztach doszedłem do wniosku,że nie ma co cudować.Zalałem elfa 5w40 excellium LDX.Doradzę,że na allegro jest od zatrzęsienia tego typu oleju.Wybieraj jednak tą lepkość w baniaku 5 l.Jest to oryginalny na Europę zachodnią.Do Nas przychodzą w 4 litrach i niestety z tą lepkością jest różnie

 

Lej ,a będziesz zadowolony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam!!!! Co do oleju. Zauważyłem ze moja megane 1.4 RN od ostatniej wymiany zaczęła sporo brać oleju( jakiś niecały litr wczesniej praktycznie dolewek nie bylo) dodam ze przebieg to 147tys z tego co wyczytalem powinienem przejsc na polsyntetyk tak?? Dodam ze lany byl ELF EXELLIUM 5W/30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam dołączę się i zapytam. Kupiłem megi 1,9dti niby ma 160000 i nie mam pojęcia na jakim oleju chodzi? Czy jakby w razie miał mineralny i wleje półsyntetyk to będzie wszystko ok czy nie bardzo tak zrobić :mrgreen:

Przepraszam pominąłem jedno zero już poprawiłem. :roll:

 

pozdrawiam

 

BILU32

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Niedawno kupiłem Renault Megane II dci 120KM, rok prod 2003 przebieg 152 000 km, wiem, że silnik od przebiegu 146 000 pracuje na oleju ELF Competittion STI 10W40. Niestety nie wiem na jakim auto jeździło wcześniej, wobec czego moje pytanie: czy mogę teraz wrócić do oleju 100% syntetycznego?, bodajże taki właśnie olej jest zalecany przez producenta. Takie oto pytanie zadałem specjalistom z TOTAL POLSKA Sp. z o.o. Oto odpowiedź:

ELF Competittion STI 10W40 to minimalna zalecana jakość do tego silnika. Jeżeli tylko poprzedni właściciel przestrzegał przebiegów pomiędzy wymianami z odpowiednich warunkach eksploatacyjnych to nie ma problemu aby przejść na syntetyk. Wł. myjące pół czy syn oleju są bardzo podobne, jeżeli pół nie wymył to cały syn też nie ruszy. A jeżeli silnik czysty to tym bardziej przechodzić wolno. Jeżeli już to polecam ELF Excellium LDX 5W40.

Co o tym myślicie?

Tak wogóle to mój pierwszy post i pierwsza Megi więc witam i pozdrawiam wszystkich forumowiczów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

ja tez mam megi 1.5 dci 105km i nie wiem jaki był ale pewnie syntetyc przy 155 tys km myślę tak dlatego ze miałem berlingo od nowości kupiony w Polsce i 200 tys km nabite i ciągle ten olej wlany. dopiero tak po 200 można sie zastanawiać jak bierze olej to półsyntetyk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cze. mam maly problem. dwa miesiace temu kupilem meganke 1.4 16v 2000r. nie wiem jaki olej wlac do silnika i po jakim przebiegu. na ostaniej faktorze z maja 2008 z salonu reno jest napisane ze byl wlany elf evolution sxr 5w40 przy przebiegu 89 000. przejechalem autem 2000 km i nie wiem czy mam juz zmieniac ten olej czy jeszcze za wczesnie. wyjazd na wakacje juz wkrotce

 

[ Dodano: 2009-06-25, 01:28 ]

troche juz pozno i poplatalem sie troche z tym przebiegiem. przy ostatniej wymianie oleju elf evolution sxr 5w40 auto mialo przejechane 89 000 km teraz ma 100 000 km. prosze o podpowiedz po jakim przebiegu wymienic olej.

 

[ Dodano: 2009-06-25, 01:29 ]

data ostatniej wymiany 05.2008

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!