Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wymiana oleju + kilka pytań


ricardo24

Rekomendowane odpowiedzi

W tych tabelkach opisywany jest olej 5w 40 nic nie pisze na temat 5w 30 EVOLUTION.

Więc nie wiem czy te oleje są takie same i czy mogę wlać 5W 30 do mojego dizelka, ja pisałem wcześniej zalany jest 5W 40.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9stron o oleju przeczytane i dalej nie wiem jaki olej nalać

megane 2 1,6 16v 2003 92,000 serwisowany w aso i wystarczy

co zaleca producent/Renault/ ?????

co leją w ASO renault???

czy tu występiją hydrauliczne popychacze zaworów???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, przyznam się bez bicia, że prczeytałem tylko pierwszą stronę tematu jestem wykończony po pracy (może mnie to nie usprawiedliwia) lecz nie mam siły wszystkiego czytać ale do rzeczy.

Kupiłem renie miesiąc temu i czekałem aż zejdą morzy i w sobotę będe wymieniać filtry olej oraz część zawieszenia. Pytanie moje jeżei nie znam przeszłości jak był zalewany to czym zalać półsyntetykiem czy mineralnym, bo syntetyk raczej odpada, ponieważ jeżeli był zalany pół to się rozszczelni.

Pozdrawiam i z góry dzięki za odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=9...82+wys%C5%82any.

Takie coś by odpowiadało mojej Megance 1.9 DCi z 2001?:)

(OLEJ MOBIL 4L 10W-40)

 

Proszę dodawać choć nazwę aukcji ponieważ za jakiś czas linki z allegro znikną i nie będzie wiadomo o czym mowa :!:

 

Kupiłem olej mobila 5 l 10W40 specjalnie dla turbo dizelków koszt 90 zl miejmy nadzieję, że mojej megance się spodoba :) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Tutaj parę opinii na temat różnic między olejami, oraz jaki olej wlać:

(...)syntetyk daje ci najlepsza ochrone silnika, szczegolnie w momentach wystepowania "tarcia granicznego" i w ekstremalnych temperaturach za najwyzsze ceny. Tansze oleje ( polsyntetyk i mineral ) rowniez szybciej ulegna zuzyciu. Decyzja co kupic jest zawsze twoja.

Piotre, to co czytales napisal ktos w erze, gdy oleje mineralne nie mialy pakietu dodatkow czyszczacych.

Teraz pod tym wzgledem czasem przewyzszaja syntetyki. Teraz nie ma to znaczenia, bo nie ma brudnych silnikow ( chyba ze ktos nie zmiania oleju ).

Mity powstałe w okresie królowanie slektolu i superolu należy weryfikowac i obalać. Czasy olejów odkładających substancje stałe w silniku, minęły. Obecnie oleje mineralne mają liczbę TBN porównywalną z syntetycznymi, a czasem wyższą.

Miałem Mercedesa 124 200d z przebiegiem ponad 500 tys km, który zalany był syntetykiem Lotos 5W40 - nic nie ciekło, popychacze ucichły, a w każdy mróz grat odpalał bez kłopotu o własnych siłach.

mnóstwo ludzi pisze o tragicznym skutku rozpuszczania przez syntetyki jakichś tam złogów i nagarów. Widzieliście kiedyś w jakimkowlwiek rozebranym silniku ów złogi i nagar, miałem do czynienia z dużą liczbą silników i poza małym fiatem i starym plonezem 1.5 nic takiego nie widziałem, nawet w starych silnikach z początku lat 90

 

Pozostaje każdemu do przemyślenia. Przy okazji mam pytanie, czy Wy w silniku 1.9 dti, jak wyjmujecie bagnet, to też macie z niego takiego banana ? A no i czemu bardziej wierzyć, kratką na liczniku, czy wskazaniu bagnetu ?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przeczytałem temat i nadal nie znam jednoznacznej odpowiedzi na temat oleju jaki mam zalać po wymianie.

Znalazłem na allegro 2 oleje które moim zdaniem pasowały by do megane 1,9dci z 2004r z przebiegiem około 140 tyś. - nie wiem czym był wcześniej silnik zalewany ale mechanik powiedział, że lepiej syntetyk bo silniczek chodzi bardzo dobrze i widać, że było o niego dbane

Zastanawiam się między Castrol Edge turbo diesel 5w40 lub castrol magnatec diesel 5w40

 

Który wybrać, który się lepiej sprawdzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się między Castrol Edge turbo diesel 5w40 lub castrol magnatec diesel 5w40
zagraj w wyliczankę i bierz na który wypadnie.Czym te oleje się różnią i dlaczego któryś musiałby być lepszy od drugiego?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!